• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nechá mě doktor v těhotenství doma? 12 h směny, i noční

26. října 2012 
Dobry den,jelikoz vubec nemam zadne zkusenosti ani informace ohledne PN pri tehotenstvi,chtela bych se optat zda kdyz delam 12h smeny i nocni ve fabrice kde je riziko hluku,mam krecove zily a problemi se srazlivosti krve jaka je sance ze me doktor necha doma?Mam z toho strach aby me neposlal normalne do prace.Tehu jeste zatim nejsem,ale uz se na tom pracuje.Ptam se jelikoz jsem ted byla na neschopence 3mesice skrz operaci zlucniku a smlouvu mam jen do konce brezna 2013.Vim uz premyslim dopredu,muzou nastat problemi ale i muzu uz byt tehu a ani o tom nevim....Dekuji za jakoukoliv odpoved:slight_smile:
10. črc 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladus88 Ahoj, neměl by to být žádný problém. Taky dělám 12ky denní a noční a holky u nás chodí na neschopenku hned, jak mají potvrzené těhu. A jestli máš jěště nějaké zdravotní problémy, tak tím spíš si myslím,že by Ti hned dal neschopenku. Chodíš k někomu do Svitav? :wink:
10. črc 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jestli myslis gynu tak chodsim k Prichystalove a obvodaka mam Vlcka
10. črc 2012 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ladus88 ahoj, já jsem dělala směny (krátký a dlouhý týden, klasicky 12hod).. měla jsem trochu problémy s tím, že jsem měla tlaky a píchání do podbřišku, šla jsem na kontrolu a doktorka v nemocnici mi doporučila PN právě kvůli směnám. Řekla, že to pro těhotnou není zrovna dobrá pracovní doba.. a můj gyndr mi ji v pohodě napsal, k tomu mi taky otékaly nohy jako tobě.. počítej s tím, že budeš mít vycházky max. 6hod/denně!! Ale lepší je být doma v klidu a pohodě.. miminko je přednější!! :wink:
10. črc 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dekuji moc devcata:slight_smile:
11. črc 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladus88 mě Dr nechtěl nechat marodit, ale napsal mi lístek o náhradní práci a zaměstnavatel byl povinný mi jí sehnat , tak jsem dělala samé ranní 8 hod.směny a plat mi museli dorovnávat jak v nepřetržitém provozu :slight_smile: Bylo to fajn ale už je to víc 3,5 roku tak nevím, jestli to stále platí :wink:
12. črc 2012 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ladus88 To zalezi jen na tom doktorovi. Mne dal neschopenku hned, jak jsem si o to rekla, az jsem se divila, jak to slo hladce...
12. črc 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
určitě záleží na doktorovi, můj není zastáncem neschopenek, takže mi ji nedal ani na doporučení fakultky, kde jsem byla ve 28.týdnu kvůli krvácení.
13. črc 2012 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladus88 @lennnia holky, chtěla bych se zeptat na něco. když pracuji v provoze hlučném, prašném, 12tky denní-noční. a dostala bych neschopenku- jak se proplácí? a po porodu se mateřský příspěvek (ten první půl rok) vypočítává z platu mebo té nomocenské?
24. říj 2012 ve 04:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Myslim si že ti ji bez problému napíše.

já jsem taky dělala na směny kr x dl týden, 12 hod směny a pracovala jsem až do nástupu na mateřskou, zvolila jsem teda nástup 8 týdnů před porodem. Začínalo mi spíš dělat problémy dojíždění, 12 hod sezení, chození do schodů, všechno mě bolelo, nemohla jsem v klidu sedět a hlavně jsem se za recepci už nevešla :grinning: a když mi vyšly 3 denní po sobě už jsem to nedala tak jsem skončila. Když jsem byla v únoru na neschopence Dr. mi spíš říkala abych už do práce nechodila že se tam beze mě obejdou, i když už mi bylo dobře. Naštěstí jsem měla bezproblémové těhotenství a zdravotní stav mi dovolil chodit do práce co nejdéle to šlo.
24. říj 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarka49 To bych rekla ze hned nastup na rizikove.uz jsem v praci vyzvidala aji u doktora :stuck_out_tongue_closed_eyes: Koukam ze mame stejnou praci:slight_smile:A s vyplacenim neschpenkly to mas tak:Kdyz ti doktor vypisuje tak tam mas primo moznost zaskrtnout jestliv postovni poukazkou nebo rovnou na ucet:slight_smile:A s zbytkem ti neporadim... :unamused:
25. říj 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mafeska ak tos mela dobre,ja treba delam ajidvanactky nocni a prerovnamvam1kg az 5kg baliky z palety na paletu.Nebo vytrhavam velke papirove obaly ktere rovnam do cca 4kg kominku ktere zas musim narovnat jinam.akze mam zahul na zada a bricho
25. říj 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladus88
tak v tom případě bych šla na neschopenku hned :wink:
25. říj 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, asi takhle, práce zakázaná těhotným není důvodem pro neschopenku, ale pro to, aby zaměstnavatel zajistil přeřazení na vhodnou práci... takže pokud k tomu není žádný zdravotní důvod, tak doktor neschopenku napsat nemusí.
Plus pokud děláš noční a požádáš o přeřazení na denní, tak ti zaměstnavatel musí vyhovět.
25. říj 2012 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i ale třeba u nás žádná možnost přeřazení práce asi není. Pracuji v provoze denní noční 12tky, kde se střídám s druhou partou. Každá směna má 5 lidí. Pokud bych chtěla přeřadit na denní těch 8 měsíců, tak kolega z protisměny bude celou dobu chodit na noční protože moje pozice je na každé směně jedna.. A na 8 hodinové denní směny jsou 2 holky v kanclu. Takže si myslím, že by na to šéf asi nepřistoupil :slight_smile: aby mi našel nádhardní místo, není co v podstatě :angry:
25. říj 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladus88 a když je ženská na rizikovce, má vycházky? Děsí mě, že bych si nemohla dojít ani na nákup, vzhledem k tomu, že by jsem nemohla ani nakupovat miminkovské věci. Ani v podstatě rohlíky k snídani :grinning: A nevíš jak to je pak s vyplácením toho mateřského příspšvku? Počítá se to z odpracované doby nebo se do toho počítá kontrolka (z rizikovky)? Protože to by byla docela finanční rána..
25. říj 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podle mě ti neschopenku napíše v pohodě.
XI.4.2.1 Převedení na jinou práci (§ 239)

Zaměstnavatel je povinen v případech, že těhotná zaměstnankyně koná práci, která je těhotným zaměstnankyním zakázána, nebo která podle lékařského posudku ohrožuje její těhotenství převést ji dočasně na práci, která je pro ni vhodná a při níž může dosahovat stejného výdělku jako na dosavadní práci. Dosahuje-li zaměstnankyně při práci, na kterou byla převedena bez svého zavinění nižšího výdělku než na dosavadní práci, poskytuje se jí na vyrovnání tohoto rozdílu vyrovnávací příspěvek podle § 42 až 44 zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění. Povinnost zaměstnavatele převést těhotnou zaměstnankyni na jinou práci je tedy dána jednak obecným zákazem výkonu určité práce, a jednak nemožností konat určitou práci v individuálním případě, vyplývá-li to z lékařského posudku.
25. říj 2012 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka49 vycházky jsou povoleny jen 6h deně :frowning2: a u doktora si musíš určit dobu.
Jinak ten příspěvek se počíta z odpracované doby ne z doby co si na rizikovce.
25. říj 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka49 Ale, to že možnost převedení není, není tvůj problém, prostě zákon to zaměstnavateli nařizuje a je na něm jak to zařídí... a pokud to zařídit nelze, tak tě má nechat doma za plný plat. To, že se do toho zaměstnavatelům nechce a raději se zaměstnankyně snaží přesvědčit, že MUSÍ na neschopenku je jasný, nicméně oni nemohou nikoho poslat na neschopenku, o tom rozhoduje pouze lékař.
Jako, já chápu, že to někdo nechce se zaměstnavatelem řešit a raději jde na neschopenku, ale pak je to o tom, že na tu neschopenku chce a ne že musí... plus tedy doktor nemůže napsat, že je to kvůli práci, vždy si musí vymyslet nějaký zdravotní důvod a určit vycházky, maximálně 6h denně, ale může klidně i méně, to je na něm. Plus tedy má člověk místo celého platu cca 54%...
25. říj 2012 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sweet81
@j.a.n.i
díky holky :slight_smile:
25. říj 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarka49 Tak zalezi aso jak hodne rizikove mas.Ale kazdopadne jak mas jednou neshopenk tak mas urcity pocet hodin vychazek,jak to je dal netusim:frowning2:A s tema prispevkama
26. říj 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek