Jaký je plat nastupující učitelky v mateřské škole, s doplněným vzděláním nebo teprve studující?

astra11
19. únor 2019

Dobrý den,
prosím nevíte někdo zde , jaký je plat čistého učitelky v MŠ?
Ale zajímalo by mě, jaký je plat když teprve začne studovat předškolní pedagogiku a už je přijatá jako učitelka. Nebo když už pedagogiku dostudovala dálkově a začne teprve s prací.
Moc díky. Astra
Jo a ještě jeden dotaz - jaká je pracovní doba? Jak jsou ty směny ranní a odpolední?

vali2016
19. únor 2019

Ahoj, jsem momentálně na rodičáku, navíc mám už pár let praxe, takže nevím nakolik pomůžu s výši nástupního platu. Každopádně já jsem měla základní kvalifikaci pro MŠ a dodělávala si Bc. na VŠ...s platem mi toto vzdělání však bohužel nehlo ☹...záleží však také na instituci, ředitelce školky atd. (možná bude o něco vyšší). Jinak pracovní doba je 6hod. u dětí + 2 hod. přípravy (opět záleží na ředitelce, jestli dovolí dělat přípravu doma, nebo musíte setrvat v práci (nejste však u dětí) a dělá se týden ranní a týden odpolední. Tak snad jsem aspoň trošku pomohla 😉

astra11
autor
20. únor 2019

@vali2016 : Díky za informace, ...potřebovala bych jen vědět aspoň orientační částku platu..

kapii
20. únor 2019

Záleží na řediteli, do které tě zařadí platové třídy. Jestli 7 nebo 8. V té 7 by to bylo cca kolem 14 a půl tis. v 8 cca 17. tis. Říkám opravdu jen zhruba. Pracovní doba záleží také na řediteli, většinou kolem 6 hod u dětí a ty 2 hod buď doma nebo část v MŠ (chystáš si dokumentaci, nástěnky) a část na přípravu doma. Někde ale chtějí celých 8 hod. s tím, že se chystáš v práci. Je to školka od školky 🙂

kapii
20. únor 2019

Pokud už by byla dostudovaná škola tak možná i 9, tak by šlo o cca 19 tis. Jinak k ranní a odpolední záleží na provozu školky, někde se začíná v 6 někde v 7. Někde se končí ve 3, někde o půl 5.

astra11
autor
20. únor 2019

@kapii : A odpolední směna je od kolika do kolika ? Když je to šest hodin , tak by to bylo třeba od 12 hodin do 18 ? To je moc ne?

gruyerre
20. únor 2019

@astra11 Spíš třeba od 10 do 16,ale záleží na provozní době školky

kuldacz
20. únor 2019

Zde nové platové tabulky... jako nastupující učitelka s maturitou bys měla být v 8. tř. , tzn. cca 21 tis.... S osobkem nebo prémiemi ve školství moc nepočítej...

https://www.vimvic.cz/clanek/platove-tabulky-2019

kapii
20. únor 2019

@astra11 musí tam být určitá doba, kdy se s druhou učitelkou překrýváte. Takže 10- 16, 9 - 15 apod. Většinou se na odpolední chodí před pobytem dětí venku, aby tam v tu dobu byly obě učitelky

astra11
autor
21. únor 2019

@kuldacz : A to je plat čistého nebo hrubého v těch tabulkách?

kaja2016
21. únor 2019

@astra11 Hrubeho, plat je vzdy v hrubem🙂

bejcaaa
6. bře 2019

@kuldacz Učila jsem na ZŠ na druhém stupni od srpna, a prémie jsme měli jak za listopad, tak prosinec i leden 😇

reedik
21. čer 2021

Ráda bych obnovila diskuzi. Měla bych po skončení rodičovské dovolené zájem o práci učitelky v mateřské školce. Děti miluju. Ale je tu spousta ale. Nemám žádné pedagogické vzdělání. Jsem přijata na maturitní zkrácený obor a to od září. Co jsem zjistila zatím informace, tak mě ředitel může přijmout, i když ještě nemám dostudováno a v podstatě budu přijata do školky jako učitelka a současně začnu studovat. Jak je to s platem? Ještě nemám nic konkrétního rozjednané a nechce osobně ptát učitelek, jak to mají ony s platem. Moje otázka tedy zní. Lze přijmout ženu na plný úvazek od září 2021 do školky jako učitelku MŠ, když v září nastoupí ke studiu pedagogického oboru? A jak je to s platovou třídou při nástupu.? Dočetla jsem se, že je to na řediteli, jakou platovou třídu může dát. a to od 7. po 9. platovou třídu. Pochybuji, že při nástupu dostanu rovnou 9.platovou třídu. A jak je to s odměnami? Ano, možná moc řeším peníze, ale kdo dneska ne. Měla jsem před dětmi zaměstnání ve státní správě, ale vzhledem k dojíždění se vracet do původní práce nebudu.

terezfr
21. čer 2021

@reedik já ve školce nepracovala, ale obecně u státních zaměstnanců je to tak, ze člověk nastupuje na tři měsíce za základní plat a po zkušební době můžeš mít nárok na osobní ohodnocení, což je takový bonus k platu. Jeho výše vždy záleží na tvém vedoucím, ale na začátku bych to na nějakou velkou částku neviděla. Ty tabulky taky záleží na dosaženém vzdělání.