Na ÚP, je lepší dohoda o provedení práce či činnosti?

iira
12. bře 2014

Ahojky holky,nedostala jsem syna do školky a tim padem nemuzu nastoupit do prace.Předpokladam ze mi zamestnavatel da vypoved bez naroku na odchodne,protože tahle firma to prostě nedela ...materska mi konči 21.6.2014 a ja bych teda šla na pracak ,protoze stejne nemuzu do prace ,nebot nemam kam syna dat ,ale mam moznost chodit na uklid co delam už 2 rokem a tak se chci zeptat .zda-li pokud budu na pracaku jako nezamestnana je pro me lepsi ,kdyz budu delat na dohodu o provedeni prace a nebo na dohodu o provedeni činnosti ..jde mi o to ,abych z pracaku aspon dostala tech 2800kc ...vyznate se v tom nekdo?

speedygon
12. bře 2014

Pokud vím, tak pokud chceš dostávat podporu, už si nyní přivydělávat nemůžeš ☹

tsterinka
12. bře 2014

@iira ahoj,moje mamka byla na pracáku a mohla si přivydělat 5000 hrubýho,ale to už je asi 2 roky,nevim,jestli se to nezměnilo 😒

speedygon
12. bře 2014

@tsterinka jj, změnilo...nově už si přivydělat nesmíš, jak už jsem psala...je to děs.... 😠

j.a.n.i
12. bře 2014

@iira Tak jelikož do práce nemůžeš nastoupit ty, tak není důvod, proč by ti měl zaměstnavatel dávat odstupné... výpověď bys měla dát ty nebo se s ním dohodnout na ukončení pracovního poměru dohodou. A jak již bylo psáno, při pobírání podpory si nemůžeš přivydělat nic, jinak při registraci na UP max. 4250,- a na daný měsíc ti pozastaví podporu, nepřijde o ni, pouze se její vyplácení posune.

iira
autor
13. bře 2014

@j.a.n.i no kamaradka taky nedostala dite do skolky a napsali ji to jako prekazky v praci a pak ji i zamestnavatel dal odstupne,ale to je celkem jedno...vim ze si nesmim privydelavat ,na pracaku budu stejne napsana ,ale spis nevim co by pro me bylo lepsi ...

saksan
9. dub 2014

Nevím, jak je to dnes, ale na pracáku asi nyní podporu nedostane, podá-li výpověď sama. Raději bych běhala po celé Ostravě a hledala školku, také jsem kdysi vozila dceru přes celou Ostravu, než jsem sehnala školku poblíž. Rozumné je také sehnat si i hlídání, domluvit se na slušné pracovní době. Mít místo je v dnešní době valuta. Do šervna je času dost a v září už místo může bát. Chce to zabojovat. Nebo si začít budovat své pčivýdělky z domu. Je toho dnes hodně a dá se. Mám to ověřeno, sama jsem tím prošla.