Neplacené volno po ukončení rodičovské dovolené

pospes
10. čer 2015

Bude někdo vědět??
Když zaměstnavatel poskytne neplacené volno, může dítě navštěvovat MŠ?
Co když si během neplaceného volna najdu novou práci, je potom nějaký problém neplacené volno kdykoli ukončit a pokračovat v nové práci?
Jak je to se zdravotním a sociálním?
Započítává se neplacené volno do důchodu a musí se hlásit na sociálce?
Že mi zaměstnavatel nebude držet místo po ukončení neplaceného volna vím...

somalicats
11. čer 2015

@zuzajda20 Samože Ti náleží stejná pracovní pozice - podstatné je to, co máš ve smlouvě. Na neplacené volno nemáš automaticky nárok, na tom se musíš dohodnout se zaměstnavatelem, a jestliže Ti zaměstnavatel neplacené volno umožní, tak se po jeho skončení pochopitelně vracíš na tu pozici, kterou jsi vykonávala předtím. Pokud by mezitím Tvoje pozice zanikla, tak se pak postupuje stejně, jako by ses vracela po třech letech - nabídnou Ti jinou pozici, která odpovídá Tvé kvalifikaci, pokud s tím nesouhlasíš, tak buď ukončíte pracovní poměr dohodou, nebo dostaneš výpověď.

zuzajda20
11. čer 2015

@blondynka400 ok,nechci se hadat,mi rekli jenom ne c o jineho

zuzajda20
11. čer 2015

@somalicats ok,mi jenom na tvrdili,ze mi to stejne misto drzet nemusi

blondynka400
11. čer 2015

@zuzajda20 to je podle mne lety zažitý stereotyp, že 3 roky se musí držet totožné místo a pak už ne. Ale když to vemeš do detailu, ani jedno vlastně není úplně pravda. Navíc ZP se dá vykládat každým maličko různě, jsou pasáže, které nejsou jednoznačné a ani třeba právníci se neshodnou. Každopádně co tvrdí někde na úřadech bych brala hodně s nadhledem 😝

marcinek
11. čer 2015

@panda_brnenska praveze @j.a.n.i tomu rozumi a timto bych ji chtěla podekovat za moje reseni problemu. Ja jsem dostala vypoved pro nadbytecnost hned první den po skonceni 3-leteho rodicaku, k tomu na vyber i dohodu s odstupnym s okamzitym ukoncenim. Vyplatlo se mi se zaměstnat a ted se mi vse pocita z platu. Vzhledem k tomu, ze mam praci domluvenou od zari,tak tech par mesicu mi ta vyssi podpora za to stala.

j.a.n.i
11. čer 2015

@zuzajda20 Ale to úplně stejné místo (= stejnou židli) ti nemusí držet ani ty 3 roky... to musí pouze po dobu MD, tedy cca toho půl roku, pak už jen místo podle pracovní smlouvy.

zuzajda20
11. čer 2015

@blondynka400 jj ja to beru,jenom jsem to ted resila,tak pisu podle sve zkusenosti a toho co mi rekli na urade a pravnici firmy,ale treba to je jinak,nakoc mam stejne nemocenskou,tak tohleuz resit nemusim🙂

zuzajda20
11. čer 2015

@j.a.n.i jj to jo

blondynka400
11. čer 2015

@zuzajda20 bohužel na úředech málokdy dokáží skutečně pomoct, to samé i právníci. Klasický právník bez specializace na pracovní právo ví úplné kulové a ty co se na to specializují zase dost často lidi mystifikují, jenom aby měli klienty a vybrali nějaké peníze 😝 Toť má zkušenost, jinak se některé pokusy pod právních kanceláří ani brát nedají 😝 😀