8tt. Abych nemusela dělat přesčasy, stačí to oznámit?

cccc
25. únor 2016

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat,abych nemusela dělat přesčasy stačí to jen oznámit nadřízenýmu a mám nějaké úlevy,nebo potřebuji od doktorky nějaký ten papír?je mi pořád špatně na zvracení,jsem ráda,když tam vydržím na 7,5hod a to ještě dělám na normy tak si to dokážete představit ☹

mablis
25. únor 2016

Pokud je ti v práci špatně a jsi ráda, že tam vůbec vydržíš, tak jdi na neschopenku. Já šla taky hned, jsem zdravotní sestra a dělala jsem 12tky. Nevím, jestli je zaměstnavatel povinen ti nějak upravit služby,ale mě to umožněno nebylo a navíc jsem měla fůru přesčasů. A navíc, když mi bylo pořád zle, stejně sem tam byla prd platná.

monikagurthova
25. únor 2016

Ahoj, dle zákona v těhotenství nesmíš dělat přesčasy. Na to nepotřebuješ papír, stačí jen oznámit těhotenství. Pokud děláš ve směnném provozu máš nárok na úpravu pracovní doby (např. směny ne do 22:00 ale jen do 20:00), či vybrat si že budeš dělat jen denní. Pokud by tvůj zdravotní stav vyžadoval máš nárok na přeřazení na jinou pracovní pozici. Pokud to nebude v rámci zaměstnavatele možné doporučuji neschopenku. Vše je popsané třeba tady: http://business.center.cz/business/pravo/zakony...
Pokud bys cokoliv potřebovala, klidně piš do zpráv 🙂

lv
25. únor 2016

ne neschopenku za směšné peníze, ideálně doma na překážkách na straně zaměstnacateke za plný plat.