• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mam nárok na čerpání dovolené, když jdu z RD na MD?

27. ledna 2009 
Ahoj, nevite mi poradit, jestli mam narok na cerpani dovolene kdyz nastpuji z 2 -lete MD primo na druhou MD? Cetla jsem, ze MD se bere jako vykon prace a ze pocas MD mam narok na dovolenou, nevim, jestli na tom neco je...
26. led 2009 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
susuik - PPM (mateřská) se bere jako výkon práce za tu ti náleží dovolená, ale za RD ne
26. led 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to znamena, ze bych mela narok jenom kdybych nastupovala na MD primo ze zamestnani?
26. led 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nasla jsem totiz na netu clanek z nej. poradny, ze to jde...ale nevim, jestli se nezmenili zakony-nebo jsem to spatne pochopila... http://www.penize.cz/18863-i-zena-na-materske-ma-narok-na-radnou-dovolenou
26. led 2009 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja nastupovala na druhou materskou rovnou z prvni a narok na dovcu jsem mela..po druhe PPM jsem si ji vybrala soucasne s rodicakenm v jeden mesic...
26. led 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
mikca - jo,ale ty jsi tu dovolenou měla za tu druhou PPM, ale susik píše, že přestupuje z RD na RD - teda aspoň takj sem to pochopila já....když by neměla druhou PPM, tak nárok na mateřskou nemá, když s druhým nastoupí 6-8týdnů před porodem na PPM a pak na rodičák po těch 28týdnech, tak za těch půl roku nárok na dovolenou je :wink:
26. led 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
MD se bere jako výkon práce, ale 2letá rodičovská už ne, takže podle mě nárok na dovolenou nemáš a budeš ho mít až budeš přecházet z druhé mateřské na rodičovskou, potom budeš mít dovolenou, která ti vznikla za dobu druhé mateřské
26. led 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojtisek ja to pochopila tak, za nastupuje z rodicaku na druhou PPM neboli MD..tak ted jsem z toho jelen...no mozna by chtelo upresnit pojmy susik..prestupujes z RD na MD a nebo z RD na RD..je rozdil mezi materskou a rodicovskou :slight_smile:
27. led 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak až susík upřesní na co nastupuje, tak to bude hned jasný.... :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj, blbe jsem se vyjadrila :sunglasses: samozrejme, nastupuji primo z 2-lete rodicovske na MD a pote na RD :wink:
27. led 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja jsem myslela, ze to je samozrejme, nastup na MD je povinny, ne? :confused:
27. led 2009 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a kolik dni bych mela dostat? zrejme polovinu toho, co bych mela kdybych pracovala cely rok, je to tak?
27. led 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jenže někdo na MD nemá nárok, když byl třeba předtím na pracáku. dostaneš adekvátní část dovolené za dobu, co budeš na MD.
27. led 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha...ale kdybych byla na pracaku, tak mi nedovoli tu RD na dva roky :wink: tam musis mit vecsi denni vymerovaci zaklad :slight_smile:
27. led 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek