Dovolená při neschopence, jak to udělat?

alicezakova
10. kvě 2018

Dobry den mam fyzicky náročné zaměstnání ,ktere jsem uz nezvládala a tudis jsem už ted ve 23 tydnu tehotenstvi dostala neschopenku. Asi za měsíc mě vsak čeká rodina dovolena s manželem a nasi prvni dcerkou, nic náročného jen tyden rekreace tady v čechách, ktery jsme zamlouvali jeste v dobe kdy jsem ani netušila že jsem těhotná. Moc rada bych jela a nerusila to ,nevim ale jak to udelat kdyz nam ted jen parhodin denně vychazky.

journals
11. kvě 2018

Hmm, pěkné téma. Koukám, že někdo se s klidným svědomím hodí na rizikové protože má "náročnu práci" a ještě má tolik drzosti, že si odjede na dovolenou do Chorvatska. To mi hlava teda nebere. Když to tady tak čtu, tak by ty kontroly měly chodit asi i víc a častěji.
Jinak když už má tedy někdo potřebu zůstávat doma na nemocenské s RIZIKOVÝM těhotenstvím, tak by asi bylo dobré, aby se i jako nemocný choval a nikde netrajdal. Teď nemyslím to, že někdo má zahrádku za barákem, tak bude celé léto trčet doma, ať si klidně na té zahrádce funguje, ale plánovat zahraniční dovolenou? To je trochu moc 😖 😠 Ještě čekám, kdy tu někdo začne nadávat na povolené vycházky 😀

Co se týče přeřazení práce - věřím, že realita je bohužel i jiná než praxe a je mi jasné, že "donutit" zaměstnavatele aby někoho nechal doma za 100% je asi spíš scifi než běžná realita, ale jestli polovina jeho zaměstnankyň raději sama odejde na rizikové, tak se ani nedivím, že to je běžná praxe. Proč by byl sám proti sobě, když si ženské raději samy seženou papír že mají rizikové?

bartakova_veronika
11. kvě 2018

@hanih a pak se můžeme rozloučit s tím, že se vrátíme po rodičovské zpátky do zaměstnání ... pokud si člověk chce udržet vztah mezi zaměstnavatelem a chce si uržet práci je tohle jediné možné rozhodnutí ..

bartakova_veronika
11. kvě 2018

@lachtanice86 tak já osobně jsem si nestěžovala .. ano vadili mi vycházky omezené ale s tím člověk musí počítat a také jsme na žádnou dovolenou nejeli ... akorát jsme tedy byli na zahradě, který je ve stejném městě ... tam jsme byli asi tak na 3 - 4 dny teď nevím .. abych nemusela běhat dolu a zase nahoru ... dávalo mi to zabrat ... a tahání beden určitě pro těhotné vhodné není, ale asi pro ně očividně ano .. takhle skončila jedna a proto raději ostatní chodí na neschopenku ... tam není vhodná žádná práce ....

bartakova_veronika
11. kvě 2018

@journals tak co se týká s odjezdem na dovolenou do zahraničí mě také zaráží ... já na neschopence raději zůstala doma a dovolenou si neplánovala ... i přesto že jsem celé léto byla buď na zahrádce a nebo se projít po městě .... maximálně cesta k rodičům cca 25 km daleko ... dál jsem nejezdila a i bych se bála ... a ještě to risknout bez nahlášení ... to bych si dovolenou ani neužívala protože bych trnula strachy jestli nepříjde náhodou kontrola ... která mi jednou přišla ...

dominikaromanova
11. kvě 2018

Tak toto už je opravdu moc.
Ze jsou ženy na rizikovém i když rizikové těhotenství nemaji, ale jsou tam díky namahavemu zaměstnání, které v těhotenství nemohou vykonavat, pochopim. Co již nepochopím a příjde mi to jako vrchol lidské drzosti, je, ze má někdo odvahu se vůbec ptát, zda na neschopence muže na dovolenou.
Nech se uschopnit, v práci si vem dovolenou, pak můžeš odjet kam chceš. A myslím si, ze kontroly by měly chodit podstatně častěji, a jak to tak čtu, hlavně k těhotným.

zuzineckah
11. kvě 2018

@hanih pokud by těhule nosila na všechno štempl, že to dělat nemůže, pak je nemocenská na místě...

bartakova_veronika
11. kvě 2018

@dominikaromanova přesně tak ... když už dovolenou v těhotenství tak ne na neschopence, ale ukončit neschopenku a vybrat si dovolenou v zaměstnání .... mě sice plno dovolené zůstalo ale raději jsem zůstala v klidu doma ... co kdyby se něco stalo ... jako třeba mě ve 28 týdnu a potom ve 34-35 týdnu .... co potom, kort někde v zahraničí ... když už jsem těhotná a musím být na neschopence tak z nějakého asi důvodu na ní jsem ... i když to není třeba z důvodu rizikového těhotenství ale třeba ze zaměstnání ve kterém těhotné z nějakého důvodu dělat nemůžou ... taky jsem si prostě léto odseděla doma i když bylo venku nádherně .. ještě že alespoň máme cca 40 minut cesty zahrádku, kde jsem alespoň tam mohla prožívat léto .. akorát to bylo pro mě ta cesta náročná a tak jsem si na pár dní nechala změnu bydliště ale i v době vycházek jsem zůstávala na zahrádce a užívala si alespoň to málo co jsem měla 🙂

alicezakova
autor
17. kvě 2018

No tak dekuji za radu se zmenou adresy. Nevim jestli to tu nekdo jeste ale ja jsem psala ten puvodni komentar , a verim ze jsem neschopenku dostala pravem a tyden dovolene na machaci snad neni tolik abych se za to musela stydet. Trochu me mrzi ze se meho dotazu chytla slecna co se neboji cestovat do ciziny. A dalsi co berou davky jen tak z rozmaru, ale nechci nikoho soudit a uz vubec sem nechtela aby muj dotaz nakonec vyvolal diskusi s tolika nenavistnymi zpravami. Dekuji za radu a rada bych to tu uz radeji ukoncila

oveckaluky
17. kvě 2018

@dominikaromanova Přesně tak...kdybych mohla, jsem v práci, není náročná, navíc jsme "holčičí" kolektiv (až na pana správce), takže by mi i kolegyně vyšly vstříc a nenechaly mě nic tahat, ale bohužel, po loňském potratu kvůli chřipce a s tím, že jsem letos otěhotněla krásně do chřipkové epidemie, jsem musela na PN hned (nechci to už podruhé zažít). Chtěla jsem na pár týdnů, že se pak ještě vrátím...ale když jsme zjistili, že čekáme dvojčátka, a vzhledem k tomu, že mám už dělohu po císaři, už to možné není a budu doma do konce.
Co jsem ale chtěla říct - přece když zůstanu na PN proto, abych ochránila své dítě (ať už třeba z důvodu únavy z práce, těžké práce nebo jakéhokoli rizika), je to, že budu mít omezené vycházky, o trochu peněz míň a nepojedu jeden rok na dovolenou ta úplně nejmenší oběť, ne? Jinak to fakt nechápu...pokud ne, mohou klidně chodit do práce, protože leckdy je pro miminko to cestování daleko rizikovější, než práce...

bartakova_veronika
18. kvě 2018

@oveckaluky přesně tak ... také když jsem zjistila, že jsem těhotná a musela odejít na neschopenku tak jsem hold minulý rok dovolenou odložila, letošní rok též dovolenou odložím, protože s momentálně 7mi měsíční dcerou není dobré cestovat i když po české republice. Do ciziny nejezdíme a nikdy jsme nebyli ale přesto nechci cestovat někam třeba do kempu tady po republice. Možná příští rok .. letos možná využijeme něco kolem našeho okolí 🙂

kepu
18. kvě 2018

@dominikaromanova znam spoustu tehotnych co na nejake vychazky kaslou a zrovna k tem nepatrim a hlidam i minutky ... ale zrovna ja jsem doma od uplneho zacatku tehotenstvi protoze mam nevhodnou praci .....nechat se preradit na vhodnejsi praci a brat polovinu penez jsem nechtela a na vyrovnavaci prizpevek bych narok nemela protoze polovina moji vyplaty je formou bonusu takze jedine rozumne bylo zustat doma (stejne bych pozdeji musela kvuli obrovskemu hematomu ) asi 4tydny jsem mela naprosto klidovy rezim a momentalne jsem v pohode a kdyz budu chtit jet na dovolenou nekam na chalupu tak ukoncit neschopenku a vybrat si dovolenou je ta nejvetsi kravina co bych mohla udelat .... Ne jen ze by se mi snizila nemocenska ale nasledne i materska .... A to jen kvuli tomu ze nechci byt zavrena v byte ?? Blbost ... Jiste bydlet v domecku a moct vysedavat na dvorecku zak jsem nejstastnejsi ale tu moznost nemam a kvuli tomu se nepripravim o penize ktere potrebuju pro miminko ...

oveckaluky
18. kvě 2018

@bartakova_veronika To je ta nejmenší oběť, kterou pro vytouženého prcka můžeme přinést 😉