Péřová zavinovačka Dráčik Eva Kiedronová. Na jak dlouho využiji?

stellinda
28. pro 2019

Krasny podvecer,zeny prosim o rady a Vase zkusenosti. Termin mame koncem dubna,chtela bych tuto zavinovacku,myslite,ze vyuziji ty 3-4 mesice,i kdyz uz bude leto?Popr.jakou zvolit velikost,aby detatko mohlo byt pote prikryvano na podzim v kocarku?🙂
Dekuji!

danask88
28. pro 2019

Nešla bych do ní, je na ní spousta negativních recenzí. A celkově na zavinovačky. Namátkou: kazí kojení, zhoršují psychomotorický vývoj, zhoršují postavení kyčlí, špatná termoregulace atd. Jediné “pozitivní” je, že dítě víc spí. Ale to právě prý je špatně protože dítě se nebudí dostatečně na kojení, hůř prospívá, míň se tvoří mámě mléko atd. Já nakonec ani u jednoho dítětě zavinovačku nepoužívala i když jich mám doma několik (dárky).

monaluza
28. pro 2019

Uplne stejnou sluzbu udela obycejny perovy ctvercovy polstar, ze ktereho odeberete cast naplne (pak muzete bud nasypat zpet a nebo vyuzivat jako prvni tenky polstar pro prcka), v uplne obycejnem povlaku, prevazany obycejnou latkovou plinkou smotanou napric. Za mnohem min penez tak vyzkousite, jestli vasemu ditku zavinovani vyhovuje (nas prvni zimni syn to mel rad, druhy letni uz ne).

Ta falesna baba Kiedronova mi pije krev, dela vedu z uplne obycejnych veci a triska na tom penize a my hloupe prvomatky jsme z toho nervni (taky jsem byla ten pripad. Po zhlednuti jejich videi jsem propadla totalni beznadeji, ze neumim sve dite ani spravne zvednout z postylky!)

sudylichozrout
28. pro 2019

@danask88 Pani Kiedronovou neznam, vubec nevim, kdo to je a co prodava, ale co je to zas za silenej hoax s tema zavinovackama? Obyc lehka rychlozavinka na suchac vubec nic spatneho neudela. Chapu, ze problemy mohly byt s klasickymi povijany, protoze ty stahovaly ditko az prilis. Ale rychlozavinka?😂 🤦‍♀️

martinau5
28. pro 2019

Dle paní K. bychom měli defektní dítě. Nic méně když malý špatně spal, resp. nespal jsem ze zoufalství její peřinku pořídila. A abych pravdu řekla, malý spal lépe. Zavinula jsem ho jen, když byl neklidný, aby lépe usnul, protože neustále s sebou mlel a máchal rukama. Po zavinutí se uklidnil a usnul, ale asi by stejnou službu udělala plinka 🤷‍♀️ Teď v 8 měsících na peřince spí a když ho potřebuji uspat tak vezmu i s peřinkou, uspím i s peřinkou položím zpět a vůbec se nevzbudí. V tomto ohledu je peřinka fajn. Co mi přijde mimo, aby mimčo v peřince bylo skoro 24 hodin denně. To je moje zkušenost.
Jo a nekupovala jsem novou, ale sehnala jsem zde na bazarku. Jen jsem nechala peří pro jistotu vyčistit. Ty prachy co za to chce jsou šílené.

martinau5
28. pro 2019

@martinau5 jo a jen jsem zavinula ruce, nožky měl venku. Je super, že jde pořádně stáhnout a nerozepne se

baru987
28. pro 2019

taky mám, za mě super,ale nemám ji od kiedroňové, dá se sehnat o polovinu levněji jinde.

stellinda
autor
29. pro 2019

@baru987 muzu se zeptat jaky typ?Dekuji 🙂

stellinda
autor
29. pro 2019

@monaluza dekuji za rady🙂 zeptam se,doporucite treba typ polstare,ktery by byl v dobre velikosti a zaroven mel spravny pomer peri?Dekuji!

danask88
29. pro 2019

@sudylichozrout Jo tak to já nevím, dočetla jsem se tolik negativ, že jsem nechtěla dělat pokusy na svých dětech. A to mám doma 9 zavinovaček všech typů, péřové, rychlo.... Ale je fakt, že moje kamarádky, které zavinovačky používaly, měly problém s prospíváním u dětí. Prostě spí víc a míň se hlásí o mléko, pak je i méně mléka atd. Jedna kvůli tomu kojit přestala a druhá má holku v roce jen 7kg a dost problémů. Z mého okolí kdo má tyto problémy tak zavinoval 🤷‍♀️

leilinka1234
29. pro 2019

@sudylichozrout paní Kiedroňová je kr*va, co tvrdí, že jedině správně uchopit a zvednout dítě umí jen ona sama a mile ráda to budoucím rodičům ukáže na předraženém kurzu 🙂 nošení dětí v šátku je špatně, nejlíp se miminku leží v její super truper předražené péřové zavinovačce 😀

sudylichozrout
29. pro 2019

@danask88 No, ja to radeji nebudu rozpitvavat, nastvala bych sebe a asi i tebe 🙂 A to nechci 🙂

zuzita15
29. pro 2019

@danask88
@stellinda
Ja jsem perovou perinku mela a za me super, jak uz tu nekdo psal, malou jsem na ni i uspavala, a pak polozila do postylky, aniz by se vzbudila. Davala jsem ji s ni i do kocarku ven v zime, krasne hrala. Mela jsem ji asi od 2m do cca 6m, pak uz se mi do ni nevesla. Budila se na kojeni co 3 hodiny, nebyla v ni 24h. V roce mela taky 7kg, ale proto, ze je drobna a predcasnatko, kamaradka taky zavinovala, jeste dele nez ja a mala v ni byla pomalu 24h a v roce mela skoro 9kg, takze zavinovanim to urcite neni.... Kycle mely obe holky v poradku. Ani mi neprijde tak draha, za me asi jedna z nejlepsich investic (hlavne na to uspavani 😉)

volfici
29. pro 2019

Měla jsem rychlozavinovačky, byly super na to, že prcek se nebudil trhavými pohyby a prvních pár dní jsem jako prvorodička měla pocit větší jistoty, když jsem malého brala do ruky, byl to pro mě uzlíček, měla jsem strach, že mu můžu ublížit, když ho špatně chytím nebo že mi spadne...za pár dní ten pocit samozřejmě přešel, ale třeba babičky se ho bály bez zavinovačky vzít.
Jinak po přečtení knížky Něžná náruč rodičů jsem nabyla dojmu, že tohle nikdy nemůžu zvládnout... Pak jsem ji odložila a už nikdy neotevřela. Na vše jsem šla pocitově a Jiřík na roce a půl funguje úplně normálně i bez "polovysypané peřinky" 😆
Jiřík spal v rychlozavinovačce asi do čtyřech měsíců, pak už je zvládl "rozkopnout", ale na ten začátek na ni nedám dopustit.

stellinda
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
martinau5
29. pro 2019

@leilinka1234 nechci se K. zastávat, ale v některých věcech má pravdu co se tyče manipulace a psychomotorickeho vývoje mimin. Ale to nemění nic na tom, že si na svých ,,zkušenostech” postavila super byznys.
Chodíme s malým na cvičení, které vedou bývalé zaměstnankyně paní K z baby clubu a je to moc fajn. Hlavně pěkně všechno vysvětli, popřípadě ukážou nebo upozorní co je špatně u mimča,

stellinda
autor
29. pro 2019

Zenusky,dekuji moc a ptam se dal,zavinovacka z vatelinu,je to dobra vypln pro jaro/letni zavinovacku pro novorozenatko?Dekuji!

sudylichozrout
29. pro 2019

@stellinda Mela jsem zavinku z duteho vlakna, pouzivala jsem ji v lete. Bud jako decku, na ktete miminko lezelo, nebo kdyz se trochu k veceru ochladilo, jako klasickou zavinovacku. Uplne bohate to stacilo 🙂 U druhe dcerky jsem pouzivala ze zacatku fusak, narodila se v dubnu, pak take na leto zavinovacku. A mela jsem zavinovacky i do postylky a naprosta spokojenost moje i deti.

stellinda
autor
29. pro 2019

A kdyz je v postylce hnizdecko,dava se detatko take do zavinovacky z vatelinu?Nebo bud to ci to?Moc prosim o zkusenosti,chci se rozhodnout spravne🙂 Dekuji!

leilinka1234
29. pro 2019

@martinau5 dostala se mi do ruky k nahlédnutí její knížka. Hrůza a děs a jediné, co knížka spolehlivě dokáže je, rozhodit rodiče a vyvolat v nich akorát strach, že dítěti ublíží, pokud ho uchopí jinak, než ona říká.

anuliinka2013
29. pro 2019

@stellinda Syn je narozeny koncem dubna. Do kocarku jsme hodne vyuzili rychlozavinovacku, mel ji pak i rozbalenou, ale prijemne ho to "obklopilo". Doma v hnizdecku jsem ho zavinovala do plinky dle Karpa, pozdeji jsem si na leto a usnadneni koupila Swaddle me. Zdravotne je v poradku a nespavec odmalicka 🙂.

stellinda
autor
29. pro 2019

@anuliinka2013 kdyz bych mela zavinovacku z vatelinu,tak neni potreba hnizdecka?🙂

danask88
29. pro 2019

@stellinda Tady jsem k tomu našla hezky zpracovaný a ocitovaný článek, který není jednoznačně odsuzující, ale uvádí podle mě celkem hezky všechna pro a proti zavinování. Navíc je nekomerční.
https://www.dulaprome.cz/l/zavinovani-deti/

suromana
29. pro 2019

@danask88
Já péřovou zavinovačku využila hodně, syn byl listopadový, na zimu se osvědčila. V půl roce měl syn jako plně kojený skoro 10 kg, žádný opožděný psychomotorický vývoj se nekonal, kyčle má syn v pořádku. Já bych to zase všechno neházela na zavinovačku. V létě bych zavinovala do velké plínky.

anuliinka2013
29. pro 2019

@stellinda No mne osobne to prijde jako 2 veci - hnizdecko spis bylo na "zabranu" a vytvoreni osobniho prostoru pro miminka (uzila jsem i ve velke posteli), kdezto zavinovacka spis na prikryti, pripadne "zamezeni pohybu". Zavinovacku jsme uzili par mesicu, hnizdecko vic nez rok... Ale je na kazdem, pro co se rozhodne... Ja chtela stopro hnizdecko a v dubnu bylo uz tehdy dost teplo, tak jsem doma do nej uz zavinovacku nedavala...

anavi29
29. pro 2019

Ač tady čtu negativni reakce tak u nas je oblibena. .. Poridila jsem ji jak prvnimu tak druhemu synovi. Delsi spani a mene caste kojeni se nekonalo ,ani spatne prostivani,zavinout se nenechali- okamzite rucicky venku. Starsi kojen do 2,5let (umele mleko nezna), mladsi ma teprv 6m... Mam klasickeho dracka . Ale napad s klasickym perovym polstarem asi neni spatny...

monaaaaaa
29. pro 2019

@stellinda čtu si diskuzi a nestíhám zírat co vše se dá na peřinku svést😱😱😱. Zavinovačka se používala odedávna. A staré dobré věci jsou opravdu dobré.
Peřinku mám Dráčik klasickou, kamarádka má i tu maxi, to už mi přijde zbytečné..ale záleží na vkusu. Rozhodně využijete i přes léto, malá byla mnohem více spokojená v kočárku položená na peřince než v prázdném i ve 30 st. Neměla potnicky. Pot to krásně saje a celou následnou zimu byla v peřince i místo fusaku, maximálně jsem překryla dekou a nepouzila jsem ani teplou kombinézu. Povlaky jsem si koupila dva, za mě zbytečná investice, dostala jsem od babičky hromady bavlněných, krajkových, krásných 🥰... A není problém našít obyčejný čtverec. Na třetí dítě měnit nebudu.

zuzita15
29. pro 2019

@stellinda ja mela zavinovacku i hnizdecko, mohla jsem ji nechat rozbalenou a jak sla zavinovacka pres kraj hnizdecka, hezky malou obklopila

stellinda
autor
29. pro 2019

@anuliinka2013 takze jste v hnizdecku pouzivala k prikryti v lete jen deku?🙂

danask88
29. pro 2019

@monaaaaaa Ono se ale taky už dávno vědělo, že zavinování není ideální. Toto jsem našla v jedné velmi staré knížce (jen tak pro zajímavost). A neberte to úplně že zbrojím proti zavinovačkám, ale po tom co vše jsem si zjistila bych jí nepoužívala. Myslím, že je určitě dobré mít všechny informace a pak se rozhodnout. Nejen chválu od prodejců.

bledulka84
29. pro 2019

Já bych do peří, jako možného alergenu nešla, pak se taky může stát, že prcek zavinování bude naprosto nesnášet, moje první dcerka (říjnová) už od narození nesnesla mít zavinuté ruce, používala jsem chvilku bavlněnou rychlozavinovačku na sucháč, kde mohla mít ruce ven, u druhého narozeného v červenci jsem ji nevyužila vůbec. Ani hnízdečko jsem u žádného neměla, za mě zbytečnost, co by během chvilky neměla smysl a zabírá místo, protože obě děti, jak se začaly otáčet, tak by v tom nevydržely. Přes léto nebo doma stačí dečka nebo jen bambusová nebo bavlněná plena / osuška, přes chladnější počasí v kočáře fusak. Za mě je lepší kupovat až v momentě, kdy cítím, že to potřebuji, ne dopředu.