Dovolená u částečného pracovního úvazku. Mzdová účetní se zkušenostmi?

pajon
11. zář 2019

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda je tady nějaká mzdová účetní která má zkušenost s částečným úvazkem u nepravidelného plánování směn při dlouhodobém plánu?

martinka_33
12. zář 2019

Přesně nevím jak to myslíš? A taky myslím, že u každého zaměstnavatele se ten systém může lisit..

pajon
autor
12. zář 2019

Jedná se mi o to že pracuji na částečný úvazek v nemocnici kde mám 11,5h směny. Pracujeme dle dlouhodobého plánu kde mám ročně naplánováno 45 směn Řekli mi že nemám nárok na 4 dny dovolené které bych měla poměrně mít protože nesplňuji podmínku že musím mít opracováno 60 dní ročně. To ale nemůžu logicky splnit protože bych nebyla čtvrtúvazek ale půl. Z mého pohledu je to zcela diskriminační. POKUD bych totiž pracovala na stejný úvazek v ambulanci 5 dní v týdnu na 2 hodiny denně nárok by mi vznikl tím že jsem v nepřetržitém provozu mi nárok zaniká. Přitom hodiny ročně mám opracované úplně stejně!!! Je to možné aby to tak bylo když je to zcela proti logice

martinka_33
12. zář 2019

@pajon Když nemáš zkrácenou směnu při kratším úvazku, uděláš pak méně smen v mesici než kdybys měla plný? Pak logicky nemůžeš mít nárok na celou dovolenou, ale jen na její pomernou cast. Pak zalezi jak máte dovolenou počítáno, jestli 1 smena=1 den dovolené, pak máš u kratsiho úvazku snížený počet dní nebo hodinově např. 1 den dovolene=6 hodin práce, pak máš sice nárok na stejný počet dní jako u plného úvazku, ale budeš mít např. 4h práce = den dovolené. V tom druhém případě je to nespravedlivé v tom, že když potřebuješ volno jen na jednu konkrétní směnu, 'stojí tě to třeba 3 dny dovolené, pak je lepší toto řešit tak, že si směnu neděláš a dovolenou čerpat aspoň týden v kuse

martinka_33
12. zář 2019

@pajon ať tak či tak, pokud děláš 1/4 úvazek, máš nárok na 1/4 dovolené

pajon
autor
12. zář 2019

Celý úvazek má nárok na 16 dní dovolené (počítá se to jako 11,5h tj. 1 směna =1den dovolené) Já byvh měla mít nárok na 4 dny této dovolené (11.5h směna) oni mi ale argumentují tím že nesplňuji podmínku že musím odpracovat 60 dní ročně u jednoho zaměstnávatele. Že se to jinak počítá jako jedna dvanáctina za každých 21 odpracovaných dní. Prý se to počítá ne podle reality (běžně beru služby navíc) ale podle PLÁNU a tam mám naplánováno pouze těch 45 směn za rok. Tím pádem mi řekli že mám nárok pouze na 0.5dne

pajafialka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz