Odborné zkoušky. Způsobilost ČNB. Jak dlouhou jste se učily?

misulka84
4. čer 2020

Holky, máte za sebou odborné zkoušky způsobilosti ČNB? Jak dlouho jste se na ně učily?

tez83
4. čer 2020

@misulka84 mám ZOZ.Ale netusim,co je ČNB...

herminka
4. čer 2020

@misulka84 Z distribuce pojištění? Asi měsíc.
Příští týden jdu na penzijka a ta jsou podstatně jednodušší.

misulka84
autor
4. čer 2020

@herminka ano z pojištění

misulka84
autor
4. čer 2020

@tez83 české národní banky

herminka
4. čer 2020

@misulka84 U jaké akreditované osoby budeš dělat? Já mám dobrou zkušenost s ČAP (pojištění) a ČBA (teď ta penzijka), obě mají fajn aplikaci do mobilu plus se samozřejmě dají dělat testy na internetu, jsou tam i nějaké elearningy. Zkoušky samotné se pak dělají na tabletu a člověk hned ví, zda udělal nebo ne.
Kolega dělal zkoušky z úvěrů u EFPA, ti neměli aplikaci (ale třeba se to od té doby změnilo) a zkoušky se dělaly papírově (nedávno jsem se dívala, že by to tak mělo být stále), výsledek se dozvěděl až na druhý den. To by mě šlehlo 😀 😀

Kdy se na ně chystáš?

misulka84
autor
4. čer 2020

@herminka mame to pres Acredite, jako otazky ok, ale pripadovky se bojim. Mam okruh V.velka rizika

herminka
5. čer 2020

@misulka84 Já jsem to měla naopak, případovky celkem v pohodě, a nejvíc jsem se bála otázek s více správnými odpověďmi. Museli jsme dělat IX. - souhrnnou zkoušku, tj. bylo tam všechno. Velká rizika a pojištění podnikatelů pro mě byly nejtěžší.

zednice
5. čer 2020

A z ceho?Mam kapitalove trhy a zakon o spotrebitelskych uverech..pojisteni co jsem koukala mi prislo nejlehci..Asi 600 otazek jen to ma.Nejvic jsem se ucila ty kapitalove trhy,protoze to je pro me jak v cinstine😅takze asi 14dni jsem si delala testy...2x,prvni pokus jsem nedala,tomu rikame jen zkusit atmosferu😂😂

herminka
5. čer 2020

@zednice Bavíme se o pojištění. Počet otázek závisí na variantě, 600 má I. - životka. Ta IX., kterou jsem dělala já, má 1460 otázek. Spotřebáky dělal kolega a byly jednodušší než pojištění, na tom se nás shodlo víc.
Já se teď učím na penzijka, na zkoušku jdu v úterý. To je úplná pohoda, jen 450 otázek a jednoduché případovky. Ale nesmím to zas podcenit 🙂 Kapitálové trhy bych dělat nechtěla, taky je to pro mě španělská vesnice.

zednice
5. čer 2020

@herminka ano,me by se tykala jen zivotka no..Spotrebaky byli v pohode no😉Penzi mam z jeste po staru a plati mi asi 3roky jeste,pak me to taky ceka...😅proste delat testy,testy testy...to pomahalo me...

herminka
5. čer 2020

@zednice Přesně, testy pořád dokola. Hodně se mi líbí i aplikace, u které je záruka, že si člověk projede všechno.

bla23
16. kvě 2021

@misulka84 zdravím, me ceka zkouska o distribuci zajisteni a pojisteni. Jestli chapu dobre, tak je to taky pod hlavickou CNB. Muzu se prosim zeptat, jestli se strhavaji body za spatnou odpoved? Nebo proste spatna odpoved = 0.

herminka
16. kvě 2021

@bla23 Nebyla jsem tázána, ale snad můžu odpovědět. Za špatnou odpověď se body nestrhávají, bere se v potaz jen počet bodů za správné odpovědi. Asi už víš, že musíš mít min. 60 % správných odpovědí z teoretických otázek (s jednou správnou odpovědí je za 1 bod, s více správnými odpověďmi za 2 body) a min. 60 % z případových studií, ty jsou za 2 body. Ale celkově musíš mít min. 75 %.

misulka84
autor
16. kvě 2021

@bla23 body se nesrtrhávaji

bla23
19. kvě 2021

@herminka dekuju moc

bla23
19. kvě 2021

@misulka84 dobre. Dekuju