Jaká mi bude vycházet nemocenská a mateřská?

mispula19
22. kvě 2014

Holky prosím o radu, nikdy jsem nemarodila a z těch všemožných tabulek a kalkulaček na netu jsem lehce rozčarovaná. Nevyznáte se někdo líp? Plat mám cca 14-16 tis, hrubého měsíčně, roční průměr 13 tis. čistého, od začátku budu muset vzhledem k náročnému zaměstnání na neschopenku, kolik bych cca mohla mít? Je pravda, že čím delší dobu člověk marodí, tím se mu nemocenská zvedá?

zuhra
22. kvě 2014

Zkus se podívat na ty kalkulačky,takovej děs to neni.nebo se zeptat u vás v práci na mzdovem nebo zavolat socialce

j.a.n.i
22. kvě 2014

@mispula19 Nemocenskou cca 8100,- mateřskou 10500,- a nemocenská se s délkou nemoci nezvedá.

mispula19
autor
23. kvě 2014

Děkuji mockrát, alespoň mám představu a to zvedání se mi zdál taky nějakej nesmysl. Ještě jednou, díky! 🙂

hanivasi
23. kvě 2014

na nemocenské je jen ten rozdíl, že první tři dny nemáš vůbec nic, pak máš placenou nějakou sumu od firmy - do 14 dnů nemoci, a to jen za pracovní dny. Po 14-ti dnech to přebírá sociálka a ta ti platí nižší sumu, ale i s víkendem, takže tě to vyjde nakonec za měsíc na stejno.

anatrim
23. kvě 2014

http://www.vypocet.cz/nemocenska

tady je odkaz na jednu kalkulačku, taky jsem na to byla zvědavá. Vypočítá to zatím jen nemocenskou.