Musí mě zaměstnavatel přijmout před ukončením RD?

evena
19. kvě 2011

Ahoj,
musí mě zaměstnavatel přijmout před ukončením rodičáku?
Mám tříletou variantu, do práce se budu vracet v září, když malé budou dva roky ... Bude se u nich v nejbližších měsících ale propouštět (mě by se to týkat určitě nemělo), mám návrat do práce slíbený, ale červíček hlodá ... aby mě nakonec nenutili být doma ještě rok na rodičáku, ať nemusí vyhazovat někoho třeba s odstupným 😒

vojtisek2007
19. kvě 2011

@evena nemusí, pokud máš zažádáno u svého zam. o tříletý rod.volno, tak není povinnen tě přijmout dřív, bohužel ☹

yma12
24. kvě 2011

Pokud pobíráš ročičovský příspěvek do tří let , zaměstnavatel není povinen ti umožnit vrátit se do práce dřív než po dosažení tří let dítěte.

j.a.n.i
24. kvě 2011

@yma12 Návrat do práce se vůbec neřídí rodičákem (do toho zaměstnavateli nic není), ale tím o jak dlouhé volno (rodičovskou dovolenou) v práci si požádáš. Takže je možné mít 3 letý rodičák a u zaměstnavatele "požádat" o rodičovskou dovolenou pouze do 2 let a pak je povinen tě ve 2 letech věku dítka přijmout. Jinak to požádat je v uvozovkách protože zaměstnavatel je povinen tvé žádosti vyhovět.

evena
autor
24. kvě 2011

holky dík za odpověď 😉
@j.a.n.i a jak dlouho dopředu to musím oznámit?

j.a.n.i
24. kvě 2011

@evena To jsme si asi nerozuměli - délku určuješ při žádosti o rodičovskou dovolenou, takže na jejím začátku, Podle toho, že to máš slíbeno si o 2 roky pravděpodobně žádala, ale je otázkou jestli to máš někde na papíře, abys to mohla dokázat, kdyby se cukali.

evena
autor
24. kvě 2011

@j.a.n.i na papíře to nikde nemám, někdy v březnu jsem volala zaměstnavateli, jestli bych se mohla vrátit v září do práce, řekl že ano a že mu mám dát 3 měsíce dopředu vědět a upřesnit datum, kdy chci nastoupit ... datum jsem mu oznámila před pár dny a počítají se mnou, ale nezapomněli mi říct, jak se bude v té době propouštět, protože se nějaký pracoviště ruší 😝 tak mám jen obavu aby si to nerozmysleli a neodmítli mě.. jestli na to mají prostě právo 😝 takže budu teď doufat že to co slíbili, byť ústně, dodrží 🙂