Hlídání cizího dítěte. Měla bych to zkusit?

14. pro 2020

Ahoj, mám na vás dotaz. Mám nabídku hlídat, 2,5 letého chlapečka, nehlídala bych ho u sebe, hlídala bych ho od pondělí do čtvrtka, paní chce abych u ní byla už v půl sedmé ráno až do půl páté. Mám 4 letého syna, tak bych ho do školky musel odnášet a vyzvedávát přítel. Do toho úplně nevím, jak bych stíhala domácnost. Finančně je to pro mě hodně výhodné. Měla bych to aspoň zkusit?

ai30
14. pro 2020

Chjo, to je zase vykvet tady 🙏
Tak maminky, ne, ona nevymeni sve dite za cizi. Ona pujde pracovat. Ctyrlete dite nepotrebuje mit maminku za zadkem 24/7 a predpokladam, ze ten zanedbavany chudacek taky chce obcas jist a rad by mel strechu nad hlavou. K tomu prave slouzi prace, je to ta vec, co clovek dela, aby si na to jidlo a strechu vydelal.
Zakladateko, sla bych do toho, financne to zni dobre a volne patky jsou super. Zalezi taky, jak daleke mas dojizdeni, ale pokud se ti do toho chce, tak bych se toho nebala. Kdyz zjistis, ze to nekomu ze zucastnenych nevyhovuje, vzdycky muzes dat vypoved.

pabka
15. pro 2020

Určitě bych to zkusila, pracovní doba jako u mnoha matek s dětmi, divím se, ze se tu tolik matek hrozí, vždyť když žena pracuje na plný úvazek, má podobnou pracovní dobu...? Takhle pracuje většina žen po mateřské, mnohé ještě i o víkendech, v noci... 300,-/hod je luxusní. Volný pátek, víkend. Hlidani u nich doma za mě lepší než u sebe. Mě to zní dobre, zvlášť když muže vyzvedavat přítel syna ze školky. Zkusila bych to.

konidana
15. pro 2020

tak za zkoušku nic nedáš, nechala bych to mu volný průlběh s možností skončit třeba už za týden nebo za měsíc ...

irmamala
15. pro 2020

Pokud nemáš problém s hlídáním dítěte, tak proč ne, práce jako každá jiná. Pokud by jsi stejně šla někam na 8h, tak v tom nevidím rozdíl. Spíš se divím, že rodiče od tak malého dítěte jsou celý den pryč... Velký bonus by pro mě byl, pokud bych s nim nemusela dřepět doma a mohla bych si s ním jít vyřídit např nákup, nebo si vyzvednout dítě dřív ze školky a mít ho u nich.

llluckaaa
15. pro 2020

Mně to taky zní jako snová práce 🙂 Pěkně placená, v teple, pouze denní provoz, volné pátky a víkendy... Nevím, jak si svou práci představují ostatní, ale já teda neznám moc matek, které mají práci s podobnými dobrými podmínkami, právě naopak. Nebo tu chtějí všechny zůstat jako ženy v domácnosti a vůbec nepracovat? A že půjde maminka do práce se přece nemůže brát jako to, že bude své dítě zanedbávat na úkor jiného. Prostě to je práce. Jediné, nad čím bych se zamyslela, je smlouva, na kterou budu pracovat, jak se bude řešit očr, nemocenská ap.

pavlinar
15. pro 2020

@llluckaaa to mas individualni. Pro me by to prace snu nebyla, ja si chci v praci od ditete odpocinout. A bojim se, ze bych se vystavila v praci, a na vlastni bych nemela energii, nervy... jinak s tebou souhlasim, a pokud zakladatelce tenhle typ prace a logistika kolem vyhovuje, tak proc ne. Domacnost neutece, najde se jiny system. Za zkousku nic nedas

alcar
15. pro 2020

@pavlinar jj, to je individualni. Pro me by to vhodna prace taky nebyla. Ja moc nemusim cizi deti, natoz je takto vlastne vychovavat. Urcite se budou od pani ocekavat nadstandardni sluzby. Ale pro zenskou, ktera ma rada deti, rada jim vytvari zabavu, umi to, ma nejaky kurz vychovatelky ci je to ucitelka apod... jako proc ne. I takovi lidi jsou.

llluckaaa
15. pro 2020

@pavlinar Hele, já taky raději práci s dospělými a je jasné, že každému vyhovuje jiná náplň, ale podmínky u této práce jsou teda nadstandardní a hrozně mě překvapilo, kolik maminek by ji okamžitě odmítlo, protože jim to přijde moc náročné a nefér vůči vlastnímu dítěti. Fakt je všude plno lepších nabídek práce a jen u nás je to špatný?

ariadna12
15. pro 2020

Jestli Ti nevadi odpovednost za cizi dite a pracovni doba, proc ne, hlavne, abys nepadala na usta a aby Ti to vic nebralo nez davalo. Budes mit smlouvu?

j.a.n.i
15. pro 2020

@llluckaaa No, já tedy nevím, ale na zde napsaném mi nic nadstandardního nepřijde

te_reza
15. pro 2020

@irmamala no tak pokud ji nabízí 300,-/hod tak musí být slušně ve vatě a těžce makat

moija
15. pro 2020

Ja bych do toho nesla, cizi deti me strasne vycerpavaji. Ale verim, ze pro "materstejsi" typ by to nebyl nejaky problem a penize krasne. Jen ja uz bych pak nemela energii na vlastni dite, potrebuju trochu zmenu, takovy stereotyp bych neunesla.

prejeta_zaba
15. pro 2020

Ještě bych se trochu obávala, co od toho očekává "zaměstnavatelka" - předpokládala bych, že bude čekat kompletní nahrazení ženy v domácnosti a luxusní servis kolem toho dítěte, takže si za den fakt nesedneš - protože 300 dá obvykle v soukromé školce na den, ne na hodinu, tak že se jí to vyplatí. 🤷‍♀Ale rozhodně pro tebe vychází zajímavěji a výhodněji než nějaká běžná směna.