Péřová zavinovačka, jak ji prát?

arilas
10. led 2016

Ahoj, přemýšlím nad koupí péřové zavinovačky, ale napadlo mě, jak ji vlastně prát / čistit?

verusky
10. led 2016

no jedine do cistirny 🙂 ja teda mam zdedene a neresila jsem to, proste jsem je jen vyvetrala a pouzivala dal (a potahy samozrejme prala dle potreby). deti jsou bez alergie a peri pro novorozence je bajecne, pro me nenahraditelne 🙂 rychlozavinovacka o nicem...

arilas
autor
10. led 2016

@verusky Děkuji 🙂

verusky
10. led 2016

@arilas neni zac 🙂 jinak pod hlavou bude na ublinkavani plinka a prebalovala jsem zasadne s podlozkou pod zadeckem (jak clovek setri to peri). no nekdy se stalo, tak holt zaprat potah a dat perinku uschnout.
pekne tehulkovani a pripravy 🙂

812014
28. led 2016

Koupila jsem perovou zavinovacku z druhe ruky od maminky kterou osobne znam. Ta maminka ji usila podle principu e. Kiedronove. Je po jednom diteti. Myslite ze ji mam dat do cistirny nebo staci oprat a dat do susicky s tenisakama?

verunka_korunka
6. čer 2017

@812014 muzu se zeptat jak jste to nakonec resila? Myslim to praní? Prave resim to samé, jestli hodit do pracky a susicky s tenisaky, nebo do cistirny, ale tam by mi asi sypovinu udelali novou a to mi prijde zbytečné, stacilo vy to jen vyprat...

812014
12. čer 2017

@verunka_korunka Dobrý den, vyprala jsem ji doma a pak s tenisákama do sušičky.

verunka_korunka
12. čer 2017

@812014 a sušičku jsi měla na jaký program? A 4 tenisaky jak všude píší, nebo stačí 3? Ono sady levných tenisaku jsou jen po 3 :(

812014
15. čer 2017

@verunka_korunka jeda to už si přesně nepamatuju, ale myslím, že jsem to tehdy dávala na ruční praní. tenisáky byly 4.

verunka_korunka
22. čer 2017

Tak pro nekoho dalšího kdo bude hledat info...
Polovysypanou péřovou zavinovacku jsem vyprala v pračce na program jemné pradlo na 30°C a bez ždímání aby se neponicilo peří. Praci prášek jsme koupili v DM tekutý kde je uvedeno že je i na peří.
Sušení bez sušičky bych si netroufla. Peřinku jsem nejdriv nechala asi hodinu okapat a lehce ji promackala at v ni neni tolik vody. Malá spala, tak jsem nechtela pouštět susicku. Susila jsem tedy na slunicku na balkone a co 20 minut ji otocila a protrepala, coz moc nešlo. Byly tam chuchvalce peří. Az se dcera vzbudila dala jsem to do susicky na jemne pradlo (ma se peri susit na nizkou teplotu) a se 3 tenisaky. Tenisaky mlatily neskutečně. Po vic jak 2 hodinach, misto po hodině co mel program jet, susicka dosusila. Ovsem perinka byla vevnitr vlhka a švy byly taky mokré. Pak zase slunicko s obracenim at si susicka odpocine... perinka vypadala ze ji zmizelo peří a ze tam zustala tak s bidou čtvrtina. Takze znovu susicka ale uz bez tenisaku kvuli spanku dcery, po 20 minutach konec a perinka vypadala o dost lepe. Takze jsme to pustili jeste 3x to uz jelo tak 5 minut a najednou byla peřinka plna... pres noc jsem ji nechala na roštu a je ok. Takze oprat a vysusit se dá, ale je to docela boj 😉