• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Druhé dítě a mateřská. Kolik budu brát?

6. ledna 2017 
@olusenka nejsem sice odbornice, ale toto jsem nikdy v životě neslyšela a zdá se mi to dosti nepravděpodobné. Nejlepší je samozřejmě si zavolat na sociálku a zeptat se, ale dle mě dostanete zase částku na rozpočítání na jak dlouho budete chtít.
10. čer 2013 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olusenka Je to nesmysl, pokud ti trvá pracovní poměr, tak budeš mít zase půl roku mateřskou počítanou z platu a pak budeš rozpočítávat těch 220 000,-, pokud už ti pracovní poměr netrvá, ale měla si mateřskou, tak budeš brát od porodu rodičák, ale zase můžeš rozpočítávat.
Pouze pokud bys ani u prvního neměla nárok na mateřskou, tak nemáš nárok ani u druhého a pak bys měla automaticky rodičák na 4 roky nebo bys volila přes manžela.
10. čer 2013 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vulpes36 Pokud budeš nastupovat na mateřskou do 4 let věku předchozího dítka, tak se porovná tvůj aktuální plat s platem před první mateřskou a pro výpočet se použije ten vyšší, po 4 roce věku už to bude z aktuálního platu bez ohledu na to na jaký úvazek pracuješ.
10. čer 2013 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i tak super, takže mateřská, díky moc. To zas bude peněz. :slight_smile:
10. čer 2013 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i můžu se taky zeptat....mám rodičák na 3 roky, smlouvu v práci na neurčito. Ale jde mi to, že malé je 20měsíců a jsem ve 2.měsíci těhotenství. Vychází to tedy, že bych měla nastoupit na mateřskou v půli března a to malé budou 2roky a 2 měsíce. Lze si ted rodičák navýšit na max. abych si všechny peníze vyčerpala?
17. zář 2013 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Pokud si mela dostatečně vysokou mateřskou, tak ano, ale všechno už stejně nevyberes.
18. zář 2013 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i a přepsat to na manžela ještě lze? mateřskou jsem totiž měla 10500,-
18. zář 2013 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Jo, to jde, akorát je to víc papírování.
18. zář 2013 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i no jeho vyměřovací základ jsem tam už nesla, tak snad to nebude tak hrozný...A ještě poslední dotaz...pokud tam zajdu hned v pondělí, půjde to ještě aby mi přišel příští měsíc ted za září už ta vyšší částka?
18. zář 2013 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Jojo, za září už bude ta vyšší...
18. zář 2013 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobry den chtela sem se zeptat zda když už mam jedno dite a ted cekam druhe jak je to s mateřskou?Dekuji Sabina
17. črc 2014 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sabulina12 Pokud budeš navazovat na rodičovskou, tak by mateřská měla být ve stejné výši jako byla při prvním dítku :wink:
17. črc 2014 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
znama mi prave řikala neco otom že než se narodi dite tak že existujou nejake doplatky
18. črc 2014 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zkusim obnovit, treba nekdo poradi.
Pri prvnim tehu jsem mela narok na materskou, bo mam smlouvu na dobu neurcitou. Ted se druhym ditem mi vypocitali materskou o 2,5 tisice mensi nez poprve. Jak je to mozne?? rodicak jsem pobirala na tri roky, ale navysovala jsem jej a jeste neco propadlo statu.. poradite?
6. led ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek