Nemocenská (rizikovka), kdy přijdou peníze?

janickajana
23. kvě 2016

Nikde jsem se tu nedočetla jak dlouho asi se čeká na peníze z okresní správy. Marodím od začátku března. Od zaměstnavatele mi to přišlo 15 a od správy nic. Volala jsem jim a prý jim vše dorazilo od zaměstnavatele před 10 dny takže teď jen kdy mi to pošlou.

andreaandrejka
23. kvě 2016

Chodí to různě. Já když jsem si tam volala, byla jsem poprvé na PN a nevěděla jsem jak to chodí, tak mi paní rovnou řekla,že já už jsem vyřízená a platba je k odeslání, ale že na to mají celý měsíc.

janickajana
autor
23. kvě 2016

To je děs. Kdyby člověk opravdu měl příjem jen z maroďení tak nevím co by kdo dělal. Dekuji za odpověď ☺

radostnavila
23. kvě 2016

Ano, posílání peněz z nemocenské je hrůza, jednou mi přišly až na samotném konci měsíce. tento měsíc taky nic..(za duben)

lucie_vavi
23. kvě 2016

Chodí to jak chce, mě za březen přišlo až 5 května, takže za duben čekám někdy v červnu. Fakt být na tom člověk závislý, tak je v pr. Já jsem si i volala na sociálku, kde mě paní dle jména dohledala a úplně v klidu pronesla, že to dojde až někdy příští týden. :D

j.a.n.i
23. kvě 2016

@radostnavila Jelikož mají na zpracování 30 dní a záleží to taky na tom, kdy jim přijdou kompletní podklady od zaměstavatele, tak konec měsíce je v termínu a nikoliv hrůza...

eri399
23. kvě 2016

Me taky stále nic nechtělo přijít. az jsem se dopidila toho ze mi to účetní neposlala. tak bych čekala zbytečne... když si zavoláte na socku podaný lístek by viděli.

radostnavila
23. kvě 2016

@j.a.n.i U nás se odesílají okamžitě. Máme skvělou účetní)

martinabene
23. led 2017

Mohu se zeptat, kam se volá, kdyz penize neprijdou? Jsem doma od 7.11.2016. Od zamestnavate mi penize pristi 15.12. Ale jine penize uz neprisly. Dekuji

j.a.n.i
23. led 2017

@martinabene Na OSSZ kam patří tvůj zaměstnavatel... a jinak tedy, odevzdala jsi na konci listopadu lístek na peníze zaměstnavateli, a pak na konci prosince?

magicaetezzz
24. led 2017

Zalezi kdy dorazi na OSSZ papir na penize, vyplatni termin je vzdy nasledujici pracovni den po doruceni + 30 kalendarnich dni. Napr. poslu papir 1 ho v mesici, on dorazi na OSSZ 3 ho, penize mi prijdou 3 nejdele 4 v nasledujicim mesici. 🙂

martinabene
24. led 2017

@j.a.n.i ano davala jsem tam oba listky. Pristi tyden budu davat dalsi 🙂 no uvidime. Dekuji

j.a.n.i
24. led 2017

@martinabene Tak zkus zavolat na OSSZ, mohlo se to zdržet u zaměstnavatele, mohla tam on něco blbě vyplnit nebo si mohla mít ty něco blbě vyplněno.