Návrat do práce po rodičáku. Jak jste to měly vy?

helcakab
26. led 2024

Ahoj, vrátila jsem se zpátky do práce po rodicaku, na původní místo mě nevzali, chvíli jsem pracovala jako pomoc na účetní, ale vedoucí byla čuza. Teď jsem v práci jako fakturantka, super podmínky, kolegyně, 2x týdne home office, uvazek 6h, ale práce mě moc nebaví,přijde mi, že se nemůžu po rodicaku "uhnizdit". Vždy jsem pracovala jako asistentka nebo v administrativě, ale bohužel s 2 malými dětmi je těžké něco sehnat. Jak ste to měly vy? Děláte po rodicaku to co vás baví naplňuje?

barulina
26. led 2024

@helcakab ano, vrátila jsem se zpět do své původní práce, kterou dělám od maturity

j.a.n.i
26. led 2024

Ja pracovat neprestala, takže jo, delala jsem a delam, co me bavi.

jannym
26. led 2024

Nasla jsem si praci mimo svuj puvodni obor, delat naborarku se dvema malyma detmi je sci-fi, praci jsem se musela naucit, ze zacatku to byl zdroj primu a ne ze by me to nejak extra bavilo, ale vlastne cim vic tomu rozumim, me to i vic bavi

drep
26. led 2024

Nepřestala jsem pracovat a víceméně dělám pořád svou původní práci

jiss
26. led 2024

@helcakab vrátila jsem se na mikro úvazek po dvou letech na trochu jinou pozici, nemohla jsem vydržet doma. Když se začalo jednat o mém návratu na původní pozici, šéf mi nabídl tak mizerné podmínky, že jsem ho vyfakovala a do 14 dnů měla jinou práci, která i odpovídá mě vysokoškolské kvalifikaci. Pak asi litoval, ale já ne, jsem dost spokojená a podmínky, i finanční, mám nesrovnatelné. Připadá mi, že i na plný úvazek mám rozumně času si psychicky odpočinout. Není to u vás spíš něco jiného? Jestli už máte po rodičáku, tak třeba perspektiva, že už na té pozici zkysnete navěky? 🙂

helcakab
autor
27. led 2024

@jiss spíš naplní práce to není to,co bych si predstavovala, na pozice, které se mi hodně líbily, mě bohužel na vyberku nevybrali, ale hold s malými dětmi asi musím brát situaci, tak.jak je...

madbetka
27. led 2024

Změnila jsem práci, ale protože jsme se přestěhovali. Jinak dělám to samé a to, co mě baví a co jsem během rodičáku i dostudovala. Kvůli dětem (všechny tři jsou ještě školkové) jsem se ale zatím vrátila na částečný úvazek. Jsem spokojená.

miryp
27. led 2024

Dělám přesně to, co jsem dělala před dětmi. Doba covidu mi navíc poskytla možnost přejít plně na home office a ani po ukončení pandemie zaměstnavatel netrval na mém návratu do kanceláře, protože práci jsem schopna plně odvádět z domova. Jednou za čas si do práce pouze jedu zarchivovat a doplnit spisy. Mám v tomto směru super zaměstnavatelky.