Postýlka. Jakou vybrat?

anyroxy
14. lis 2020

Poradíte, do jaké postýlky spíše jít? 🙂

Přemýšlím nad ikeou 140x70, bocnice se daji odendat, pak tam muze spat starsi dite. S matraci by to vyslo na 5400 Kč.

Druhá možnost je postýlka 120x60, v cene je postylka a vsechny ty serepeticky :D (matrace, nebesa, spaci pytel, mantinel, povleceni, zavinovacka, kapsar). Za 6400 Kč.

mamikry
14. lis 2020

@anyroxy Mame tu prvni a uz bych ji nekoupila. Ty plne steny mi vadi. Nedal se na ni dat poradne ani mantinel. Nedrzi mi na ni dreveny drzak na kolotoc, protoze ma ploche a siroke sprusle. A hlavne mi vadi, ze jsem na dite nevidela ze vsech stran. Asi bude i horsi cirkulace vzduchu. Po zkusenosti bych sla do te druhe.

jansovad
14. lis 2020

My kupovali drewex hippo 120x60cm kvůli dobrým recenzím a jsme spokojení. Co se týče té velikosti, záleží, jak dlouho chceš počkat, než koupíš normální velkou postel. My kupovali velkou kolem dvou let. Sice by se dítě vešlo déle, ale na tu velkou postel si můžeme lehnout spolu 🙂

sigyn
14. lis 2020

Máme Ikea Sundvik z druhé ruky za tisícovku i s matrací a je parádní. Ano je horší třeba uchycení kamery, ale jinak bez problémů.

zuzroko
14. lis 2020

Mám už rok tu první a nemůžu si stěžovat. Mantinel mam takový, který tam hezky drží, kolotoč jsem měla daný na šprušlích z boku a malé se tam spinká hezky. Jako obrovskou výhodu vidím, že pak sundám bočnici s vydrží ještě nějako dobu a nebudu jí muset tak malou dávat do velké postele nebo kupovat něco mezi 😊

anyroxy
autor
14. lis 2020

@zuzroko Prave kvuli tomu me to laka, ze zezacatku muzu odendat jednu bocnici a prisoupnout si postylku k nasi posteli. Potom se ta postylka da pouzit i jako postel pro vetsi dite 🙂

jana_zofie
14. lis 2020

@anyroxy Taky mam Sundvik. Taky z druhe ruky :D. Mala ma 8 mesicu, takze ac mam taky plany s bocnici, nemuzu rict, jak to bude fungovat. Ale ac mantinel nedolehal dokonale, jakz takz drzel. Kolotoc taky. Ted uz ma tu spodni pozici. Kdyz se hodne prehnu, dam ji i pusu. Ja s ni jsem spokojena. Dceri se v ni libi. Nebesa povazuju za kravinu a se spacim pytlem by me me cestujici dite asi odkazalo zpet do reality.uzes popremyslet, jestli se ti vic libi pevne celo nebo sprusle. Me pevne celo nevadi a jinak je ta postylka paradni.

zoyee
15. lis 2020

Máme tuhle, taky stahovací bok a dá se z ní udělat se zábranou pro starší a za mě ok https://www.scarlett.cz/detske-postylky-se-stah...

me_druhe_ja
15. lis 2020

Mám tu první a spokojenost. Mám ten jednoduchej mantinel z Ikey, co je pod matraci a bez problémů. Drží i kolotoč ci držák s kamerou. Nic mi nikdo nepadalo. Dost se mi líbí, že má čela plny, že nejsou všude sprusle. 🙂 Takže za mě první. Já bych teda koupila teď spíš podobnou, ale co má dole šuplíky, ale to skrz nedostatek úložnýho prostoru. 🙂

anyroxy
autor
16. lis 2020

Tak snad to na te prvni z Ikea bude drzet, ty nebesa a kolotoc 🙂 me hlavne laka kvuli tomu, ze tu postylku pak muze mit i starsi dite, jak ej o neco vetsi.

tynka9
17. lis 2020

Já bych teda ještě maličko hledala - za mě je neskutečná výhoda, když je stahovací bočnice. Když jsem měla staršího už většího, rád s námi usinal na velké posteli a pak jsem ho přenášela. S jeho váhou a mojí výškou jsem to se zavřenou postýlkou moc nedávala. Když jsem si sjela bočnici dolů, tak úplně v pohodě. Navíc když jsme pak začali uspávat místo postele v postýlce, tak si tam přes staženou bočnici v pohodě vlezl sám, přes horní nevyleze ještě teď (3 roky).

Takže já osobně bych řešila spíš toto, než jestli pověsím nebesa nebo upevním mantinely 😁 to jsme u ani jednoho dítka neměli 😁

jana_zofie
17. lis 2020

@tynka9 to by zalezelo na tom, jak by se bocnice stahovala. Segra se ju totiz naucila velmi rychle stahovat sama a pak z toho drepu letela z postylky po hlave. Po teto zkusenosti jsem chtela rozhodne pevne bocnice...

tynka9
17. lis 2020

@jana_zofie jasně, to pak záleží na typu postýlky. Vůbec mě nenapadlo, že by byla na trhu postýlka, kde to dokáže dítě samo dávat dolů. Na obou postýlkách, které jsme doma měli, to děti samy nikdy dát dolů nezvládly, u jedné jsem měla pomalu potíž i sama 😉 A k tomu jsem je nenechala bez dozoru s bočnicí dole.

jana_zofie
17. lis 2020

@tynka9 hele, ja tu postylku pouzivam, kdyz jsme u nasich. A problem ji dat dolu mam taky, dodnes. Ona nemela. Nikdy :D

g_m
17. lis 2020

Měli jsme Sundvik a byla super. Když byli oba malí, tak jsme měli oddělanou bočnici a postýlku přiraženou k naší posteli. Pak už klasika postýlka v pokojíčku a pak i jako dětská postel, kdy jsem tam dali jen tu malou zábranu. Kolotoč držel, i když nebavil 😀 A já jsem byla za ty plné čela ráda, obě děti nám spaly nalepené úplně vpředu, tak aspoň necpaly hlavu mezi šprušle...
Nicméně bych to nehrotila, ve dvou letech šli oba do klasické velké postele, takže bych na dva roky nedělala nějaké šílené investice 😉