Nevyplacená mateřská za měsíc. Kam se mám obrátit?

theresa
5. únor 2009

Prosím o pomoc, zaměstnavatel mi nevyplatil celou mateřskou za prosinec r. 2008. Na začátku ledna jsem obdržela zálohu 8tis., výplatní termín je 11. ledna a do dnešního dne tj. 5. února mi peníze asi 5tis. nebyly odeslány. Potkala jsem svou kolegyni, která je na mateřské, ale externě pro firmu pracuje a mateřskou dostala minulý týden. Dle toho co mi kolegyně řekla, firma nemá peníze, budou posílat prý peníze postupně a tato situace se bude opakovat i v dalších měsících. Prosím poraďte mi, co dělat, kam se obrátit? Napsat oficiální dotaz na zaměstnavatele, proč není mateřská na účtě? Je to protiprávní? Nemám v úmyslu se do firmy už vracet, tak že by mi nevydilo podat i výpověď. Předem moc děkuji za pomoc.

lukin
5. únor 2009

theresa: Ale však teď už tě má platit sociálka ne? A mateřská byla jen půl roku a teď bys měla dostávat rodičovskou. No nevím, snad někdo poradí.

theresa
autor
5. únor 2009

lukin, mateřská mi končila 24. ledna. Nemyslíš, že mám nějaké IQ, abych věděla, kdo mi má vyplácet peníze.

lukin
5. únor 2009

A jak to mám vědět, že ti končila až teď?

theresa
autor
5. únor 2009

No tak teď už víš. Asi proto jsem tu zadala svůj dotaz, kdyby mi měla vyplácet rodičák OSSZ, tak sem ani nepíšu a hlavně nedávám do nadpisu slovo mateřská.

susik77
6. únor 2009

ja si myslim, ze kdyz das ted vypoved, tak se na tebe uplne firma vykasle a uz ti neposle ani zbytek tech penez ☹
btw: rodicovskou uz neposila OSSZ, pozor!

holly1
6. únor 2009

theresa, ty jsi trochu nervní, ne?

holly1
6. únor 2009

jinak radím písemný dotaz zaměstnavateli, kde požádáš o vysvětlení a zaslání peněz do určitého data. Samozřejmě je to protiprávní a pokud bys peníze v dohodnutém termínu nedostala, můžeš věc klidně řešit právní cestou.