• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Seznam, co koupit před narozením miminka. Máte

25. listopadu 2011 
Napsala jsem mimo jiné to samé na předchozí stránce :slight_smile:
8. led 2007 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vím Ladunko, ale jestli si všimneš tak čas našich příspěvků je shodný, takže jsem nestihla přečíst ten tvůj příspěvěk dřív :wink:
8. led 2007 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky vím, jen jsem hledala způsob, jak to udělat, aby si kaca přečetla i předchozí stránku :slight_smile: Promiň :slight_smile:
8. led 2007 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nic se neděje:slight_smile:
Hlavně tvůj příspěvek je podložený praxí, takže máš přednostní právo :sweat_smile:
8. led 2007 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
protea: za 1. byl to jen dotaz na ty, co s tím mají zkušenosti a za 2.nejsem ještě ani těhotná, takže se ani nedá říct, že mám nějaké mateřské pudy, jako kontakt matka-dítě.... :wink:
8. led 2007 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máš recht, já s tím zkušenost nemám.
Takže zapomeň na můj názor.
8. led 2007 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky, moc diky za velmi uzitecne informace. Do porodu je sice jeste daleko, ale ono to utece a ja mam radeji, kdyz sem pripravena drive, nez-li pozdeji.
8. led 2007 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
můžu se zeptat jak je to s dudlíky (šidítky?) Od kdy je dávat a nehrozí to samé, jako když se naučí na lahev? A ještě k té lahvi - nedávají se nějaké čaje mimčům do půl roku? Omouvám se za možná hloupé otázky, ale jeden nikdy neví :wink:
9. led 2007 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj slonik,
ja jestli kojis,tak cajik neni potreba, pij ho ty a dostane se k miminku tvym mlekem. Ja jsem nemohla dat ani siitko, pak mi mala odmitala pit z prsu, ale nekterym detem to nevadi. Ted pri druhem siditko nedam urcite.
9. led 2007 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
četla jsem že dudlík by se měl mimču dávat až když se naučí pořádně pít z prsu.
Přesně jak píše Zittka, aby si pak by dítě asi odmítalo prs.
9. led 2007 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sloník,já malou na dudlík neučila vůbec,nebyla nijak moc uřvané dítě,dala se uhoupat :grinning: .Za prvé opravdu znám případy,že se nechtělo po dudlíku napít z prsu a za druhé,těžko se to odnaučuje:slight_smile: Rozhpodla jsem se dlouho kojit a mít rovné zoubky:slight_smile: Kojila jsem do 18měsíců a zoubky má pěkné,mí tři sourozenci dudel chtěli,a dlouho a všichni museli mít rovnátka,já jediná ho odmítala a zuba mám úplně rovné,takže na trom něco bude.Ale zase,vždy jsou výjimky není to pravidlo.
9. led 2007 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,taky nemám podložené praxí,ale všeobecné info z laktační ligy:slight_smile:
Žádný tekutiny do půl roku s epřidávat nemají...
Mlíčko obsahuje všechno..zjednodušeně-nejdřív,když mimi začne pít,je to právě jako tekutina...Pokud má jen žízeň.pak přestane,nebo má i hlad a to žu je mlíčko hutnější a je to jako "polívka",někdy to stačí a někdy pokračuje "vepřoknedlozelo":slight_smile::slight_smile:úplně "zadní"mlíčko...
Takže si to řídí smao mimčo..Kdyby ale bylo napité čaje,tak by třeba nechtělo mlíčko vůbec,protože nejdřív teče "tekutina"a tu už dostalo a pak by mělo hlad a zbytečně by se muselo začít s dokrmováním...
12. led 2007 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, objevila jsem odkaz:
http://www.babywelt.cz/cs/kategorie/novorozenecke-balicky/. Nemam predstavu, jestli ta nabidka stoji za to, zda ty balicky obsahuji dostacujici veci a jestli ty ceny jsou primerene? Muzete napsat svuj nazor, prosim?
14. led 2007 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynka, já už výbavičku mám nakoupenou, takže mám trošku představu o cenách.
dudlíky jsem koupila za podobnou cenu
pásek na dudlík za poloviční
odsávačku hlenů máme za čtvrtinu
nůžky na nehty za polovinu
teploměr na měření teploty v šidítku je blbost - nepotřebuješ
kosmetika Bubchen je veeelmi draha, ale kvalitni, v obchodech ji najdes za podobnou cenu, ale kosmetika pro novorozene neni potreba a nemusis ji vubec pouzivat
jinak ty ceny v podstatě kopírují ceny v obchodech - dívala jsem se jen na balíček BASIC
23. led 2007 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem těhotná, takže bez praxe, ale myslím, že balíček v odkazu
http://www.babywelt.cz/cs/kategorie/novorozenecke-balicky/
obsahuje kromě těch plen samé nesmysly!!! :rolling_eyes:

Kosmetiku - nekupujete balíček několika kusů od jedné značky, ale 1 výrobek a vyzkoušejte ho nejdříve, co když prckovi nebude vyhovovat? Budete se pak půl roku sprchovat dětskou koupelí, abyste ji nemusely vyhodit :slight_smile: a kupovat a zkoušet a půjčovat si jiné značky....než najdete něco, po čem se mimi neobsype.

Dudlík - raději ne, jestli bude opravdu nutný, stejně jich koupíte více...různé tvary a budete experimentovat

Odsávačka za 360, když jsou v lékárně i za 30Kč :grinning: ?

teploměr na měření teploty v šidítku - 198.- Kč zbytečný, drahý, méně spolehlivější než obyčejné rychloběžky, které má každý doma už teď....
10. dub 2007 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych ten balíček taky nebrala.
1./ předražené
2./ spousta věcí zbytečná a přesně jak píše s.arik - nekupovat hned celou řadu kosm od jedné značky(- to stejné, pokud jste se rozhodly používat jednorázové pleny-také může mít mimi na některé z nich reakce(já budu mít bavlněné-uplně jsem hleděla, co se teď dá sehnat :wink: ) , navíc bubchen už také není, co bývalo. Já beru něco od sebamed a jinak v lékarně se dá koupit např. lékárénský olivový olej - je to bez přídavků a čerstvé
3./ teploměr v dudlíku značně nepřesný - až o 3 stupně, což vypovídá samo za sebe a mnohdy jej prý děti nechtějí. Osobně jsem se rozhodla nakonec připlatit a beru za necelých 700 ušní a čelní v jednom (ale to jen díky tomu, že jsem ostatní věci pořídila velmi výhodně, na netu se toho dá najít spousta a porovnat ceny!!! :wink:
10. dub 2007 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj..
já též souhlasím s názorem, že ten balíček není moc dobrý..původně jsem nad tím také přemýšlela, ale když si dáte práci hledat a koukat všude možně, tak spoustu věcí seženete za poloviční ceny...a hlavně s názorem na kojeneckou kosmetiku souhlasím-mimi prý stačí mít v čisté teplé vodě, ošetřit pořádně zadeček a okolí a mimčo je spokojené, neriskujete tak zbytečné alergické reakce.moje mamča pracuje v lékárně a doporučila mi sebamed (když už něco..), ale ten je dost drahý..od známých co mají děti jsem slyšela, že klasické batole je taky fajn, bez alergií a je to zahubičku :wink:
13. dub 2007 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, děkuju za tipy a hlavně za seznam Kristi. Manžel dneska začal plašit, že bychom měli začít postupně nakupovat, začínáme 5. měsíc. Trochu jsem se zastyděla, většinou s tímhle plaší ženské... Teď mu ukážu seznam, bude spokojen :grinning: Jinak od kterého měsíce/týdne těhotenství jste měly sbaleno do porodnice - pro případ, že to přijde dřív?
10. kvě 2007 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vkládám takovej orientační seznam, někomu tam možná přijdou nějaký věci zbytečný a někomu tam bude asi zase něco chybět, každá máme hold jiný požadavky :

kočárek(deka, pláštěnka,siťka proti hmyzu)
fusak
taška na kočárek
autosedačka
EasyFix na upevnění v autě
lehátko
monitor dechu NANNY
Spinkání
postýlka
polokokosová matrace
antialer. polštář a peřinka
2x povlečení
2xmantinel
3xprostěradlo(2xbavlněné, 1xfroté)
1xsavá podložka pod prostěradlo(tuhý látkový materiál - bavlna)
1xpolohovací podložkado postýlky
inkontin. papírové podložky TENA
2xrychlozavinovačka
kolotoč nad postýlku
Koupání
vanička
pěnové lehátko do vaničky
teploměr do vany
teploměr v dudlíku
2x velká plenková osuška (90x90)
1xžinka
Hygiena atd
nosní odsávačka hadičková
nůžky s kulatou špičkou
kartáček na vlasy
vlhčené ubrously neparfémované
olejíček(olivový,slunečnicový nebo mandlový)
ušní čistítka(dětské s bambulkou)
2xdudlík anatomický
řetízek na dudlík
kojenecká láhev
20ks látkových plen
60%líh na pupík
polštářky z buničiny
Bepanthen
Rybilka
borová voda na očíčka
ušní teploměr
antipyretika(sirup i čípky)
Papírové plenky
cca7ks na den…asi TESCO fialové
koš na pleny
náplň

Budu rodit v MOtole a tam dávají erární oblečení jak pro maminku tak pro mimčo a i vložky a pleny, tak to v seznamu nemám
Do porodnice :
1-2xkojící podprsenka
přezuvky
ponožky
vložky do podprsenky Chicco
jednorázové porodnické kalhotky
papírové utěrky
papírové kapesníky
2xručník(velý a malý)
fén
hygienické potřeby(mýdlo,šampon,mýdlo na stehy,krém,hřeben,kartáček a pastu atd.)
klouboučky na kojení
Bepanthen
toaletní papír
taška na špinavé oblečení
dudlík pro mimi
foťák
mobilní telefon s nabíječkou
porodnické vložky
vlhké ubrousky
možná knížku nebo časopis
blok a tužku
nafukovací kruh(na lepší sezení po případném šití)
Doklady
občanský průkaz
průkaz zdravotní pojišťovny
těhotenskou průkazku
prohlášení o jménu dítěte
tiskopis o dárcovství pupečníkové krve
oddací list

Na porodní sál - pokud to bude možné
pití
bombony s hroznovým cukrem
:wink: :wink:
10. kvě 2007 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
cafko, tu je tiez jeden zoznam, co je dobre (pripadne mozno zbytocne) pre babatko aj s obrazkami
http://www.rodicovstvo.unas.cz/vybavicka.htm

a tu este jeden zoznam do porodnice (obsirny, ale nic nezabudnete aj ked niektore veci niekde potrebovat nebudete) http://www.rodicovstvo.unas.cz/porodnica.htm
10. kvě 2007 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, taky sháním informace o tom, co pořídit. Tohle počteníčko je opravdu pomoc, už si nepřijdu tak ztracená. Na netu jsem našla na slonecek.cz taky zajímavý článek Naše výbava. Je to článek o látkovkách, píšou tam, co pořídili před narozením miminka, co dokupují průběžně... .
4. led 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jeste mam cas, ale tak se jen rozhlizim, asi zacnu pomalu nakupovat, abychom si vydaje rozlozili...Jen takova otazka - kdyz mam TP cerven - mam si nakoupit jen na leto a potom dokoupim asi na podzim a zimu, ne? Hloupa otazka, ale ja vubec nevim :grinning: Pripadam si jak Alenka v risi divu....
25. lis 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacenka1111 ahoj, ja mela TP v srpnu a oblecky jsem mela vlastne jen letni. A jeden zimni overalek, takovy ten medvidkovy z HM, tomu jsem proste nemohla odolat :wink: Dost zimnich veci (dalsi overalek, cepicky, bundu, vyteplete kalhoty apod) jsem pak dostala jako darek k narozeni maleho. No a pak nakupovala prubezne, kdyz jsem zjistila, ze neco potrebuju...
25. lis 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. lis 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek