• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak je to s mateřskou, když mám mimi 15 měsíců po 1.?

16. listopadu 2008 
Ahoj holky a jak je to ked som nezamestnana.Niesom ani evidovana na urade prace.Proste skoncila mi zmluva mala som na dobu urcitu.Takze ciste teoreticky keby sa mi narodilo druhe mimi do 3 rokov Vanesky tak mohla by som si vybrat znova na 3 roky?
31. črc 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
nene vachovka pokud nemáš zaměsznavatele tak ne..podmínka je že musíš mít nárok na PPM a to tím pádem ty nemáš když nemáš zaměsnavatele..takže nebudeš moct volit bohužel :frowning2:
31. črc 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vojtisek super vysvětlené, jsem blondýna a pochopila jsem :grinning:
Teď jsem jen zvědavá jestli se to ještě 100x nezmění než to budu řešit :grinning:
31. črc 2008 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristi - až to budeš řešit, a nebudeš něco vědět,tak klidně písni, jestli ještě budu v obraze :grinning: , ráda poradím
31. črc 2008 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, prosím o vysvětlení. Když jsem na rodičáku s dcerou - je jí 20 měsíců. Nyní plánujeme druhé mimi, ráda bych otěhotněla. K 30.11.2008 mi zaměstnavatel vypověděl smlouvu, dostal se do likvidace a tudíž firma končí a jsem tedy bez zaměstnavatele. Ale dle mě nárok na ppm mám, protože splňuji podmínky - pracovala jsem 270 dní za poslední dva roky. Opravdu na mateřskou nemám nárok? Já myslela, že až mi dr vypíše papír, půjdu s tím ne k zaměstnavateli, ale na sociálku, kde to odevzdám a budou mě vyplácet oni... Mám v tom guláš. Poradí prosím někdo zkušený? Děkuji předem.
JO a ještě k následnému rodičáku. Budu mít nárok na tu klasickou variantu 3-letou? Nebo jen na tu zkrácenou?
Přijde mi to tak nespravedlivý.... makám, odevzdávám státu dávky, nakonec mi zkrachuje zaměstnavatel a já bych na tom měla být takhle bitá, tedy spíše moje celá rodina?
16. lis 2008 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci bohuzel te zklamu jelikoz to ze splnujes podminky PPM tech 270 dni to je sce pravda, ale musis splnit podminku i toho ze musis mit zamestnavatele ktery by ti PPM vyplacel..takze u tebe to bude tak ze spadnes do pomaleho cerpani a nabudes mit moznost volby, ale je tu jesta ta moznost ze by zazadal o rodicak otec ditete ktery je zamestanan a bude moci volit delkuroidicaku
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=63301&vGroupOffset=0 mrkni sem
16. lis 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek