Určení otcovství ještě před narozením miminka. Máte zkušenost?

barabarborka
27. kvě 2009

Ahoj, ráda bych se zeptala, zda nemáte někdo zkušenost s určením otcovství ještě před narozením miminka...tuto variantu klasické DNA testy zcela nevylučují, na netu jsem četla, že se dá udělat odběr plodové vody již kolem 14. týdne těhu...nemáte náhodou s tímto někdo zkušenost? Za jakýkoliv postřeh budu moc ráda 🙂 Děkuji!

laska.nezna.hranic
27. kvě 2009

zajímavé téma. bohužel, neporadím. každopádně podstupovat invazivní vyšetření jen proto, že mamka jedná nezodpovědně je víc než crazy. a pokud je to z důvodů pochybností tatínka, tak pak asi ten vztah stojí za zamyšlení. no nic. každopádně jsem zvědavá na zkušenosti ostatních a jak se to tu vyvine 🙂

perla200
27. kvě 2009

barabarborka...nie je to jedno teraz....či podla toho sa budeš rozhodovať? 😅

wacinka
27. kvě 2009

barabarborka, každopádně to bude finančně náročné a co vím dělá se to opravdu z plodové vody, ale lepší by bylo zavolat si do genetického střediska tam ti řeknou víc.

jeudi
27. kvě 2009

myslim ze je hloupost si nechat zasahovat odberem plodove vody do briska vzdyt je to riskantni,vzdyt to m uze pockat az detatku budou tak dva roky tak se delaji testy ale jsou asi dost financne narocne..a kvuli cemu to potrebujes tak honem vedet?

barabarborka
autor
27. kvě 2009

holciny dekuji za postrehy...samozrejme si uvedomuji, ze je to vice mene vysledek nezodpovednosti...ale nechtela jsem sem psat podrobnosti, protoze to je opravdu slozite...kazdopadne vedet otce je v tomto pripade vice nez nutne, nebot jeden z potencialnich tatinku na natolik vyrazne rysy, ze to bude jasne jakmile, jakmile bude mimi na svete...bohuzel je tato varianta pravdepodobne nezadouci ☹

jeudi
27. kvě 2009

barborko ted jsem to vubec nepochopila 😨

berryl
27. kvě 2009

baraborka, určitě si zavolej na to gen. centru, jinak držím palec ať to dopadne, tak jak si přeješ :o)

barabarborka
autor
27. kvě 2009

dekuji moc berryl!!!!
jeudi - no bohuzel v tomto pripade opravdu nelze cekat az na porod..."nechteny" tatinek neni cech...

jeudi
27. kvě 2009

no kazdopadne ti preji at vse dobre dopadne urcite se to da nak resit

laska.nezna.hranic
27. kvě 2009

bara - ty výrazné rysy, to myslíš jako třeba tak, že potenciální tatínek je černoušek? 😀 protože jestli ne, tak pak bych to neřešila, narozená mimča vypadají všelijak a do roka se ještě strašně mění 😉 víš, ono je asi mnohem důležitější, jestli to miminko chceš nebo ne. ostatní ti sice může zkomplikovat život, ale je to vedlejší, ať už je tatínkem kdokoli.

jeudi
27. kvě 2009

na interupci je uz stejnak pozde ,tak proto jsem nepochopila nac ten spech presne jak rika laska ty deti vypadaji skoro stejne jestli teda tatka nen i cernoch..i kdyz se rika ze prvnich ctrnact dni je mimi podobne tatkovi

barabarborka
autor
27. kvě 2009

laska.nezna.hranic - tak nejak 😒 tady se to opravdu neututla...kdyby se jednalo o stejnou barvu kuze, tak nic neresim 😉
jeudi - na interupci jeste neni pozde, jsem teprve 7.tyden...

laska.nezna.hranic
27. kvě 2009

bara - tak tím spíš bych to zatím nechala, jak to je. ale i kdyby si tatínci byli podobní, přece bys současnému partnerovi nenasadila kukačku... 😀 jakmile se narodí, hned budeš vědět, který z nich je otcem. a i penízky ušetříš 😉 užívej si těhu a nepřidělávej si problémy předčasně. po porodu budeš moudřejší, teď už to stejně nepořešíš, ať už je tatínkem kdokoli.

hele, to s tou interrupcí snad nemyslíš tak, že by ses mimi zbavila jen kvůli odstínu kůže, abys nepřišla o partnera 😕 když ti nevadil jeho případný druhý taťka...

můžu se zeptat, v jakém vztahu s tím tatínkem-cizincem jste? jako jestli jste v kontaktu nebo to bylo jen náhodné setkání...?

puzzlinek
28. kvě 2009

Tady je to celkem zajímavé 😉 😉 😉

puzzlinek
28. kvě 2009

barabarborka:rozumím tomu dobře, že testy děláš z důvodu toho, že kdyby byl tatínek běloch necháš si mimi a kdyby černoch necháš si to vzít????????

Promiň, ale nad tím jsi měla přemýšlet dříve.Pokud žena spí s černochem, musí počítat s variantou, že přijde do jiného stavu a narodí se tmavé dítě.

barabarborka
autor
28. kvě 2009

nene, nad interupci nepremyslim...to bylo jen informativne...
vim, ze manzel neprijme jine dite nez jeho (coz je v tomto pripade i pochopitelné), zatím neví, že se vůbec něco stalo...skoro jsme se rozešli a prostě jsem potkala někoho milého, ale nechci s ním mít vztah, byla to taková útěcha v nepříjemné situaci...s tím "druhým" se nevídáme a myslím, že ani další vztah navazovat nebudeme....nemyslím, že by manžel přijal situaci, že počkáme na leden a potom se dozví, jestli je jeho nebo někoho jiného...spis to bude tak, ze jestli se dozvim, kdo je tatinek, tak bud odejdu od manzela a budu sama (pokud by dite bylo "druheho" tatinka) nebo se dozvim, ze je tatinek muj manzel a nebudu nic rikat a necham to tak...
chápu vaše dotazy, ale spíš jsem potřebovala rady, kam se obrátit pro určení toho otcovství atd...🙂

laska.nezna.hranic
28. kvě 2009

bara - promiň, trošku jsme odběhly od tématu, ale to spíš bylo kvůli pochopení tvé situace a tím pádem i smyslu tvé otázky/diskuse. 🙂
pokud se kvůli tomu máte rozejít, asi bych manžovi normálně řekla, že jsem těhu a na případný rozchod se připravila až po porodu, kdy se situace vyjasní. je to sice pro něj asi drsné řešení, ale možná vám to může manželství zachránit. nakonec ta šance je 50/50, tak bych to předem nezahazovala.
když najdu chvilku, pokusím se ti něco vyzjistit, ale invazivní vyšetření bych na tvém místě kvůli tomu nepodstupovala. i když je to samozřejmě jen na tobě.

michala.l
28. kvě 2009

Ahoj, mrkni sem:

http://www.dnatest.sk/index.php?page=ponuka-a-c...

udajne sa da vykonat od 12 tt ...a je to dost drahe ....no za chyby sa plati 😒

ivmila
13. srp 2009

barabarborka...
prave mi moj brat povedal,ze ma spoluziaka, ktoerho otec je cernoch a je to na nom vidno.. ale ma aj mladsieho brata a ten je biely....neuvazovala si aj nad tym, zze moze sa stat aj taka varianta? ze hoci bude toho druheho, bude biele. Neviem ci je to vobec mozne...ale hocico sa stava.

jaspina
13. srp 2009

To mi připomnělo situaci, kdy na tom kamarádka byla podobně a rozhodovala se,co dál - ale tam byli oba tatínci bílí a kolem šla maminka s malým černouškem a kámoška říkala: Tý jo,tak to by byla ještě horší varianta - to už bych neokecala! 😀 😀
No ale v reálné situaci už to taková sranda není - to chápu. Snad testy dopadnou tak, jak by sis prála 😉

jasterka11
18. únor 2010

barabarborka,ako si dopadla? Veľmi ma tvoj príspevok zaujal. Moc sa v tom nevyznám,ale po pôrode nemá bábetko
v karte napísanú aj krvnú skupinu? Keby bola iná,ako tvoja krvná skupina a tvojho manžela,tiež by Ťa to mohlo prezradiť,nie?

crawler
18. únor 2010

bara: fakt nezávidím tuto situaci, ale taktéž bych do odběru plodovky nešla. Vše se stejně vyřeší - dřív nebo později...A co ještě si to odvodit? Víš, kdy jsi měla ovulaci a víš, kdy jsi měla styky s těmi muži? když jste se s manžou málem rozešli, tak předpokládám, že jste se v tu dobu nemuchlali, tak se jukni do kalendáře a máš to. Ovulace bývá obyvkle cca 14dní po menstruaci, tak přeju ať se vám to vyřeší...

annika
19. únor 2010

Barborka, dúfam, že sa situácia vyriešila napokon, a si šťastná mamička už.... 😉 😉 😉 Každopádne si myslím, že človek je len človek , a každý sa môže vo svojom živote urobiť chybný krok.... ktorý môže mať niekedy aj vplyv na celý jeho ďalší život... 😢 a nikto nemá právo to odsudzovať, je to voľba tohoto človeka... 😉 My len vieme poradiť... 😉 😉

24jojka
14. dub 2010

ahoj Barborka ja som mala rovnaky problem mevedela som ci je dieta od manzela abo od milenca pitala som sa ginekologicky ci je mozne urcit ocovstvo uz u plodu povedala ze nie ale ja som sa nevzdavala a hladala som na nete a nasla somrobia to v bratislave stoji to kolo 15 az 20 tis nespominam si presne urobia ti odber plodovej vody a vyter z ust tebe a koho urcis za odca mozu ist obaja ale staci ak pojde 1 ved ak nebude toho kto pojde stebou bude toho 2 trochu to bolelo nerobia to v narkoze je to dokonca bezny zakrok pre mamicky co su vekovo starsie a pri podozreni ze bude dieta chore dozvies sa aj ake ma pohlavie a ked si priplatis aj ci nieje chore ja som bola a nelutujem to som stastna ze som sa to dozvedela skor a netrapila sa drzim palce nech to vynde podla tvojich predstav

naturee
4. kvě 2014

Ahojte. Mám otázku, jak se řeší přiznání otcovství v případě, že já jsem vdaná a s milencem ( je ženatý) bych otěhotněla. A on by měl zájem být v RL. Neřešila jste to některá? Děkuji Rozhodně si to dítě nepřeji záměrně, ale nedávno jsme tento problém museli řešit. Naštěstí pro nás to dopadlo tak, že těhotná nejsem.

evulina77
15. kvě 2014

otcem dítěte je automaticky z pohledu zákona manžel, je tam i ochranná doba po rozvodu, případně úmrtí manžela (nějakých cca 300 dní). Jediné "jednoduché"řešení je rozvést se oba a vzít se ještě před narozením mimča. Jestli jsou tam možné nějaké kličky nevím, možná že jo, ale to je na právníka, co se věnuje rodinnému právu. Každopádně to bude muset jít k soudu a tvůj současný manžel se bude muset soudně domáhat zrušení jeho otcovství nebo tak nějak. Rozhodně doporučuju toho právníka, třeba to jde. Určitě nejsi první ani poslední...

marierutova
5. bře 2015

Do kolikátého týdně těhu se dá dělat test otcovství?

helenaoparilova
26. bře 2015

Také by mě to zajímalo, nevíte?

bonisek
29. bře 2015
danuselokovicova
30. bře 2015

Já bych byla pro, aby byly povinné testy DNA.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru