Nové zaměstnání po mateřské - jak jste to zvládly?

popelka.miri
13. kvě 2012

Ahoj,
mám od června nastoupit do práce, deset let jsem doma na mateřské a ted 5 měs. na pracáku. Začala jsem docházet občas na nějaký to info a školení ohledně pc programu, ale moc moudrá z toho zatím nejsem. Jde o kancelářskou práce (kolektiv vypadá super, mladá holčina a mladej kluk a šéf taky fajn, hned tykání a tak 😅 ) v oboru energetiky...čemuž rozumím jak koza petrželi. Do toho musím obvolávat zákazníky a podávat info (toho se taky bojím, abych vůbec sama byla v obraze) a hlavně ten počítač.program z toho mám asi největší strach. Sice doma na pc makám furt, hlavně na netu, fotky atd...grafika, ale tohle je jiný.
Tak mě zajímá, jak jste se poprali vy v nové práci se vším tím nový, a jak jste to zvládali a máte nějaký typy jak to vydržet v klidu a ještě když máte doma mrňouse, který neustále zlobí a nechce hlídat a vydržet ve školce 🙄
Pro mě je největší motivace výplata, ale chci, aby mě to tam i bavilo, jinak by to nestálo za nic, to je jasný.

samik2008
13. kvě 2012

Já sem začala chodit do nové práce v září minulého roku po 8 letech doma.Měla sem trochu obavy co kolektiv a tak,ale je to super,rozumíme si.Syn zrovna nastupoval do školky,kde se mu zpočátku moc nelíbilo ale zvykl si a ted chodí rád.Dcera začala chodit do první třídy tak to bylo taky něco nového pro nás,ale zvládli jsme všechno.Upřímně,museli jsme si všichni zvyknout na jiný režim,než byl doposud,ale dá se to.Jo a mimochodem manžel také změnil zaměstnání(kvůli financím),takže jsme vlastně všichni měli novotu 🙂

popelka.miri
autor
13. kvě 2012

No, mně jde spíš o tu pracovní náplň, toho se bojím, abych se tam pořádně zorientovala...přece jen dělat prodavačku a na kase je něco jinýho, než sedět v kanclu, dělat papíry, smlouvy a ještě radit zákaz. s energiema a hlavně ten počítač! 😕
Děti už jsou zaběhlý ve škole, bojujem se školkou, nechce mi tam spát...takže tohle nevyřeším jinak než hlídáním mojí mamky a přítele. A ted nastanou prázdniny a toho se taky děsím, co školka, aby nebyla otevřená jiná (dopředu vím, že by tam byl problém) a kam dát ted děti???

malcovka
28. srp 2013

Maminky po 7 letech mám nastoupit do nového zaměstnání,mladší syn do školky jsem strašně nervozní a bojím se.Žaludeční nervoza,strach,nespavost 😒 .bojím se že to nezvládnu ach jo....

elu
28. srp 2013

tak já taky ted v zari nastupuju, bojím se hrozně a to jdu do firmy ke svému manželovi, který bude muj šef...přesto mam strach, protože se bojím jak budu zvládat komunikovat se zakazníky, když mi připadá, že jsem uplně vymatlana po trech letech doma 🙂, taky budu mit zmenu...s učitelky do podnikaní a kancaléřské práce...v učení už jsem si byla jistá a citila se jako ryby ve vodě a ted me budou muset všechno ucit, taky nový program atd....no a do toho dcera poprvé do školky, už 14 dní mam nocni mury

ivanka8485
28. srp 2013

Ahoj holky, taky mne to čeká od ledna, možná už prosince. Synovi budou dva a budou hlídat babičky. Jako bojím se, to je jasné, ale na druhou stranu si říkám, když se ohlédnu, že nic tak náročného a plné strachu, jak první týdny života toho tvorečka snad už níkdy v životě nebude. Protože to jsem se moc bála, aby to se mnou vůbec přežil :D Já byla tak nezkušená :D Takže práce pro mne bude "brnkačka", je to "jen" práce. Když se něco podělá, nejde o život... teda většinou. Držím všem nově nastupujícím do pracovního procesu palečky. Člověk se na mateřské nesmí podceňovat. Máma je tou nejlepší manažerkou 🙂

ivanka8485
28. srp 2013

Ahoj holky, taky mne to čeká od ledna, možná už prosince. Synovi budoudva a budou hlídat babičky. Jako bojím se, to je jasné, ale na druhou stranu si říkám, když se ohlédnu, že nic tak náročného a plné strachu, jak první týdny života toho tvorečka snad už níkdy v životě nebude. Protože to jsem se moc bála, aby to se mnou vůbec přežil :D Já byla tak nezkušená :D Takže práce pro mne bude "brnkačka", je to "jen" práce. Když se něco podělá, nejde o život... teda většinou. Držím všem nově nastupujícím do pracovního procesu palečky. Člověk se na mateřské nesmí podceňovat. Máma tou nejelpší manažerkou 🙂

spagatice
28. srp 2013

Holky nebojte se, já jsem nastoupila do práce po čtyřech letech doma. Zítra to bude měsíc. Práci jsem si našla novou. Takže změna to byla veliká. Ale jsem za ní moc ráda. Myslela jsem si, že jsem na mateřské zblbla, nic jsem si nepamatovala. Ale neni to tak. Paměť se zlepšila, asi proto, že nemusím pořád myslet na to, co musím doma obstarat, ale soustředím se jen na práci. A opravdu je to jen práce. V životě jsou mnohem důležitější věci 🙂
@malcovka Až nastoupíš do práce, tak se to zlepší. Kluci jdou oba poprvé do školky. Já z toho obavy mám, ale v práci si na to téměř nevzpomenu, protože neni čas myslet na takové věci 😀