Zkušenosti s dětskou ohrádkou. Jakou byste doporučily?

sabca21
15. pro 2019

ahoj, je tu někdo, kdo má zkušenosti s dětskou ohrádkou? jakou by jste mi doporučili?

sudylichozrout
15. pro 2019

@sabca21 Mela jsem dve, obe obyc drevene a super. Jedna 1x1m a druha 1,5x1,5 m. To uz byl dobry vybeh 🙂

leymea
15. pro 2019

Mame takovou: https://ohradky.heureka.cz/klups-ii-drevena-ohr...
Jsem s ni spokojena. 😉

krupka3
15. pro 2019

Zadnou. Dite neni pes, aby se zaviralo do ohrady. Znama tam mela dite zavrene asi na 3m ctverecnich az do roka, a holcicka se ve 14m teprve sama postavila, a v 16m zacala trosku chodit. Dite potrebuje objevovat svet a mit motivaci k vyvoji.

caverina
15. pro 2019

Brachuv syn tam obcas byval...v sedmi mesicich se postavil...v necelych deseti chodil...

j.a.n.i
15. pro 2019

@krupka3 No, sice jsem taky proti ohradkam, ale zas bych si nedovolila tvrdit, ze nejake dite zaclo pozdeji chodit kvuli ohradce... Ani jedno z deti ohradku nemelo a jedno chodilo v 17 mesicich a druhe v 18...

tulikiss
15. pro 2019

obe deti v ohradce byly a stouply si v 10m a v roce uz litaly. mely jsme maly byt a vsude sama hrana, takze tam aspon byly v bezpeci kdyz jsem neco delala, v jedne casti byla matrace a davala jsem je tam i na odpoledni spanek.

sudylichozrout
15. pro 2019

@krupka3 Tak jako taky nazor, no. Ale na muj vkus prilis radikalni.
U ditete tve zname se mohlo jednat o prirozeny individualni vyvoj, kazde dite je jine, nektere beha v 10 mesicich, jine v roce a pul. Navic, pokud ditko neni v ohrade 24 hodin denne a ma tam hracky, ktere jsou vhodne pro jeho vek, tak je ohradka vytecnym hracim koutem. Dost casto jsem do te vetsi s dcerami lehala, hraly jsme si tam. A s tim, ze dite ma objevovat, to mas pravdu, ale potrebuje mit i svuj klid. V postylce/ohradce, na hraci dece, kdekoliv.

sudylichozrout
15. pro 2019

@tulikiss Presne tak. Obe dcery byly v ohradkach a stouply si jeste pred prvnim rokem (10 a 11 m). Starsi ohradku milovala, hrala si tam, pres den tam i spala. Bylo to takove jeji bezpecne misto, kde byla v klidu a mela prostor pro svoje hrani a svoje veci. Vydrzela mi v ni do dvou let, nez jsem ji na cas slozila. Sama do ni chtela chodit. Davno si do ni i z ni lezla, jak se ji zlibilo. Mladsi v ni byla take rada, nejradeji se mnou. Ten 1,5 x 1,5 m vybeh byl bezva, vesly jsme se tam krasne. Co jsme se v ni naradily.

astyna88
15. pro 2019

Bezva vec,kdyz jsem musela za postakem pred dum nebo varit. Mame cestovni ohradku z bazaru, s drevenou mu syn jezdil po bytu 😀

sudylichozrout
15. pro 2019

@astyna88 Jsem privazala k topeni... Ohradku 🙂 stacilo par lan a horolezeckych "presek" a bylo. Ohrada se ani nepohnula.

tulikiss
15. pro 2019

@astyna88 ja ji male sprajclou mezi gaucem a skrini.. byl to fak maly byt a stejne s ni neslo nikam odejit protoze nebylo kam 😀

leymea
15. pro 2019

@krupka3 ja ji vyuzivala kdyz jsem sla napr. pro postu, bydlime ve ctvrtem patre bez vytahu a opravdu mi zadnej postak nevybehne ctyri patra. Takhle jsem vedela, ze je v bezpeci. Nekdy bylo potreba i pri vareni. Jako byla sice vyuzivana fakt malo, ale pro me skvela vec 🙂 nabytek zacal obchazet v deviti mesicich a chodil od roka.

veronikav31
15. pro 2019

Neměli jsme ani na jedno dítě,na co,přišlo mi to zbytečné.Tchýně ji má,dala tam hračky,malého tam dá,vezme si hračku a chce ven, je zvyklý být v prostoru,takže za mě ne. Dcerka si začala stoupat v 8m, chodila před 1.rokem, syn si stoupal 7m, chodit sám začal ve 13m

veronikav31
15. pro 2019

@leymea taky bydlíme ve 4.patře bez výtahu a pošťák s balíkem vždy schody vyšel a pošťačka s dopisema taky, problém nikdy nebyl.chodilo tak i PPL, DPD apd a když chodili brigádníci,tak jsem vzala malého a seběhla dolů,to problém nebyl.ani při vaření mi to nevadilo,teď už i dcerkou asistují

puhelin
15. pro 2019

Moji rodice maji ohradku ve sklepe, co kdyby byla potreba pro vnoucata. Vyuzila jsem ji 1. Vanoce, kdyz se dcera chtela vysplhat po stromecku. Do ohradky sel stromecek. Jinak jsem ji nepotrebovala, ani ted u syna-miminko ji nebudu pouzivat. Byt mame uzpusobeny detem, vse nebezpecne z dosahu. Pro balik beham ven i s ditkem. Takze vlastne ohradku mame jednu velkou, tvorenou obvodovymi zdmi bytu.

zelenaesmolda
15. pro 2019

@krupka3
my ohradku nemame a dcera ve 20m jeste nechodi,ohradkou to nebude

zizibou
15. pro 2019

Nikdy jsme to doma neměli. Ani moc nevím, v čem tkví ta pozitiva. Dceru jsem měla neustále u sebe nebo na dohled. Všechno chtěla dělat se mnou, hrát si sama neumí (nechce) pořádně ani dnes 🙈🤣. A mně to nějak nevadí. Prostě si jí pořád všímám 😊. A když jsem vařila, tak si hrála u mě, nebo byla v šátku, nebo zrovna spala v kočárku, nebo s manželem..prostě vždycky to mělo řešení, že jsem ji nemusela zavírat. U nás by to teda stejně neprošlo, je zvyklá na prostor a že si dělá to, co chce a s čím chce 😁. Ale možná se tady ještě poučím a druhému ji pořídím 😉.

monika76301
15. pro 2019

Mám 7 měsíční holčičku a již od první dcerky vím že ohrádka je super věc většinu dne je venku ale když jdu na WC dám jí tam když musím pro poštu dám jí tam když vařím nebo vytiram je tam... Opravdu super a za mě doporučuji je to bezpečné a pro maminku pomoc...

leymea
15. pro 2019

@veronikav31 tak to bud rada. Ppl,dpd atd.mi vzdy volaji at jdu pred barak (zastavi, daj balik a frci rychle dal) a posta? Dorucovatelka ceka dole a balikare tu mame snad kazdy tyden jinyho, takze nekdo jde naproti, nekdo taky zavola, dalsi dole ceka. Neresim, dala jsem syna do ohradky a bezela. Dneska chodi semnou. Spis kazdymu vyhovuje neco jineho, pro nekoho zbytecnost a pro nekoho dobra vec 🙂

fouskovi
16. pro 2019

@krupka3 tak to bych netvrdil syn bývá v ohradce od7 měsíce stojí od8 měsíce obchazel nábytek takže ohradkou to není

sabca21
autor
17. pro 2019

děkuji za různé názory, já jsem byla taky proti, ale když máte dítě, které posedí, nepostojí, nevydrží ani chvilku na místě, tak ho nespustíte z očí a u toho se opravdu nedá moc fungovat, s poštou mám stejný problém, asi záleží na doručovatelích, jestli jsou ochotní a ti u nás nejsou, na druhou stranu, já kdybych doručovala a měla ke každému běhat, tak by mě trefilo :D

sabca21
autor
9. led 2020

holky tak jsme ohrádku pořídili a jsem maximálně spokojená, nemám pocit, že by v něm bylo dítě zavřené jako pes, ale jsou prostě momenty, kdy to je nejlepší řešení, takže za mě určitě ano

penelopaw
9. led 2020

Za mne ohrádka má taky svoje klady - byt jak kráva, starší sourozenec, který s oblibou mimču škodil, jsou situace, kdy je lepší dítko dát do ohrádky a v klidu jít něco pofackovat než se děsit, co se stane. Samozřejmě pro každého věc osobního vkusu i potřeby, na odložení jde použít i postýlku, ale tu si zas člověk s sebou asi nebude vozit do kuchyně nebo obýváku k žehlení, když chce mít dítko u sebe 🙂. My teda měli ohrádku tuším celkem 8dílnou, šlo ji složit do harmoniky a použít jen třeba 4 díly jako čtverec, pod každým rohem byla protiskluzová podložka. Nejvíc jsme ji využili v prvním bytě, kdy jsme oplotili televizi a kytku, aby k ní děcko nemohlo a něco na sebe neshodilo, jinak mělo jako "výběh" celý byt 🙂. V novém bytě a s druhým dítětem jsme ohrádku používali spíše jako ochranu, aby starší sourozenec neškodil. Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že dítě by v ohrádce nemělo být nonstop do pěti let, že když leží na dečce a může se hýbat, je to pro něj nejlepší. Ale jak psaly i jiné přede mnou, jsou prostě situace, kdy se to hodí 🙂.

fouskovi
10. led 2020

@penelopaw já využívám i v připadá kdy si starší chce chvíli hrát sám a když malého nechám běhat tak by se akorát zlobili dám do ohrádky a každý má svůj klid chvilku 😐

sabca21
autor
15. led 2020

jsem ráda, že jsem sse setkala se stejnými názory, protože jsem slyšela spoustu negativ a tak trochu mě to odradilo, ale nakonec jsem ráda že ji mám

caverina
15. led 2020

@sabca21 ono je totiz dnes trend vse podrizovat diteti a nedoprat si nic,co by ti jen trochu ulehcilo zivot,...coz ohradka pokud je v ni dite malou cast dne a nebo v pripadech kdy s nim byt nemuzes jako treba zminovany postak...splnuje...dneska je trend mit dite neustale na rukou( v satku) a pak si ty maminy stezuji,ze jsou unavene a nemaji ani cas si vypit kafe🙂

sabca21
autor
21. led 2020

@caverina tak to máš pravdu, když jsem se ptala kamarádek, jestli mají a kde koupili atd, tak mi taky řekli na co to potřebuju atd...ted kdyz prijedou na navstevu, tak jsou rady, ze mame deti v ohradce a vypijem si kafe :D

astyna88
22. led 2020

Taktak,jake si to udelas,takove to mas ....a pak si nestezuj 😀

veronikav31
22. led 2020

@caverina vidíš to a já nejen že si kafe vypiju,ale i si uvařím,dojdu na wc.a dokonce chodím 2xtýdně na kafe do kavárny i s dětmi 😀 a víš co je zvláštní?že se tam chovají stejně jako doma a ne jako utržený ze řetězu,že je odkládám do ohrádky. bydlím ve 4.patře(měsíc máme výtah), ale s dcerkou i synem pohoda i když přijede pošťák, Dpd nebo pizza.A hlavně nenosím děti na rukou(šátku-nemám),nosítku,apd.Ani by ohrádka nešla,syn i dcerka jsou od 1,5roku bez plín,takže by to ani nešlo,abych tam pokaždé lezla

caverina
22. led 2020

@veronikav31 protože každé dítě je jiné.. A každý si to zařídí jak mu to co nejvíc vyhovuje.. Nikdo přece to dítě v té ohradce nechce mít celý den... Ale jen proto že někdo ji nemá a nechce tak to přece neznamená, že ten kdo ji občas vyuzije dělá něco špatně.. Já třeba nepochopím, že s někým dítě spí v posteli... Ale proč ne když mu to vyhovuje😉