Ploché nohy a Barefoot obuv u 7letého syna. Je pro něj dobrou volbou?

Zodpovězené
4. únor 2020

Dobrý den,

zajímá mě Váš názor na ploché nohy, spadlé kotníky dovnitř. Řešíme již tři roky, chodili jsme i na rhb, cvičili doma, venku bosky, pokud je to možné. Vložky do bot má doporučené vyvýšené kvůli kotníkům, ale právě to vyvýšení ho tlačí, nenosí je, má puchýře.

Myslíte, že je dobrou volbou Barefoot obuv pro takové nožky?

Moc děkuji.
Eliška

Dobrý den,

barefoot boty nejsou samospásné, doporučuji návštěvu fyzioterapeuta, který dítě prohlédne celé a doporučí vhodné cviky, případně Vás naučí nožku tejpovat, místo vložek.
Barefoot obuv sama o sobě jen dovolí nožce pracovat, posílit. Nezmiňujete věk dítěte, ale je možné, že nožka nebude plochá, jen plochovbočená, bosá chůze a cvičení, případně tejpování, by mohlo pomoct. Je to ale na odborníka.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot