Chyba účetní - počítání dovolené

monika76301
10. pro 2018

Holky prosím nesetkaly jste se nekdy s chybou účetní? Špatně mi. Spocitala dovolenou ja ji vybrala a v další výplatní pásce je tudíž o 6 dnu méně a na vanoce nemám vůbec volno... Takze nevíte jak mam postupovat? Byla to jeji chyba a ja si brala zbytečně dovolenou kterou jsem ani nepotřebovala... Vubec nevím co dělat

fly80
10. pro 2018

@monika76301 s tím neuděláš vůbec nic. Prostě si to musíš sama hlídat. Sice nevím co děláš, ale pochybuji, že pokud je to chyba účetní to bude někdo řešit ☹️

soleilll
10. pro 2018

@monika76301 Vzhledem k tomu, že dovolenou ti může nařídit zaměstnavatel, to asi nijak nevyřešíš. Bohužel.

monika76301
autor
10. pro 2018

@soleilll
@fly80 ano ja to chápu ale me byla špatně napsana ve výplatní pásce a dnes mi prisla za listopad kde je o 6 dnu mene nárok letos tudíž místo 8 dnu které jsem. Si nechala mi zbývají jen 2 chce se mi brečet

fly80
10. pro 2018

@monika76301 ale nemůžeš koukat na pásku. Od teď si to taky eviduj sama, ať se ti to už nestane. Fakt s tím neuděláš nic. Já bych si holt dala neschopenku. Pokud potřebuješ být doma.

lenoulinkaa
10. pro 2018

S tim asi nic neudělaš, když ti špatně dala pomerny nárok a pak to opravila. Jestli budeš potřebovat na vánoce volno, tak požádat o neplacené volno. Ty snad sama za sebe by sis měla pásku kontrolovat a měla bys vědět jaký je pomerny nárok na dovolenou a podle toho čerpat.

budouci_maminka
10. pro 2018

A to ti nebylo divné že jsi měla měsíc před tím výrazně méně dovolené a další měsíc víc? Jsi to s ní neresila ale honem dovcu vybrala..? se pak nemůžeš divit že když si pak na chybu ucetni přišla a opravila to že je to tvůj problém a ne její...snad vis kolik mas dnu dovolené za rok a kolik jsi si za tenhle rok vybrala ne?

monika76301
autor
10. pro 2018

@budouci_maminka ne protože jsem marodila takže jsem po nemocenské nastoupila zpátky a první výplatníce co mi přišla tak tím jsem se ridila ja nejsem účetní a nevím jak se krátí dovolená a ze si ji mam vybrat mi nařídil i šéf kdyz jsem ji mela tolik... Takze ne opravdu jsem nevedela ze účetní udělá chybu ridila jsem se tím co mi napsala tak prosím nemusíš byt tak tvrdá!

journals
10. pro 2018

Nemelo by se to stavat, ale i ucetni je jen clovek. Tohle si musi hlidat kazdy sam. Nebo jsem aspon mela za to, ze je normalni mit prehled o svych dnech volna. Kdyby slo o jeden, dva dny, tak to asi chapu, ale 6 dni volna “navic”?
Kdyz to reknu blbe - kdyby se ucetni preklikla o nulu na vyplatni pasce, taky pujdes a vse utratis a pak se budes divit proc to chce zamestnavatel zpet a brecet, ze ti nic nezbyde?

j.a.n.i
10. pro 2018

@monika76301 No a nemáš ji spíš špatně určenou teď, přece jen krácení o 6 dní, tos musela marodit víc jak půl roku.

janapetrvalska
11. pro 2018

predpokladam, ze vypisujete listky na dovcu nebo zadate nejak pisemne tak pozadat ucetni o prrdlozeni vsech listku a zkontrolovat to s ni a opravi ti vypl listek

budouci_maminka
11. pro 2018

@monika76301 na základě nemoci se dovolená krátí (sama to i píšeš) a ne přidává.. tak snad když vím, že jsem už cca vybrala tři týdny dovolené a nechávám si týden na vánoce a pak se vrátím z nemocenské do práce a najednou je tam dnů dovolené více než jsem si myselala a než jsem měla měsíc před tím, tak to řeším s účetní a optám se, a ne, že si to honem vyberu.. já se divím, že ty se divíš.. každopádně, pokud máš normálního šéfa, tak předpokládám, že nebude problém se s ním na těch vánocích dohodnout. ale na tvém místě pomlčím o chybě účetní a sypu popel na hlavu leda tak sobě, protože přijít za mnou někdo s tvýma argumentama, jak ty jsi v tom nevinně, tak ho akorát vypoklonkuju, ať přijde znovu s prosíkem, až si uvědomí, čí to vlastně byla chyba..

monika76301
autor
11. pro 2018

@budouci_maminka tebe bych chtěla jako účetní 😁😁😁 opravdu.... Chyba to je účetní ne moje dneska se mi omlouvala a udelala mi to tak aby narok na dovolenou mela a na vanoce doma byla... Je zlata byl tam semnou sef který semnou řešil vybírání dovolené aby mi to vyslo a popel na hlavu jsem si opravdu nesypala nejsem účetní abych znala zákony mam ve firmě jinou funkci tudíž o krácení dovolené a prerazeni na jiné pracoviště kde je jiny nárok na dovolenou a návrat po nemoci bych se nevyznala ani s účetním kurzem sama mi. Rikala ze takhle složité to ještě nemela proto se mi omlouvala a dovolenou mi vrátili protože mi ji sám šéf hlídal...

urtica
11. pro 2018

@monika76301 Otázka je, zda je to dobrá vůle zaměstnavatele a účetní nebo by to bylo nějak vymahatelné...zažila jsem stejnou situaci, a tam jsem důsledky nesla já. Jinak jsem se s pochybením účetní setkala v minulé i v současné práci - ani v jednom případě jsem se omluvy nedočkala :-/.

budouci_maminka
11. pro 2018

@urtica není to vymahatelne, jde jen o projev dobre vůle šéfa a účetní..

urtica
11. pro 2018

@budouci_maminka Jj, taky bych to tak spíš viděla. Mně tedy mrzelo, že mi ani v jednom případě účetní alespoň lidsky "mezi námi děvčaty" neřekla "Sorry..."...

budouci_maminka
12. pro 2018

@urtica neznám moc účetních, které oplývají empatií a už vůbec ne ty hodně dobré.. jsou to takové charakteristické postavy no...zas kdyby jejich osobnost byla založená na citech a pocitech tak by je jejich každodenní chladná rozumová práce s čísly moc nebavila

j.a.n.i
13. pro 2018

@budouci_maminka No, ja bych spise podle popisu rekla, ze je to tak jak jsem tipovala a ucetni ji pokratila v rozporu se zakonem.

monika76301
autor
8. led 2019

Holky tak píšu jak to dopadlo... Dneska dosla výplatnice a opravdu mi naběhl nezkraceny narok na dovolenou a mela jsem celých 25 dnu i když jsem marodila a mela byt kracena... Cekala jsem spíš nějaké mimořádne volno ale tak jsem moc ráda ze to takhle dopadlo a kdyby se to někdy některé stalo nedejte se....