Seznam, co koupit před narozením miminka. Máte

erunka
6. led 2007

ahojky, holky nemate nekdo seznam, co koupit nebo obstarat pred narozenim miminka? Pres kocarek az po vlozky do podrpsenky? Dekuji

ladunka
8. led 2007

Napsala jsem mimo jiné to samé na předchozí stránce 🙂

protea
8. led 2007

Já vím Ladunko, ale jestli si všimneš tak čas našich příspěvků je shodný, takže jsem nestihla přečíst ten tvůj příspěvěk dřív 😉

ladunka
8. led 2007

Já taky vím, jen jsem hledala způsob, jak to udělat, aby si kaca přečetla i předchozí stránku 🙂 Promiň 🙂

protea
8. led 2007

Nic se neděje🙂
Hlavně tvůj příspěvek je podložený praxí, takže máš přednostní právo 😅

kacabacka
8. led 2007

protea: za 1. byl to jen dotaz na ty, co s tím mají zkušenosti a za 2.nejsem ještě ani těhotná, takže se ani nedá říct, že mám nějaké mateřské pudy, jako kontakt matka-dítě.... 😉

protea
8. led 2007

Máš recht, já s tím zkušenost nemám.
Takže zapomeň na můj názor.

erunka
autor
8. led 2007

ahojky holky, moc diky za velmi uzitecne informace. Do porodu je sice jeste daleko, ale ono to utece a ja mam radeji, kdyz sem pripravena drive, nez-li pozdeji.

slonik
9. led 2007

můžu se zeptat jak je to s dudlíky (šidítky?) Od kdy je dávat a nehrozí to samé, jako když se naučí na lahev? A ještě k té lahvi - nedávají se nějaké čaje mimčům do půl roku? Omouvám se za možná hloupé otázky, ale jeden nikdy neví 😉

zittka
9. led 2007

Ahoj slonik,
ja jestli kojis,tak cajik neni potreba, pij ho ty a dostane se k miminku tvym mlekem. Ja jsem nemohla dat ani siitko, pak mi mala odmitala pit z prsu, ale nekterym detem to nevadi. Ted pri druhem siditko nedam urcite.

protea
9. led 2007

Ahojky,
četla jsem že dudlík by se měl mimču dávat až když se naučí pořádně pít z prsu.
Přesně jak píše Zittka, aby si pak by dítě asi odmítalo prs.

jess
9. led 2007

Sloník,já malou na dudlík neučila vůbec,nebyla nijak moc uřvané dítě,dala se uhoupat 😀 .Za prvé opravdu znám případy,že se nechtělo po dudlíku napít z prsu a za druhé,těžko se to odnaučuje🙂 Rozhpodla jsem se dlouho kojit a mít rovné zoubky🙂 Kojila jsem do 18měsíců a zoubky má pěkné,mí tři sourozenci dudel chtěli,a dlouho a všichni museli mít rovnátka,já jediná ho odmítala a zuba mám úplně rovné,takže na trom něco bude.Ale zase,vždy jsou výjimky není to pravidlo.

lusinta
12. led 2007

Ahojky,taky nemám podložené praxí,ale všeobecné info z laktační ligy🙂
Žádný tekutiny do půl roku s epřidávat nemají...
Mlíčko obsahuje všechno..zjednodušeně-nejdřív,když mimi začne pít,je to právě jako tekutina...Pokud má jen žízeň.pak přestane,nebo má i hlad a to žu je mlíčko hutnější a je to jako "polívka",někdy to stačí a někdy pokračuje "vepřoknedlozelo"🙂🙂úplně "zadní"mlíčko...
Takže si to řídí smao mimčo..Kdyby ale bylo napité čaje,tak by třeba nechtělo mlíčko vůbec,protože nejdřív teče "tekutina"a tu už dostalo a pak by mělo hlad a zbytečně by se muselo začít s dokrmováním...

berynka
14. led 2007

Ahoj holky, objevila jsem odkaz:
http://www.babywelt.cz/cs/kategorie/novorozenec.... Nemam predstavu, jestli ta nabidka stoji za to, zda ty balicky obsahuji dostacujici veci a jestli ty ceny jsou primerene? Muzete napsat svuj nazor, prosim?

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
s.arik
10. dub 2007

Ještě jsem těhotná, takže bez praxe, ale myslím, že balíček v odkazu
http://www.babywelt.cz/cs/kategorie/novorozenec...
obsahuje kromě těch plen samé nesmysly!!! 🙄

Kosmetiku - nekupujete balíček několika kusů od jedné značky, ale 1 výrobek a vyzkoušejte ho nejdříve, co když prckovi nebude vyhovovat? Budete se pak půl roku sprchovat dětskou koupelí, abyste ji nemusely vyhodit 🙂 a kupovat a zkoušet a půjčovat si jiné značky....než najdete něco, po čem se mimi neobsype.

Dudlík - raději ne, jestli bude opravdu nutný, stejně jich koupíte více...různé tvary a budete experimentovat

Odsávačka za 360, když jsou v lékárně i za 30Kč 😀 ?

teploměr na měření teploty v šidítku - 198.- Kč zbytečný, drahý, méně spolehlivější než obyčejné rychloběžky, které má každý doma už teď....

jitul
10. dub 2007

Já bych ten balíček taky nebrala.
1./ předražené
2./ spousta věcí zbytečná a přesně jak píše s.arik - nekupovat hned celou řadu kosm od jedné značky(- to stejné, pokud jste se rozhodly používat jednorázové pleny-také může mít mimi na některé z nich reakce(já budu mít bavlněné-uplně jsem hleděla, co se teď dá sehnat 😉 ) , navíc bubchen už také není, co bývalo. Já beru něco od sebamed a jinak v lékarně se dá koupit např. lékárénský olivový olej - je to bez přídavků a čerstvé
3./ teploměr v dudlíku značně nepřesný - až o 3 stupně, což vypovídá samo za sebe a mnohdy jej prý děti nechtějí. Osobně jsem se rozhodla nakonec připlatit a beru za necelých 700 ušní a čelní v jednom (ale to jen díky tomu, že jsem ostatní věci pořídila velmi výhodně, na netu se toho dá najít spousta a porovnat ceny!!! 😉

nasticka
13. dub 2007

ahoj..
já též souhlasím s názorem, že ten balíček není moc dobrý..původně jsem nad tím také přemýšlela, ale když si dáte práci hledat a koukat všude možně, tak spoustu věcí seženete za poloviční ceny...a hlavně s názorem na kojeneckou kosmetiku souhlasím-mimi prý stačí mít v čisté teplé vodě, ošetřit pořádně zadeček a okolí a mimčo je spokojené, neriskujete tak zbytečné alergické reakce.moje mamča pracuje v lékárně a doporučila mi sebamed (když už něco..), ale ten je dost drahý..od známých co mají děti jsem slyšela, že klasické batole je taky fajn, bez alergií a je to zahubičku 😉

listicka20
10. kvě 2007

Ahoj holky, děkuju za tipy a hlavně za seznam Kristi. Manžel dneska začal plašit, že bychom měli začít postupně nakupovat, začínáme 5. měsíc. Trochu jsem se zastyděla, většinou s tímhle plaší ženské... Teď mu ukážu seznam, bude spokojen 😀 Jinak od kterého měsíce/týdne těhotenství jste měly sbaleno do porodnice - pro případ, že to přijde dřív?

iza
10. kvě 2007

tak vkládám takovej orientační seznam, někomu tam možná přijdou nějaký věci zbytečný a někomu tam bude asi zase něco chybět, každá máme hold jiný požadavky :

kočárek(deka, pláštěnka,siťka proti hmyzu)
fusak
taška na kočárek
autosedačka
EasyFix na upevnění v autě
lehátko
monitor dechu NANNY
Spinkání
postýlka
polokokosová matrace
antialer. polštář a peřinka
2x povlečení
2xmantinel
3xprostěradlo(2xbavlněné, 1xfroté)
1xsavá podložka pod prostěradlo(tuhý látkový materiál - bavlna)
1xpolohovací podložkado postýlky
inkontin. papírové podložky TENA
2xrychlozavinovačka
kolotoč nad postýlku
Koupání
vanička
pěnové lehátko do vaničky
teploměr do vany
teploměr v dudlíku
2x velká plenková osuška (90x90)
1xžinka
Hygiena atd
nosní odsávačka hadičková
nůžky s kulatou špičkou
kartáček na vlasy
vlhčené ubrously neparfémované
olejíček(olivový,slunečnicový nebo mandlový)
ušní čistítka(dětské s bambulkou)
2xdudlík anatomický
řetízek na dudlík
kojenecká láhev
20ks látkových plen
60%líh na pupík
polštářky z buničiny
Bepanthen
Rybilka
borová voda na očíčka
ušní teploměr
antipyretika(sirup i čípky)
Papírové plenky
cca7ks na den…asi TESCO fialové
koš na pleny
náplň

Budu rodit v MOtole a tam dávají erární oblečení jak pro maminku tak pro mimčo a i vložky a pleny, tak to v seznamu nemám
Do porodnice :
1-2xkojící podprsenka
přezuvky
ponožky
vložky do podprsenky Chicco
jednorázové porodnické kalhotky
papírové utěrky
papírové kapesníky
2xručník(velý a malý)
fén
hygienické potřeby(mýdlo,šampon,mýdlo na stehy,krém,hřeben,kartáček a pastu atd.)
klouboučky na kojení
Bepanthen
toaletní papír
taška na špinavé oblečení
dudlík pro mimi
foťák
mobilní telefon s nabíječkou
porodnické vložky
vlhké ubrousky
možná knížku nebo časopis
blok a tužku
nafukovací kruh(na lepší sezení po případném šití)
Doklady
občanský průkaz
průkaz zdravotní pojišťovny
těhotenskou průkazku
prohlášení o jménu dítěte
tiskopis o dárcovství pupečníkové krve
oddací list

Na porodní sál - pokud to bude možné
pití
bombony s hroznovým cukrem
😉 😉

kannah
10. kvě 2007

cafko, tu je tiez jeden zoznam, co je dobre (pripadne mozno zbytocne) pre babatko aj s obrazkami
http://www.rodicovstvo.unas.cz/vybavicka.htm

a tu este jeden zoznam do porodnice (obsirny, ale nic nezabudnete aj ked niektore veci niekde potrebovat nebudete) http://www.rodicovstvo.unas.cz/porodnica.htm

maminkak
4. led 2010

Ahojte holky, taky sháním informace o tom, co pořídit. Tohle počteníčko je opravdu pomoc, už si nepřijdu tak ztracená. Na netu jsem našla na slonecek.cz taky zajímavý článek Naše výbava. Je to článek o látkovkách, píšou tam, co pořídili před narozením miminka, co dokupují průběžně... .

kacenka1111
25. lis 2011

Ahoj, jeste mam cas, ale tak se jen rozhlizim, asi zacnu pomalu nakupovat, abychom si vydaje rozlozili...Jen takova otazka - kdyz mam TP cerven - mam si nakoupit jen na leto a potom dokoupim asi na podzim a zimu, ne? Hloupa otazka, ale ja vubec nevim 😀 Pripadam si jak Alenka v risi divu....

ja.na81
25. lis 2011

@kacenka1111 ahoj, ja mela TP v srpnu a oblecky jsem mela vlastne jen letni. A jeden zimni overalek, takovy ten medvidkovy z HM, tomu jsem proste nemohla odolat 😉 Dost zimnich veci (dalsi overalek, cepicky, bundu, vyteplete kalhoty apod) jsem pak dostala jako darek k narozeni maleho. No a pak nakupovala prubezne, kdyz jsem zjistila, ze neco potrebuju...

kacenka1111
25. lis 2011

@ja.na81 dekuju🙂