HPP a rodičák?

cila9
19. srp 2021

Dámy, prosim o radu. Jsem na rodičovské dovolené (dcera 1rok) a naskytla se mi příležitost jít do zaměstnání. Předtím jsem podnikala a před nástupem na RD byla na pracovním úřadu, jelikož jsem přerušila podnikání kvůli těhu. Když nastoupil na HPP, musím přerušit RD a co příspěvek?

Děkuji

kakba
Autor odpověď smazal
Zobraz
kakba
19. srp 2021

Teda takto. Chapu dobre, ze nemas zadnou praci a pobiras jen prispevek. Jestli ano, pracovat muzes jak chces.

katerinalunakova
19. srp 2021

@cila9 při mateřské můžeš mít příjem jakýkoli. O příspěvek nepřijdeš a ani to neovlivní nijak jeho výši.

cila9
autor
19. srp 2021

Nemám zatím práci žádnou. A nemusím to nikde hlásit?

j.a.n.i
20. srp 2021

@katerinalunakova ona nema zadnou materskou, pouze pobira rodicovsky příspěvek.

j.a.n.i
20. srp 2021

@cila9 Pracovat muzes bez omezení, pouze dite nesmi chodit do jesli, detske skupiny ci skolky na vic hodin, nez je limit (z hlavy ten pocet hodin nevim). Pokud nebude nikam chodit, nic hlasit nemusis, pokud by chodila, musis to na up nahlasit a dokladat, zes neprekrocila limit.

cila9
autor
20. srp 2021

@j.a.n.i takže doma s tátou nebo babi se nic neřeší? Super, děkuji za radu 👍

katerinalunakova
20. srp 2021

@cila9 ne

katerinalunakova
20. srp 2021

@j.a.n.i hmmmm díky, ale odpověď zůstává stejně stejná 👍

j.a.n.i
20. srp 2021

@katerinalunakova hmmm, pri mateřské fakt nemuzes mit jakykoliv prijem, ale jo, odpověď je stale stejně blbe

katerinalunakova
21. srp 2021

@j.a.n.i tak si zajdi na pracák a zeptej se

drep
21. srp 2021

@katerinalunakova nemystifikuj. Při pobírání mateřské, tedy PPM samozřejmě nemůžeš mít příjem z pracovní smlouvy, ze které plyne nárok na vyplácení PPM. Mám smlouvu na lečebně preventivní péči, tu po dobu MD nemohu vykonávat, nebo o PPM přijdu. Ale můžu například se stejnou nemocnic uzavřít třeba DPČ o administrativní práci a tu dělat. Při pobírání následného rodičovského příspěvku pak můžeš vydělávat kolik chceš a na jakou smlouvu chceš, jen dítě smí být v kolektivním zařízení maximálně nějaký limitovaný počet hodin za měsíc (přesné číslo nevím, nevyužívala jsem jesle ani školku), od dvou let pak může do školky neomezeně.

j.a.n.i
21. srp 2021

@katerinalunakova No, jelikož pracák nemá s mateřskou lautr nic společného, tak holka fakt nevidím důvod, proč bych se tam měla chodit ptát. Já opravdu nemůžu za to, že ty netušíš co je mateřská.

katerinalunakova
22. srp 2021

@j.a.n.i v pohodě, žijte si z dávek jak socky a brečte ve fórech pro bio matky jaký jste chudáčci 🤣🤣🤣

j.a.n.i
22. srp 2021

@katerinalunakova Ty si asi úplně hloupá viď, na tu tvoji poslední reakci se nic jiného napsat nedá. Když dojdou argumenty, tak umíš akorát zcela nesmyslně urážet.

katerinalunakova
22. srp 2021

@j.a.n.i koukám, že te to urazilo - za pravdu se každý zlobí 👌

j.a.n.i
22. srp 2021

@katerinalunakova Za jakou pravdu? Ty si opravdu omezena, myslis, ze lidi, kteri jsou chytri a neco umi a vedi jsou na dávkách? To spis jsou takova paka, ktera jsou desne chytra, do vseho kecaji, ale vedi houby. A jibak to, ze se nejaky onezenec snaží urazet okoli, protoze se nezmuze ani na rozumnou debatu ani na uznani vlastni chyby, jeste neznamena, ze muze jeho plkani nekoho urazit.

katerinalunakova
23. srp 2021

@j.a.n.i hmm, tak teď si asi myslíš, že si mi to děsně natřela co 🤣🤣🤣 vypusť páru a jdi se raději projít ..evidentně podle počtů tvých příspěvků neděláš za poslední roky nic zajímavého, tak by ti určitě prospěje 🤣

cila9
autor
23. srp 2021

Holky, vykašlete se na to.

j.a.n.i
23. srp 2021

@katerinalunakova Nojo, dosli ti argumenty, vudyt to rikam. Clovek na urpvni uzna svou chybu a nepise to co ty.

katerinalunakova
23. srp 2021

@j.a.n.i no, ještě by to chtělo kurzy češtiny kromě té vycházky 😉👍