Musím porodit do konce RD, abych měla nárok na PPM?

helos1
27. bře 2011

Ahoj... prosím o radu. Jsem na RD do 1.3.2012 na 2roky. Plánujem druhé mimi, ale nevím zda musím porodit do konce RD abych měla nárok na další PPM a pak MD a volbu 3let. Nebo můžu otěhotnět před ukončením MD a nastoupit na nemocenskou. Prej musím odpracovat 180 dní, abych na to měla nárok. Smlouvu mám na dobu neurčitou. Děkuji všem za odpověď... 🙂

ddassik
27. bře 2011

Ahojky tak já to mám to samé🙂 mě končí rodičovská v říjnu a do té doby musím otěhotnět a nastoupit na neschopenku 😉 jestli jseš stále zaměstnaná tak žádných 180 dní odpracovat nemusíš.

vojtisek2007
28. bře 2011

@helos1 pokud máš smlouvu na dobu neurčitou, můžeš po skončení RD nastoupit na neschopenku a do další mateřské (na kterou máš nárok a nemusíš nic odpracovávat) budeš na PN. Můžeš samozřejmě volit i délku rodičáku.

svatule
19. dub 2011

taky to možná budu řešit, jen mě zajímá, jestli mi dr musí tu PN napsat, já si totiž dost nedokážu představit, že bych třeba ve 4. měsíci těhotenství a 2 letou dcerou šla na pár měsíců do práce...o 2. se začneme snažit během podzimu, tak jsem zvědavá, jak to dopadne

j.a.n.i
19. dub 2011

@svatule Doktor ti PN napsat nemusí, on se rozhoduje podle zdravotního stavu, ne podle toho jestli máš nebo nemáš hlídání pro dítko. Ale pokud máš 2 letou dceru, tak stačí zaměstnavatele požádat o prodloužení RD až do nástupu na další PPM, do 3 let věku dítěte ti musí vyhovět.

krusinovka30
23. dub 2011

tohle téma mě taky zajímá, jsem na dvouleté rodičovské, v prosinci 2011 mi skončí a chtěla bych v tu dobu otěhotnět a rovnou nastoupit nemocenskou.
Ale já už zaměstnaná nejsem, ukončili jsme to dohodou v květnu 2010 s mým zaměstnavatelem, protože zrušil mojí vedoucí pozici a dostala jsem odstupné.
Poradítemi někdo, jestli budu mít nárok na vyplácení PPM s dalším miminkem?