Nemocenská v těhotenství, kdo ji platí?

z_u_z_a_n_a_1988
15. led 2016

Ahoj všem, prosím o radu.. 🙂 v listopadu a prosinci jsem byla v pracovní neschopnosti, teď od nového roku už jsem na mateřské..každopádně jsem se chhěla zeptat..vím, že když jsi na neschopence, tak ti platí prvních 14 dní zaměstnavatel náhradu mzdy a od 15. dne sociálka..platí to tak, ať je pracovní neschopnost jakkoliv dlouhá? Jde mi o to, že za prosinec jsem od zaměstnavatele nedostala žádné peníze, tak jestli se stala někde chyba nebo to pak už zaměstnavatel nevyplácí, což mi přijde jako blbost..děkuju moc! 🙂

barasrotyrova
15. led 2016

Ahoj, tu neschopenku jsi mela jednu, ktera prechazela z mesice na mesic nebo jsi mela kazdy mesic vystavenou novou PN? Jinak plati, ze prvnich 14 dni pracovni neschopnosti plati zamestnavatel (resp.11 dni, protoze prvni tri jsi doma "zdarma") a pak az do skonceni PN plati OSSZ.

z_u_z_a_n_a_1988
autor
15. led 2016

@barasrotyrova Mela jsem jednu, ktera prechazela z mesice na mesic. K 31.12. jsem odevzdala papir o jejim ukonceni. To je rozdilny, jestli mas 1 nebo 2?

renca1978
15. led 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 a listek na penize jste zamestnavateli predala?pokud ne tak Vam zkratka nic neposlali.Stalo se mi to pak mi to zaplatili dalsi mesic ...

marketaryzi
15. led 2016

Peníze by vám měly přijít z ossz. Mají na to čas až do konce následujícího měsíce, tzn. Nemocenská za prosinec může být vyplacena klidně posledního ledna. Nebo klidně i později, když to nestihnou, žádnou pokutu za to nedostanou ☹ mamce přišla jednou je mocenská až za 3 měsíce. Taky záleží, kdy vaše účetní lístek na peníze odeslala, pokud se to nepošle hned na začátku měsíce, bývá zpožděná platba od ossz.

z_u_z_a_n_a_1988
autor
15. led 2016

@renca1978 v listopadu jsem dostala na gynde 2 papiry na penize, v prosinci zadny. Vubec se v techto vecech nevyznam, zeptam se tedy doktorky a zkusim to pripadne odevzdat zpetne. Dekuju! 🙂

z_u_z_a_n_a_1988
autor
15. led 2016

@marketaryzi jen z ossz? zamestnavatel se na vyplaceni uz nepodili? Jinak dekuju za reakci..🙂

xpila
15. led 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 Nepodílí, od 15. dne platí jen OSSZ. A pokud jsi zaměstnavateli nedala lístek na peníze, tak je jasné, že jsi žádné nedostala.

vilibalda
15. led 2016

@xpila Pokud nastupovala v lednu na mateřskou, nestačí jen ukončení neschopenky?

barasrotyrova
15. led 2016

Listek na penize se dava po prvnich 14-ti dnech a pak pokazde, kdyz neschopenka prechazi z mesice na mesic. Takze pokud byla PN ukoncena k 31.12. listek na penize za prosinec se nedava, staci predat V. dil neschopenky.

z_u_z_a_n_a_1988
autor
15. led 2016

@barasrotyrova ten jsem predala..tak pockam co socialka..dekuju za info! 🙂