Nemocenská, těhotenství a konec pracovní smlouvy. Poradíte, prosím?

saries
23. lis 2020

Dobrý den, moc prosím o radu jsem od září na nemocenské s krční páteří . Teď jsem zjistila že jsem těhotná budu tedy k nemocenské pokračovat .Pracovní smlouvu mám od 21.1.2020 a končí mi 21.1.2021 a termín porodu cca 17.7.2021. Neprošel si timto prosím někdo jak to bude jelikož mi pracovní smlouvu určitě neprodlouží .

lachtanice86
23. lis 2020

@saries no co by, pokud doktor umožní budeš dal na pn, pak půjdeš na ppm

kmarie81
23. lis 2020

přesně jak píše lachtanice86, rok si byla učastna nemocenskýho pojištění a na mateřskou půjdeš v ochranné lhute 180 dní od konce pracovního poměru (odchod na mateřskou je 8-6 týdnů před termínem porodu) Přeed odchodem na mateřskou dostaneš na gyndě papír pro tvého bývalého zaměstnavatele, který jí dovyplní a odešle s přílohou o tvém výdělku na sociálku (mateřská se vypočítává z výdělku)

saries
autor
23. lis 2020

@kmarie81 děkuji za odpovědi 🙂 Vím že mi pan doktor určitě prodlouží nemocenskou myslíte že je potřeba my ukončit tu kvůli krční páteří a znovu návěst tu kvůli těhotenství? Myslím to tak že my zase bude muset platiti prvních 14 dní zaměstnavatel.

hezz17
23. lis 2020

@saries a ty mas rizikove tehotenstvi, kvuli kteremu je potreba pn?

lenoulinkaa
23. lis 2020

@saries pokud budeš mít mezi neschopenkama alespoň den volna, bude se to chovat jako nová nemoc. Tzn. Znova 14 dní zaměstnavatel.