Se kterým materiálem máte lepší zkušenosti? Merino nebo Outlast?

ev.ka
23. čer 2018

Co byste doporučili, výhody, nevýhody, rozdíly ve funkčnosti... děkuji

jatva
24. čer 2018

Ja radsej merino. Je to prirodny material, ale moze kusat. Outlastu som neprisla uplne na chut. Je prijemny, ale nejak ma neoslovil.

ev.ka
autor
24. čer 2018

Cenově jsme na dvou rozdílných hladinách. Merino většinou stojí jednou tolik.
Pár outlastových kousků v šatníku máme, takže mě zajímá, jestli je ten rozdíl nějak markantní, když bodyno z merina stojí i 9 stovek :-O jestli má cenu pořídit alespoň jedno

vevina14
24. čer 2018

Ja mam tedy od outlastu nocni kosili a je to super, v zime me hreje a v lete se v ni potim minimalne je tedy bavlnene. Tak jsem si koupila jeste jednu. Ale cenove mi tedy neprijdou tak rozdilny, prijde mi to naopak stejne drahe.

jatva
24. čer 2018

Ked kupis rastuce merino napr manymonths, tak to moze nosit cely rok 🙂 ja radsej par kuskov merino veci ako milion bavlnenych.

ev.ka
autor
24. čer 2018

@vevina14 Tak outlastové bodyčko je za 4 stovky a merino za 8-9 stovek

sajulka
24. čer 2018

Z merina jsem pro dceru mela jedno body, ktere mi ve finale bylo lito pouzivat, aby ho hned neznicila (za ty prachy 🙂 ). Moje blbost, no. Kazdopadne funkcnost super. Nedam dopustit na merino ponozky, krasne hreji a v zime nejsou potreba extra teple boty. Nohy se v nich nepoti.
Outlast kupuju od narozeni doted (3 r) a lito mi ho neni, obleceni od nich beru jako naprosto funkcni a super vec, kterou nebudu prodavat dal, podedi ji netere. Navic sleduju jejich vyprodeje, to uz se pak hodi nakoupit vice veci, kupuju i vetsi velikosti a pak vytahuju ze zasob. Funkcnost oproti klasickemu bavlnenemu je opravdu znat. Ponozkam jsem od nich na chut moc neprisla, pripadalo mi, ze se v nich dceri hodne poti noha. Stejne tak v bambusovych. Vzdy jsem brala cepice a 2 kombinace triko (body)/kalhoty - jednu na spani, dalsi na oblekani ci jako prvni vrstvu v zime.

cherris
24. čer 2018

máme outlast, je mi příjemnější na dotek, merino kousalo, ale možná to bylo výrobcem....

nekiaxy
24. čer 2018

Ja merino pouzivam rada, mam ruzne znacky, vozim uz vetsiniu z Norska a vyjde souprava kalhoty a teiko kolem 800, kdyz chytnu v lednu akci. Ale neni merino jako merino, nektere muze trochu kousat. Osobne hi nemam rada jako prvni vrstvu na vrchnim dile, ale na merinu je super, ze funguje i jako druha. Takze body mi prijde zbytecne, radsi jsem davala na ven overal pres bezne obleceni. Nejuzasnejsi jsou ponozky🙂