Milosrdná lež svému zaměstnavateli o těhotenství

twininky
2. únor 2012

Děvčata, prosím všechny ty, které zažily, že museli lhát svým nadřízeným na začátku těhotenství, aby mi poradily nějakou milosrdnou lež.
Moje kamarádka otěhotněla a svýmu šéfovi to řekla hned jakmile měla pozitivní test, šla na neschopenku, už si plánovala jak bude doma a těšila se na miminko, ve druhém měsíci ji zjistili zamlklé těhotenství, musela na potrat, byla z toho nešťastná.Pak se vrátila do práce..prožívala peklo. V létě se jí povedlo opět otěhotnět, opět šla na neschopenku, tentokrát to šéfovi neřekla, hrozně se bála, tvrdila mu že je jí stále špatně a že bere nějaké léky, oznámila mu to až po 8tt. Moje druhá kamarádka, taky říkala, za žádnou cenu neříkat, do toho 3. měsíce, je to takové riziko.
Já jsem nyní těhotná cca v 2tt, na krev mám jít 6.2. a z práce už mě volají, kdy přijdu, myslí si že marodím, a chtějí abych už přišla, jsou naštvaní, že musí dělat práci za mě. Nevím, jak z toho ven, bojím se říct o těhotenství. Jsou tady některé ženy, které měly připravenou a použily nějakou perfektní výmluvu, než došly do stadia alespoň 11 ař 12tt??? Moc vám všem děkuji za jakékoliv rady a pomoci 😉

romcovaklarka
2. únor 2012

@twininky Tak v tom ti tady ale asi nikdo neporadí, svoje šéfy znáš nejlíp ty 😅 Každopádně držím palce, aby to pak dobře dopadlo...

martinakl
2. únor 2012

@twininky Mimi (holcicka) melo vrozenou vadu (triploidii), kvuli ktere proste umrelo, uz nekdy ve 13-14t, zjistili jsme to az na zacatku 16t. Ani to nemohlo dopadnout jinak.

twininky
autor
2. únor 2012

@romcovaklarka j vím, nejlepší si měla asi ty tu odpověď , to zní fakt rozumně, takže si mu celou dobu říkala, že js nemocná, a že nevíš kdy přijdeš? a že musíš být doma a vklidu? tak něco?? 🙂

twininky
autor
2. únor 2012

@martinakl ☹ je mi to líto, je to hrozné, hlavně že už jsi opět vpořádku, teď už ti to jistě vyjde 😉 ....to jsou ty testy jak se dělají?? ty triple testy?? a co to vůbec znamená?

llluckaaa
2. únor 2012

@twininky Jestli už máš razítko z gyndy, tak to asi těžko utajíš 😒 V tvém věku si stejně všichni budou myslet, že jsi těhotná.

twininky
autor
2. únor 2012

@llluckaaa no to jo, ale dokud jim to nepotvrdim, můžou spekulovat, loni jsem byla na hysteroskopii a marodila jsem měsíc... 😉 ach jo....zkusím to udělat jak radila romcovaklarka 😉

llluckaaa
2. únor 2012

@twininky Jenže ty spekulace někdy bývají horší než holá pravda. Snad se se "ženskými problémy" spokojí a nebudu slídit dál 😉 U nás to bylo děsné, abych se maskovala, objednala jsem si v hospodě víno a předstírala, že ho piju 🙂 Ale když jsem se před prací poblinkala, radši jsem to ještě ten den oznámila, než aby si mysleli, že chodím do práce opilá 😀

martinakl
2. únor 2012

@twininky Myslis NT screening? To jdes na krev a na UZ, kde zmeri miminku sijove projasneni. Spolecne s vysledky krve se pak spocita pravdepodobnost ruznych syndromu a postizeni u mimi. Triply se delaji pozdeji a nejsou pry tak presne...

twininky
autor
2. únor 2012

@martinakl hmm, tak já jsem nováček v tomhle, a děkuji za vysvětlení 😉

twininky
autor
2. únor 2012

@llluckaaa 😀 😀

beruska24.9.
2. únor 2012

@twininky - četla jsem jen úvodní příspěvek. asi neporadím, jen se připojím 😉
o těhu jsem nikomu neřekla, ale starší kolegyně, které už měly odrostlé děti, to na mě poznaly dřív, než jsem já sama zjistila, že jsem těhu 😕 přesto si to nechaly pro sebe. šéfové jsem to oznámila, až když jsem potřebovala uvolnit ze směny a jít na kontrolu k dr. (původně jsem měla mít opačnou směnu, den předem mi ji přehodila). v den kontroly mě večer odvezla sanitka s hrozícím potratem, tak jsem jen zavolala šéfové, že ji ráno nepřijdu, ať si zajistí někoho jiného a že už musím zůstat na neschopence 😝

sestra své těho tajila dost dlouho, nic ji nebylo, měla pohodové těho. oznámila to šéfovi teprve, když před ní položil výpověď. bez odpovědi sáhla do tašky a vytáhla těho průkazku 😀 do práce chodila hodně dlouho, pak si vybrala dovolenou a rovnou nastoupila na mateřskou.

twininky
autor
2. únor 2012

😀 😀 ségra byla dobrej borec 😅

kammka
2. únor 2012

já jsem dost uvažovala, jestli jít na PN, nebo ne, ale dr. když to potvrdil, mi rovnou řek, že bude lepší zůstat doma....takže když jsem nesla neschopenku s razítkem asistentce hlavní sestry, bylo na ní razítko z gynekologie, přišlo mi lepší jim to říct, aby věděli, že za mně musí najít dlouhodobou náhradu..u mně v ordinaci je to problematický, střídají se tam 4 lékařky, každá má trochu jiný systém práce a dokumentace a nikdo to nechtěl dělat... no jenže pak jsem jenom koukala, když mi volala jedna kolegyně, že jí mám předat klíče.. já jim totiž řekla, že se vrátím, že to mám jen na první trimestr.měla jsem vztek, že se mnou už vůbec nepočítají, ale teď jsem ráda, jsem v 16.tt a stále jsem na PN, díky nemoci..a těm doktorkám jsem to hned napsala taky....

twininky
autor
2. únor 2012

@kammka gratuluji k miminku.... 😉 , já ji to chci říct,a le bojim se abych jim to neřekla brzy víš??? nevím jestli jsi četla úvodní příspěvek, ale bojím se toho co se stalo mé kamarádce... 😔

salomee
2. únor 2012

Tedy..výmluvu asi neporadím, taky je to o tom, kde kdo pracuje...já jsem to řekla až v pátém měsícu, kdy už to pomaličku začínalo být vidět..a to nejen v práci, ale i rodině...pořád mi to připadalo hrozně brzo, že se může stát cokoliv...kdyby to nebylo limitované tím rostoucím bříškem, asi to všem řeknu až cestou z porodnice se synkem v náručí 😀
Každopádně přeju všem, kdo to řeší, odvahu a hlavně vychytat co nejvhodnější okamžik🙂.

kathy.skal
2. únor 2012

to je jen na tobě., kdy to řekneš. Vždyť do takového páteho měsíce ten břuch moc vidět není a je pravda, že na začátku těhu se může cokoli stát, takže mi přijde zbytečné, dělat z toho haló. Nebo ty už jsi ve 2tt na neschopence?

twininky
autor
2. únor 2012

@salomee 😀 😀

twininky
autor
2. únor 2012

@kathy.skal jsem po IVF s darovanými vajíčky, bylo mi to doporučeno 😕

kathy.skal
2. únor 2012

jé teď to čtu, promiň. Tak to bych se soustředila hlavně na sebe a na těhu, ať je v pohodě, na řeči v práci bych se vykvakla 😉 Každopádně mi tenhle přístup přijde strašný - nás je v práci asi 60 lidí, a když jsem otěhotněla, tak měli všichni radost 🙂

twininky
autor
2. únor 2012

@kathy.skal zaplaťpánbůh že mi neschopenku vystavila moje gyndařka, ještě přinést ddo práce neschopenku z CAR, tak to by bylo úplně jasný, takhle to pořád můžu hrát na ženské problémy 😒

kathy.skal
2. únor 2012

každopádně, uvedu příklad, jak to jde taky "říct" : 😀 Máme v práci openspace kacl, a když jsem přišla od doktorky, kde mi těhu zjistili, tak jsem to špitla kolegyňce vedle, jelikož jsem to potřebovala někomu říct, no a slyšela to i kolegyňka za námi a ze stoje zvolala "TY SEŠ ŤÉÉÉÉHOTNÁÁÁ, TO JE SUPÉÉÉR". A bylo to 😠

twininky
autor
2. únor 2012

no tak u nás jak ženská otěhotní, tak radost to teda pro šéfy neni 😀 😀 , měla jsi štěstí na partu 😉

twininky
autor
2. únor 2012
kathy.skal
2. únor 2012

@twininky A já si myslím, že je to každého věc. Každý zaměstnavatel přeci musí počítat s tím, že si holka jednou pořídí rodinu a je blbost tě za to trestat. Kdyby byl férový, tak tě podpoří 😔

twininky
autor
2. únor 2012

@kathy.skal 🙂 pracuju u armády a tam nemají ženský rády ani když tam jsou zaměstnaný 🙂

twininky
autor
2. únor 2012

@kathy.skal ty máš dvojčátka holčičky, jůůůůůůůůůůůůůůůůůů to chci taky 😵 😵 😵 😵

kathy.skal
2. únor 2012

@twininky 😀 nedám. Ale věř, že bylo období, kdy bych jednu dala. Určitě se ti taky zadaří 🙂 Práci si vždycky můžeš sehnat jinou, a pokud máš šanci na rodinu, drž se jí. V tvém případě bych před zaměstnavatelem zatloukala a zatloukala, dokud nebude vše jisté - pak budeš na neschopence, vyhodit tě beztak nemůžou 😉

twininky
autor
2. únor 2012

@kathy.skal já už na neschopence jsem a nechala jsem si dát 2 embryjka, doufám v ty holčičky... 🙂 🙂 🙂 oni mě nemůžou vyhodit vůbec, mám dobu uričtou do 2017, jsem u armády.... 😉

kammka
2. únor 2012

@twininky já potratila 3x, rozumím ti absolutně.. poprvý to vědělo několik lidí dřív než já, dělala jsem v nemocnici a po dvou žlučníkáčích ms nikde a holky mi nabraly krev a pak za mnou přiběhly, že je to tam, že gratulujou...no a pak konec, , následovala dlouuuuhá léčba, měla jsem zánět dělohy po revizi, pořád tam něco vevnitř bylo, dr. ze mně hotovej... pak byla Fanynka, to dopadlo dobře 😀, pak na konci mateřské, to už jsem na částečný úvazek zase dělala ve špitále, takže to věděli taky všichni...a zase to nedopadlo...
no a naposled v září.. ale to bylo jen chemické těhu, bez revize, v sobotu jsem skončila na pohotovosti v Podolí a v pondělí šla normoš do práce....ve zdravotnictví se to bere jinak...

twininky
autor
2. únor 2012

@kammka fíha, to je síla......kammko co je prosimtě chemické těhu?