• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská pro OSVČ. Kolik musím platit za pojištění?

8. ledna 2016 
@j.a.n.i no to jsem si myslela taky, ale koukla jsem na stránky ossz a tam je první redukční hranice 90% :confused:
11. únor 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i už to vidím...ono je to 100% u PPM, ale 90% u nemocenský
11. únor 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lendaw a @j.a.n.i holky dík moc za ochotu, nevyšel mi žádnej zázrak,ale přežijeme :slight_smile: Fakt moc děkuju, jsem hned klidnější.
11. únor 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkný den.Dívám se na ten výpočet mateřské bee9 a jsem z toho :slight_smile:,musím přizna,že v těchto věcech lítám.
A tak trochu bych si chtěla také vypočítat kolik by to případně dělalo,můžete mi pomoct,i když kouknu na stranky OSSZ tak to proste asi nesvedu.Děkuji
12. únor 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsme přišla také na další věc,že se narodí v říjnu,taže vlastně do školky tady u nás,by to mi jej ani nevzali,akže by semnou bylo doma až do dalšího roku,takže teoreticky varinata 4roky,pokud se vzdám mateřské by v tom případě byla asi tak shůdnější.
12. únor 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeine tak sem napiše, kolik máš každý měsíc zálohu - vzato 12záloh před nástupem na mateřskou a někdo ti tu spočítá :slight_smile: a jinak když je dítě v říjnu, tak jde rok předtím normálně k zápisu - tak ve 2,5letech, od září bude přijmutej do školky, v září může jít na 5dnů v měsíci a od října už normálně celý měsíc....a je škoda se vzdávat mateřský, když nemoc.platíš a máš na ní nárok, to bys byla sama proti sobě, tu 4letou verzi si můžeš vybrat i tak, ikdyž budeš čerpat mateřskou....
12. únor 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc dík a už jsem to nějak se známou dala dohromady,je to 300 od 1/2 2010.
ted mi paní na OSSZ rikala,že nejak se nesmi doplacet,pokud bych tuto variantu volila,tak aby se mi zvysila PPM,chtela bych si jeste priplacet/zvysit platby a pripadne jeste neco douhradit,ale nejsem si jista do kdy mohu doplatit,myslím,že by ještě nemelo být pozdě.
12. únor 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja mela hodne velke stesti,že mi dceru vzali loni.A u nás je bohuzel hodne plny stav a berou prednostne ty 3,lete co uz budou.Pripadne ty starsi.Takže když budou 3,roky az v zari,poslou mi na zapis nalsedující rok.
Pokud se jeste neprikloni k tomu,že 1 dítě už ve školce mam.
No jeste porad s manželem jedname co vybrat jakou variantu.
12. únor 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeine doplatit nic nemůžeš. Můžeš si "jenom" zvýšit zálohu na nemocenské (nikde se to nehlásí, jenom prostě pošleš víc, ale musíš s tám současně zvýšit i zálohu na důchodové. Na tomhle odkazu najdeš kalkulačku pro výpočet odpovídající zálohy na důchodové k libovolným částkám na nemocenkém. Zvýšené platby můžeš posílat do měsíce před nástupem na PPM.
Kdy máš nástup na mateřskou? Spočtu ti tu PPM.
12. únor 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je vy jste hodná.....ja jsem jeste hodne brzo teprve v utery jdu na poradnu a pro tehu knizku.termin jsem si vypocitala dle kalkulačky,takkže 6.tydnu pred je cca 12/9
Zálohy na OOSZ platim ty nejnižšší....
12. únor 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeine V roce 2010 to bylo těch 300,- každý měsíc? A v tomto roce těch 92,- nebo 143,-?
12. únor 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak momnetík od 1/2 2010 300,-mesicne/každý měsíc dobrovolné + zalohy na OSSZ 1731,-
12. únor 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeine stačí mi jen platby na nemocenské
12. únor 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
300Kč mesicne jinak nerozumím,nic jineho neplatím
12. únor 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Muže mi ještě někdo poradit: kolik % platí zaměstnavatel za zaměstnance pojištění (sociální a nemocenské)
Konkrétně kolik % nemocenské pojištění. (r.2010)
Mám na mzdovém listě napsáno : soc. poj. základ: 3424 Kč
soc. poj. odvod: 223 Kč
soc.poj. organizace: 856 Kč

ale nechápu kolik tedy bylo zaplaceno na nemocenském pojištení a kolik z toho je důchodové:(

děkuji moc za radu..
12. únor 2011 ve 20:35  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeine a těch 300 na nemocenské platíš i v tomto roce? Protože k tomu se váže už mnohem vyšší důchodové - to je změna od r. 2011
12. únor 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cristll Najdeš to zde http://kalkulacky.idnes.cz/cr_kalkulator-ciste-mzdy-2011.php, ale je to výpočet pro r.2011. Možná tam někde najdeš kalkulačku i na r.2010. KAždopádně to bylo 1,4%. Tobe jako zaměastnanci se to ze mzdy nestrhává, to odvádí jenom zaměstnavatel. Proto to nenajdeš na výplatnici.
12. únor 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano stále každý měsíc...to ještě nemám až dle přiznání,které ještě za lonský rok nemám,tam potom budu platit vyšší zálhoy na důchod.poj.
12. únor 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě nemám hotové danové přiznání pro výpočet mzdy
12. únor 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. únor 2011 ve 20:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja nejsem zamestnanec já jsem jako OSVČ
12. únor 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeine pokud jsi už zaplatila 300,- za leden, musíš k tomu zaplatit i odpovídající důchodové pojištění 3809,- Pokud to neuděláš a uhradíš jen zálohu, kterou máš určenou sociálkou (a ta je předpokládám nižší, než 3809), tak se ti z té zálohy na nemocenské bude počítat do výpočtu PPM jen část - ta která odpovídá 2,3% vyměřovacího základu.
12. únor 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta je nižžší,já tam volala vím,že paní říkala,že ty vyšší zálohy budou až dle přiznání...ted mne matete a mám v tom trochu chaso tím pádem.
300 za leden je dobrovolné nemocenské, za lonsky rok bych doplacela adekvatní cast dle vydelku.
Minimalni duchodove mam prozatím to jak jsem psala 1731,-
12. únor 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lendaw je to 2,3% ta nemocenská co odvede zaměstnavatel..ale díky moc:slight_smile:
12. únor 2011 ve 21:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeine na nemocenské pojištění se nic podle výdělku nedoplácí. Doplácí se na důchodové a ev. na zdravotní a to podle dańového přiznání. Výši nemocenského pojištění si OSVČ určuje sama. Výši důchodového pojištění určí OSSZ na základě ďanového přiznání. ALE - a to je ta změna od r. 2011 - platba na nemocenské pojištění a platba na důchodové se MUSÍ vypočítávat ze stejného vyměřovacího základu. Tzn. že pokud budeš chtít platit 300 na nemocenské, odpovídá tomu důchodové ve výši 3809. Musíš tedy zaplatit tuto částku, i když ti OSSZ vypočítala částku nižší. Jinak se ti, z toho co jsi zaplatila ten měsíc na nemocenském, vezme v potaz pro výpočet PPM jen to co odpovídá 2,3% vyměřovacího základu. Konkrétně za leden: zaplatila jsi 300,- na nemo, ale jen minimální důchodové, kterému odpovídá vyměřovací základ 5908. A z toho samého vyměřovacího základu se vypočítá výše nemocenského, kterou bude možno použít pro výpočet PPM a to je 136,-. Takže zbytek do těch 300,-,které jsi zaplatila je dar státu a nejde využít. Snad je to srozumitelné. Doporučuji znovu zajít na ČSSZ/OSSZ a upozornit je, že platíš takové a takové platby na nemocenské, ať ti k tomu vypočítají kolik máš platit důchodové. Ale k tomu ti vlastně poslouží i kalkulačka na http://www.cssz.cz/cz/osoby-samostatne-vydelecne-cinne/davky/vypocet_davek_nemocenskeho_pojisteni_osvc_2009_03_25.htm
12. únor 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cristll to je až tenhle rok, pokud se nepletu. Vloni to bylo 1,4%. Tedy alespoň u osvč. Možná to bylo u zaměstnanců jinak.
12. únor 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lendaw aha..dle toho odkazu co jsi mi dala jsem tam našla odkaz i na r. 210 ..a mělo by to byt 2.3 u zaměstnanců (já chtěla zjistit kolik mi plail zaměstanvatel nemocenskou - aspoň přibližně) Jinak mi je to fuk..díky tomu že jsme si právě ještě jako OSVČ připlácela tu nemocenskou..tak dostanu nemocenskou stejně tu nejvyšší:slight_smile: (jak jsi mi dnes spočítala)
12. únor 2011 ve 21:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jo to vím,že se na nemocenské nic nedoplácí dle výdelku,ale je fakt ,že tedy o tom důchodovém jsem nevěděla.
Já sice s OOSZ mluvila,ale po telefonu je to tragedie.pak z toho vím pulku.
Takze pokud si chci platit nemocenskou a jít na mateřskou od ledna musím platit 3809 měsíčně duchodové.
A to do doby než pujdu na mateřskou.
Zvýsit nemoenskou si mohu,abych mela větší mateřskou,.prostě si pošlu více .
Pokud by to tak nebylo,a přestanu si ji platit,zůstavá mi zaloha jakou platim do doby přiznání,než mi vypočítaj aktuálně.
Ted v tom mám jasněji.
Moc Vám děkuji za ochotu vysvětlit,trošku natvrdlejší osobě co se týká tohoto.
12. únor 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jeine ještě upřesním, pokud si chceš platit 300 na nemocenskou, tak je to těch 3809. POkud budeš chtít poslat na nemo víc, musíš poslat i adekvátně vyšší částku na důchodové, viz. kalkulačka v předchozím příspěvku. POkud nechceš platit nemocenské, platíš jen ty zálohy, které ti určí OSSZ dle přiznání. Doporučuji obracet se s dotazy na CAll centrum ČSSZ (číslo je na stránkách ČSSZ). Jsou tam velice ochotní, se vším poradí a vidí v počítačí do stejných věcí jako na OSSZ.
12. únor 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
lendaw ještě jednou moc děkuji,tak mi to utvrdilo pouze v tom,že se mateřské vzdám a nevidím v tom,když si to propočítám výhodu.
12. únor 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek