Zkoušky z pojišťovnictví. Dělal někdo?

22. lis 2023

Prosím dělal někdo z vás zkoušky odborné způsobilosti pro pojišťovnictví? Já se v tom vůbec nevyznám. Je toho šíleně moc těch oblastí. Každý oblast má test tak na dvě hodiny. To bych tu zkoušku dělala asi celý den. Nebo jak to tedy je? Sem z toho nějak vedle 🤦🤦🤦

herminka
22. lis 2023

Dělala jsem v roce 2020. Zkoušky mají 9 úrovní, asi máš od zaměstnavatele určeno, kterou bys měla udělat, ne? Já jsem tehdy dělala IX. - souhrnnou, kde byla všechna rizika. Na zkoušku byly 3 hodiny, ale stačila jen tato jedna.
Přes jakou akreditovanou osobu to budeš dělat? ČBA a ČAP mají hezkou aplikaci, kde se dá trénovat.

autor
22. lis 2023

@herminka manažer poslal odkaz na ČAP. S tím že mám projít všechny oblasti. Cca 2000 otázek 🤦

autor
22. lis 2023

@herminka jak dlouho ses učila? Mě to připadá úplně šílené. Tak na zbláznění🤦

herminka
22. lis 2023

Jestli všechny oblasti, tak asi ta devítka (IX), ale raději se přeptej.
Učila jsem se asi měsíc - projížděla jsem testové otázky do zblbnutí, na to jiný systém moc není. Po čase ti odpovědi začnou naskakovat.
Mám i ostatní 3 zkoušky, které ČNB požaduje - penzijka, spotřebitelské úvěry a kapitálové trhy, vše bylo zaměstnavatelem požadováno v nejtěžší variantě (abych nekecala, penze mají jen jednu úroveň a oproti ostatním zkouškám jsou směšně jednoduché). Pojištění bylo takový střed, nejtěžší byly kapitálové trhy, tam mi zpočátku přišlo, že nerozumím polovině slov 😀
Neboj, určitě to zvládneš, zvládla to spousta lidí před tebou 🙂

autor
22. lis 2023

@herminka teda. Obdivuju tě👏. Myslíš tedy že to jde naučit? Já právě myslela že jsou nějaké ještě podklady podle kterých se učit. Takže tedy procházet ty otázky všechny.. úvěry ani trhy nevyžadují. To už by mě asi kleplo 🙈. Je to pro mě úplná španělská vesnice. A zkoušky si dělala distančně nebo prezenčně? A cena té zkoušky je těch 1800?

herminka
22. lis 2023

Určitě jde se to naučit 🙂, uvidíš, že to není tak hrozné, jak se zpočátku zdálo.
Jsou k tomu myslím i e-learningy, které taky nejsou zlé, ale mně i lidem okolo, co vím, vyhovovalo spíš drtit otázky - minimálně u těch s více správnými odpověďmi (ty jsou docela zásadní, jsou za ně 2 body, stejně jako za případové studie).
Cenu nevím, platil za mě vždy zam-tel. Absolvovala jsem vždy prezenčně - poprvé při pojištění ani jiná možnost nebyla (bylo to ještě před covidem), a jinak jsem si taky raději na zkoušky dojela, než řešit požadavky na prostory atd. Pokud jsem se dobře dívala, distanční zkoušky jsou dražší.

autor
22. lis 2023

@herminka ano dražší ale pro mě už je Brno třeba hodně z ruky. A to je nejbližší město k mému bydlišti. Tudíž bych raději volila tu distanční formu..pro mě pohodlnější🤷. Teď sem to projížděla znovu a mám v tom mega guláš. Já nevím no. Přemýšlím těžce jestli to vůbec má smysl zkoušet. Teď mám malou ve školce tak je klid ale odpoledne vůbec. A po nocích se učit také nejde. To už bych vůbec nefungovala...
Ještě se zeptám. Ty sis každou kapitolu procházela zvlášť tedy? Začíná to tím životním pojištěním. A jen to má 700 otázek 😩

herminka
22. lis 2023

U pojištění jsem valila všechno hned, ale pak u úvěrů a kap. trhů jsem jela po kapitolách, přišlo mi to logičtější.
Klid, nebude to hned, ale naučíš se to 🙂

ginalenroy
23. lis 2023

Zkousky jsem dělala v červnu prezenčně. Do zblbnutí jsem si opakovala testy. 1800 otázek. Nakonec jsem test zvládla asi za 30 minut