Test. Dělal někdo, i když měl ms?

9. zář 2021

Cau prosim vas delal nekdo tehu test kdyz zena ma ms?ja mam ms ale mam podezreni ze bych mohla byt tehu a nevim zda udelat test kdyz krvacim.

mimco
9. zář 2021

A co se stane, když ho uděláte bez porady tady, vybouchne vám v ruce?
Když máte menstruaci, na 99% těhotná nebudete.

izzylka
9. zář 2021

A proč nebo jaké podezření máš? Jestli máš normální menstruaci, těhotná pravděpodobně nebudeš 🤷🏻‍♀️

nikjean
9. zář 2021

Jak už bylo zmíněno výše, když si ten test uděláš, pouze se dozvíš výsledek tvého stavu - nic víc/nic míň.
Pokud máš klasickou MS - těhotná určitě nebudeš. Pokud je MS jinačí, slabší než obvykle, může se jednat o implantační krvácení - podobné MS, a tím pádem je těhotenství možné.

littlebee124
9. zář 2021

Pro klid si udelej test. Kolegyně menstruovala normálně asi až do 14 týdne. 🙂

agony28
9. zář 2021

@mimco to taky není pravda měla jsem normálně 6dni ms test stále pozitivní po ms začal sílit a bylo z toho mimoděložní ;)

nikjean
9. zář 2021

@littlebee124
@agony28
Jenže ani u jedné z vás neprobíhala klasická menstruace, ale implantační krvácení.

littlebee124
9. zář 2021

@nikjean Já nepisu, ze slo o me, ale kolegyni. 🙈

ivya
9. zář 2021

@nikjean Pokud někdo menstruuje do 14. týdne (což je za jistých okolností možné), tak to fakt není implantační krvácení 😉

nikjean
9. zář 2021

@ivya Ale no tak. Žena nemůže menstruovat během těhotenství, to je prostě fakt. Stává se, že žena během prvních měsíců krvácí - často zaměněno právě s MS, ale jde opravdu o implantační krvácení, v žádném případě se nejedná o klasickou MS. 😉

izzylka
9. zář 2021

@nikjean implantační krvácení určitě netrvá tak dlouho. To je jen slabé krvácení na začátku těhu, kdy se vajíčko zahnizďuje...trvá 2-4 dny, ale rozhodně ne několik týdnů 🤷🏻‍♀️

nikjean
Autor odpověď smazal
Zobraz
nikjean
9. zář 2021

@izzylka Ale možná víte více než já, potom ty roky studia byly k ničemu 😉

nikjean
9. zář 2021

@izzylka Nebudu vás tady přesvědčovat, stačí si vyhledat pár odborných článků na toto téma. Já si to nevymyslela, pouze předávám fakta. 😉 Krvácení v dalších týdnech/měsících je následek právě této implantace oplodněného vajíčka. Takže opravdu nemusí trvat pouze pár dnů, během uhnízďování.

aselluska
9. zář 2021

Ježiš a vy si myslíte, že když žena vidí krev, že si řekne " aha, implantační krvácení". Ne každá si řekne "menstruace". Obzvlášť, když je v době očekávání nebo dokonce zpožděná.

aselluska
9. zář 2021

Takže můžeš krvácet i přes těhotenství. KRVÁCET, nepíšu z jakého důvodu nebo původu to bude.

mimco
9. zář 2021

Proboha, udělej si už ten test, krvácí to tady na všechny strany 😂😂😂

aspie83
9. zář 2021

Zkus test 😉 já u druhého těhotenství v termínu krvácela první 3 měsíce 😉 myslela jsem nejdřív, že mám slabší menstruaci kvůli nachlazení, kterého se mi nedařilo zbavit 😄

nikjean
10. zář 2021

@aselluska Než se začneš rozčilovat, tak si přečti všechny příspěvky zde, zapoj mozek a zkus pochopit kontext této diskuze. Snažila jsem se zakladatelce dotazu pouze poradit, jak může na základě krvácení dedukovat těhotenství, a to tak, že v případě kdy je krvácení silné jako obvykle, jedná se o MS, tak těhotná nebude - naopak pokud je krvácení slabé a jiné než obvykle může jít právě o zmiňované implantační krvácení, které souvisí s těhotenstvím, takže je možné, že je těhotná. To je celé. Koneckonců se sama ptala na to, zda může být těhotná, když krvácí, ano může - což jsem také odpověděla a rovnou ji zodpověděla, jaké to krvácení může být. Takže tvůj komentář je absolutně mimo mísu. 🙄

aselluska
10. zář 2021

@nikjean zapojit mozek. Hm, aha. Tak to jo. Ne asi nečetla jsem to všechno. Víš co? I silná menstruace, nebo krvácení nebo říkej si tomu jak chceš, je mi to jedno ... I ta může být přes těhotenství. A jestli ne, tak já řeknu dvěma kamarádkám, že si vymýšlí a že odpověď jejich gynekologů, že se to stává je taky mimo, ať vrátí diplom a jdou někam k pásu. Zrovna tak můžu říct, že jsi nezapojila mozek ty a nepochopila, co tím říkám. Furt tady ty uštěpačné poznámky. Já aspoň ve své odpovědi nenapadla něčí uvažování, jako o zapnutí mozku, že ... Roky studia. Naše dětská mi klidně řekne, že se s tím za svou praxi nesetkala, takže mi neumí dál poradit. Roky studovala a přes to se setkala s něčím, co bylo jinak, než se učila. Ale možná měla jen zapnout mozek.

littlebee124
11. zář 2021

@aselluska Někdo proste nepřipustí, ze není po jeho. To chce klid. 🙂

nikjean
13. zář 2021

@aselluska Já, ale přece nepopírám, že během těhotenství nemůže ženská krvácet, dokonce může nastat i silné krvácení - výjimka potvrzuje pravidlo. Nicméně, o čem tady celou dobu mluvím je to, že se nejedná o klasickou menstruaci, protože tu blokují během těhotenství hormony. To je celé a je to tak, ať se ti to líbí nebo ne.

agony28
15. zář 2021

@nikjean ne byla to menstruace která trvala 6 dní ;)

odula
15. zář 2021

@izzylka to asi mluvíš o nidačním krvácení.

izzylka
15. zář 2021

@odula a není to to samé ? 🤷🏻‍♀️

odula
15. zář 2021

@izzylka no ja nevím, je? jsem to tak pochopila z toho co píše @nikjean. Pac nidacni probíhá okolo nidace, coz je celkem krátkej casovej úsek. Když si některý ženy stěžují ze krvácely do 14 tejdne je to krvácení spojeny s jinou aktivitou plodu, pac uz by měl bejt zanidovanej? Jinak by to byl průšvih. . Nevím hele. Možná by to mohla dovysvetlit @nikjean. Jinak - me by tohle celkem zajímalo, protože když mi máma vyprávěla jak jsem přišla na svět, tak zmínila ze tomu hodně pomohlo ze krvácela v obvyklým termínu ( po 28 dnech ) po otěhotnění ještě 2x.... Takže nevěděla ze je těhotná. Tak nevím 🤷

nikjean
15. zář 2021

@odula nidace/implantace je v podstatě jeden výraz pro uhnízdění.

lilian2111
15. zář 2021

@nikjean Studium nestudium, upřímně mi přijde nesmysl aby žena krvácela kvůli nidaci/uhnízdění ještě někdy ve 3-4 měsíci když už je plod dávno uhnízděný v děloze. Spíš je to krvácení ze spádu, kdy si tělo “pamatuje” cyklus. Tak! A do mě 😀

izzylka
15. zář 2021

@lilian2111 myslím si to samé...ale nechci se tu zbytečně dohadovat 🙈

lilian2111
15. zář 2021

@izzylka Jo no. Navíc to říkal i Dr v nemocnici paní co tam se mnou taky ležela. Tak asi byl nedostatečné studovaný 😆

nikjean
15. zář 2021

@lilian2111 Když žena krvácí i takto pozdě nejedná se samozřejmě vyloženě o krvácení z důvodů probíhající nidace, je to pouze jen následek té implantace, kdy je velmi prokrvená děložní sliznice, těch důvodů tam může být i více (špinění z nedostatku xxx atd). Důležité však je, že z biologického hlediska se nejedná o klasickou MS, kterou v těhotenství blokují hormony. Protože MS je proces, kdy dochází k odplavení děložní sliznice a neoplodněného vajíčka. V případě těhotenství je vajíčko oplodněno, takže už z toho důvodu se nemůže jednat o MS. Vy si tomu samozřejmě říkejte, jak chcete.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru