Jak to bude s výší neschopenky a PPM po snížení platu?

markyska82
20. bře 2014

Nastoupila jsem práve do své původní práce po tříletém rodičáku.Zaměstnání na dobu neurčitou,zaměstnaná 6 let,nárok na PPM jsem měla. Nedaří se nám druhé dítko.Po nástupu do práce mi šéfová oznámila,že zkrátila pracovní dobu a tudíš budu mít méně peněz.Budu chodit do práce 4 dny v týdnu,měla bych mít 11600 Kč hrubého(před mateřskou to bylo kolem 18000 Kč hrubého).
Pokud bych v nejbližší době otěhotněla(napři do dvou měsíců), z čeho mi budou vypočítávat nemocenskou? (bude to z toho sníženého plato 60%?).
Z čeho se bude vypočítávat PPM?(někde jsem četla,že pokud se druhé dítě narodí do 4 let věku prvního,tak se PPM vypočítá z vyššího příjmu - tzn.před první mateřskou.). Je to tak?
Jde mi o to,že teď budu mít podstatně méně peněz,tak abych věděla,jak na tom asi budu na neschopence a PPM

j.a.n.i
20. bře 2014

@markyska82 Ano, je to tak, nemocenská z aktuálního, PPM do 4 let věku předchozího dítka z toho vyššího. Akorát jak ti mohli jen tak snížit úvazek, ten by měl být ve smlouvě, ne?

markyska82
autor
21. bře 2014

V práci zkrátili pracovní dobu ze 40 h týdně na 33h týdně.A jeden den nechce zaměstnavatel,abych chodila,protože tam má jiné dva zaměstnance.Dost mě to naštvalo,ale potřebuji mít zaměstnavatele,abych pak měla nárok na mateřskou.Samozřejmě sem počítala s tím,že bych měla méně peněz,když je teď pracovní doba jen těch 33h týdně,ale kvůli tomu dni co nebudu chodit je to o 7000 Kč hrubého méně než předtím.Prý nám donese nové smlouvy.Obávám se,že když na to nepřistoupím,mohla bych zkončit bez práce.A to bych nechtěla.Pořád doufám,že se miminko brzo podaří a já půjdu na neschopenku(byť nízkou),ale aspoň pak budu mít mateřskou