První boty při rehabilitaci

suzann13
31. srp 2016

Ahoj holky, vím, že je tu plno příspěvků na téma bory, jen jsem nenašla odpověď na můj problém. Asi od 7m rehabilitujeme, Vojtova metoda, posilovací cviky, kvůli lehké hypotonii. Syn se začal kolem 5m plazit, ale odrážel se jen jednou nožičkou a na základě toho ji má více vpadlou (ale s tím jsou problémy už od porodu u obou nožek). Teď dostal tatrovku, stoupá si za ní a dělá první krůčky s oporou.. jen ty nožičky má jakoby sešmatlané.. Rodiče, tchýně a všichni okolo mi tvrdí, že mu mám koupit pevné boty a že mu noha neujede a bude to lepší. Mudr s terapeutkou tvrdí opak - nechat bosky...jenže na mě okolí tlačí a já už nevím. Bohužel na netu jsou pro i proti ohledně pevné obuvi i barefooty. Neměla jste některá podobný problém? A jak jste ho řešili? Děkuji..

kituska20
31. srp 2016

Co se poradit s fyzioterapeutkou? My kupujeme pouze barefoot takže já jsem jednoznačně za ně ačkoliv je to shánění a koupě náročnější i finančně.

panickatlamicka
31. srp 2016

Rozhodne bych se poradila s fyzio, i kdyz tusim, co ti poradi. Nechat bosky.

plachetnicka
31. srp 2016

@suzann13 ahoj, můj syn má také vbočené kotníky, na jedné noze více. Začal si stoupat v 10m, chodit v 1 roce a doktorka na prev. prohlídce (ani jsem se nemusela ptát, hned si všimla) nás poslala na ortopedii. Tam nám doporučili pevné kotníkové boty, i na doma. Na kontrolu máme přijít ve dvou letech. V létě na zahradě byl nejčastěji bosý, jinak boty. Nevidím zlepšení, ale určitě se to nezhoršuje. Jsem zvědavá, jak to bude dál...

sara84
31. srp 2016

Syn ma od mala vbocene kotniky, a to dost. Rovne je dava jen v botach s vlozkou. Diky nim se uz srovnaly nohydo x...za me bose nohy jen u "zdravych" deti. U orto vad jedine pevne a vlozkou...

suzann13
autor
31. srp 2016

Holky moc vam děkuji, ted jsme dojeli z rehabky...před mesicem říkala bez bot, dneska už říkala , že mu davat na doma pevnejsi kotnikove papučky a uvidíme co to udělá...jelikož už 4 měsíce rehabilitujeme a nožičky ještě nejsou v pořádku.. když stojí, má je hezký srovnané, ale když leze, tak je já žabka a odráží se chodidlama..

sara84
31. srp 2016

@suzann13 dobre jsou papucky RAK, jsou kotnikove, ale mekke, ohebne a vetraji. Mladsi je nosi od zacatku a ty jedine snese, treba ty z Deichmanu mi doslova serval z noh..

fifina86
31. srp 2016

@sara84 muzu se zeptat,cvicite?Nebo to resite jen botama?

sara84
31. srp 2016

@fifina86 na zadnou rehabku nas ortoped neposlal. Pohybu ma hodne, to ano, ale cilene cviceni az na to zvedani micku nozkou atd nemame..

kituska20
31. srp 2016

Malá má taky nohy do X spatna kolena a kyčle chodíme cvičit ale nosime jedine bf nebo bosky. S kotnikovyma botickama nema sanci ty nozky posilit a tim padem se mu nemaji sanci zlepsit. Lepsi fyzio nez ortoped ;)

fifina86
31. srp 2016

@sara84 hmm,skoda,zkuste rict detske lekarce o zadanku k fyzioterapeutce.Problem s kotniky souvisi se slabym briskem a boty jen problem nevyresi,jsou jen optickou korekci.

suzann13
autor
31. srp 2016

@sara84 děkuji za doporučení, mrknu na to...máme tady ve městě jen FARE, vůbec nevím jak jsou na tom ale s botama pro děti. Nebo Baťa ve Zlíně, tak to zítra objedeme a snad mu nějaké padnou 🙂

suzann13
autor
31. srp 2016

@kituska20 my nastesti nohy do X nemáme, ani kyčle, jen bojujeme s těmi vpadlymi nožičkami. Už po porodu měl pravou nožku skoro nalepenou na holeni, naštěstí jsme to 3 měsíčním masírováním dali do pořádku, jen se v těch 5m začal plazit a odrážel se pouze levou nožkou. Takže pravou má paradoxně ok a levou má trochu víc vpadlou. Blbě je, že se odráží jak žabák při lezení.

kituska20
31. srp 2016

@suzann13 chodíte na vojtovku nebo cvičíte Bobatha?

suzann13
autor
31. srp 2016

@kituska20 chodime na Vojtu, tři měsíce jsme cvičili jen vojtu, pak už jsme měli jen pouze 1-2 cviky z Vojty a jinak posilujeme na gymballu, na válci a tak

kituska20
31. srp 2016

@suzann13 a myslíte že ty tvrdé botky ve stylu Fare atd pomohou? Mezi tim jak chodi na boso a jak v botech by nemel byt moc rozdil prave. A v tech kopytech deti vetsinou dupou na patu a neposiluji jim chodidla zadne svaly jsou vlastne paralyzovane v bote. Chodi jak roboti

suzann13
autor
31. srp 2016

@kituska20 no prej nám stačí kotníčkové papučky, žádné pevné boty na vysoké podrážce kupovat nehodlám.. ale jak říkám, obuvnictví ještě prošlé nemám, tak nevím co kde nabízí