Kde se v Praze vyřizuje rodičovský příspěvek?

karlajasmine
16. led 2016

Ahoj,
Na jaký úřad se prosím v Praze chodí vyřizovat rodičovský příspěvek? Když mi PPM končí k 1.dubnu, kdy musím vyřídit RP? Co je k tomu potřeba za doklady?

Když mám dost velký přijem na to, abych mohla pobírat RP 11.500Kč, co musím doložit? Potřebuju něco od zaměstnavatele? Když má manžel ještě větší příjem než já, ale na RP 11.500Kč máme nárok oba, musíme si to nechat spočítat na základě jeho příjmu, nebo stačí na základě mého?

Omlouvám se za tolik otázek ale nemůžu na netu nic najít a bojím se že něco prošvihnu :D

Díky moc!

jitavrtule
16. led 2016

RP se vyřizuje na úřadu práce (já šla podle bydliště, tj na prahu 6, ale myslím že to nevyžadují...), potřebovat budeš potvrzení z ossz o výši denního výměru cos měla v rámci mateřské (formulář ti dají na pracáku nebo se dá i stáhnout z netu) a vyplněnou žádost od rodičovský příspěvek podepsaný i tatínkem. Od zaměstnavatele nepotřebuješ nic a pokud jsi měla dostatečný příjem abys dosáhla na ten nejvyšší příspěvek, tak můžeš vyřizovat normálně na sebe a nekomplikovat si to ještě vyřizováním skrz otce.
Já si zašla na pracák pro formuláře, pak s tím na pražskou ossz na prahu 8 a pak zpátky na pracák.
Doklady potřebuješ svojí občanku a rodný list dítěte.

karlajasmine
autor
18. led 2016

@jitavrtule děkuji!! 🙂