Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Test. Dělal někdo, i když měl ms?

9. zář 2021

Cau prosim vas delal nekdo tehu test kdyz zena ma ms?ja mam ms ale mam podezreni ze bych mohla byt tehu a nevim zda udelat test kdyz krvacim.

mimco
9. zář 2021

A co se stane, když ho uděláte bez porady tady, vybouchne vám v ruce?
Když máte menstruaci, na 99% těhotná nebudete.

izzylka
9. zář 2021

A proč nebo jaké podezření máš? Jestli máš normální menstruaci, těhotná pravděpodobně nebudeš 🤷🏻‍♀️

nikjean
9. zář 2021

Jak už bylo zmíněno výše, když si ten test uděláš, pouze se dozvíš výsledek tvého stavu - nic víc/nic míň.
Pokud máš klasickou MS - těhotná určitě nebudeš. Pokud je MS jinačí, slabší než obvykle, může se jednat o implantační krvácení - podobné MS, a tím pádem je těhotenství možné.

littlebee124
9. zář 2021

Pro klid si udelej test. Kolegyně menstruovala normálně asi až do 14 týdne. 🙂

agony28
9. zář 2021

@mimco to taky není pravda měla jsem normálně 6dni ms test stále pozitivní po ms začal sílit a bylo z toho mimoděložní ;)

nikjean
9. zář 2021

@littlebee124
@agony28
Jenže ani u jedné z vás neprobíhala klasická menstruace, ale implantační krvácení.

littlebee124
9. zář 2021

@nikjean Já nepisu, ze slo o me, ale kolegyni. 🙈

ivya
9. zář 2021

@nikjean Pokud někdo menstruuje do 14. týdne (což je za jistých okolností možné), tak to fakt není implantační krvácení 😉

nikjean
9. zář 2021

@ivya Ale no tak. Žena nemůže menstruovat během těhotenství, to je prostě fakt. Stává se, že žena během prvních měsíců krvácí - často zaměněno právě s MS, ale jde opravdu o implantační krvácení, v žádném případě se nejedná o klasickou MS. 😉

izzylka
9. zář 2021

@nikjean implantační krvácení určitě netrvá tak dlouho. To je jen slabé krvácení na začátku těhu, kdy se vajíčko zahnizďuje...trvá 2-4 dny, ale rozhodně ne několik týdnů 🤷🏻‍♀️

nikjean
Autor odpověď smazal
Zobraz
nikjean
9. zář 2021

@izzylka Ale možná víte více než já, potom ty roky studia byly k ničemu 😉

nikjean
9. zář 2021

@izzylka Nebudu vás tady přesvědčovat, stačí si vyhledat pár odborných článků na toto téma. Já si to nevymyslela, pouze předávám fakta. 😉 Krvácení v dalších týdnech/měsících je následek právě této implantace oplodněného vajíčka. Takže opravdu nemusí trvat pouze pár dnů, během uhnízďování.

aselluska
9. zář 2021

Ježiš a vy si myslíte, že když žena vidí krev, že si řekne " aha, implantační krvácení". Ne každá si řekne "menstruace". Obzvlášť, když je v době očekávání nebo dokonce zpožděná.

aselluska
9. zář 2021

Takže můžeš krvácet i přes těhotenství. KRVÁCET, nepíšu z jakého důvodu nebo původu to bude.

mimco
9. zář 2021

Proboha, udělej si už ten test, krvácí to tady na všechny strany 😂😂😂

aspie83
9. zář 2021

Zkus test 😉 já u druhého těhotenství v termínu krvácela první 3 měsíce 😉 myslela jsem nejdřív, že mám slabší menstruaci kvůli nachlazení, kterého se mi nedařilo zbavit 😄

nikjean
10. zář 2021

@aselluska Než se začneš rozčilovat, tak si přečti všechny příspěvky zde, zapoj mozek a zkus pochopit kontext této diskuze. Snažila jsem se zakladatelce dotazu pouze poradit, jak může na základě krvácení dedukovat těhotenství, a to tak, že v případě kdy je krvácení silné jako obvykle, jedná se o MS, tak těhotná nebude - naopak pokud je krvácení slabé a jiné než obvykle může jít právě o zmiňované implantační krvácení, které souvisí s těhotenstvím, takže je možné, že je těhotná. To je celé. Koneckonců se sama ptala na to, zda může být těhotná, když krvácí, ano může - což jsem také odpověděla a rovnou ji zodpověděla, jaké to krvácení může být. Takže tvůj komentář je absolutně mimo mísu. 🙄

aselluska
10. zář 2021

@nikjean zapojit mozek. Hm, aha. Tak to jo. Ne asi nečetla jsem to všechno. Víš co? I silná menstruace, nebo krvácení nebo říkej si tomu jak chceš, je mi to jedno ... I ta může být přes těhotenství. A jestli ne, tak já řeknu dvěma kamarádkám, že si vymýšlí a že odpověď jejich gynekologů, že se to stává je taky mimo, ať vrátí diplom a jdou někam k pásu. Zrovna tak můžu říct, že jsi nezapojila mozek ty a nepochopila, co tím říkám. Furt tady ty uštěpačné poznámky. Já aspoň ve své odpovědi nenapadla něčí uvažování, jako o zapnutí mozku, že ... Roky studia. Naše dětská mi klidně řekne, že se s tím za svou praxi nesetkala, takže mi neumí dál poradit. Roky studovala a přes to se setkala s něčím, co bylo jinak, než se učila. Ale možná měla jen zapnout mozek.

littlebee124
11. zář 2021

@aselluska Někdo proste nepřipustí, ze není po jeho. To chce klid. 🙂

nikjean
13. zář 2021

@aselluska Já, ale přece nepopírám, že během těhotenství nemůže ženská krvácet, dokonce může nastat i silné krvácení - výjimka potvrzuje pravidlo. Nicméně, o čem tady celou dobu mluvím je to, že se nejedná o klasickou menstruaci, protože tu blokují během těhotenství hormony. To je celé a je to tak, ať se ti to líbí nebo ne.

agony28
15. zář 2021

@nikjean ne byla to menstruace která trvala 6 dní ;)

odula
15. zář 2021

@izzylka to asi mluvíš o nidačním krvácení.

izzylka
15. zář 2021

@odula a není to to samé ? 🤷🏻‍♀️

odula
15. zář 2021

@izzylka no ja nevím, je? jsem to tak pochopila z toho co píše @nikjean. Pac nidacni probíhá okolo nidace, coz je celkem krátkej casovej úsek. Když si některý ženy stěžují ze krvácely do 14 tejdne je to krvácení spojeny s jinou aktivitou plodu, pac uz by měl bejt zanidovanej? Jinak by to byl průšvih. . Nevím hele. Možná by to mohla dovysvetlit @nikjean. Jinak - me by tohle celkem zajímalo, protože když mi máma vyprávěla jak jsem přišla na svět, tak zmínila ze tomu hodně pomohlo ze krvácela v obvyklým termínu ( po 28 dnech ) po otěhotnění ještě 2x.... Takže nevěděla ze je těhotná. Tak nevím 🤷

nikjean
15. zář 2021

@odula nidace/implantace je v podstatě jeden výraz pro uhnízdění.

lilian2111
15. zář 2021

@nikjean Studium nestudium, upřímně mi přijde nesmysl aby žena krvácela kvůli nidaci/uhnízdění ještě někdy ve 3-4 měsíci když už je plod dávno uhnízděný v děloze. Spíš je to krvácení ze spádu, kdy si tělo “pamatuje” cyklus. Tak! A do mě 😀

izzylka
15. zář 2021

@lilian2111 myslím si to samé...ale nechci se tu zbytečně dohadovat 🙈

lilian2111
15. zář 2021

@izzylka Jo no. Navíc to říkal i Dr v nemocnici paní co tam se mnou taky ležela. Tak asi byl nedostatečné studovaný 😆

nikjean
15. zář 2021

@lilian2111 Když žena krvácí i takto pozdě nejedná se samozřejmě vyloženě o krvácení z důvodů probíhající nidace, je to pouze jen následek té implantace, kdy je velmi prokrvená děložní sliznice, těch důvodů tam může být i více (špinění z nedostatku xxx atd). Důležité však je, že z biologického hlediska se nejedná o klasickou MS, kterou v těhotenství blokují hormony. Protože MS je proces, kdy dochází k odplavení děložní sliznice a neoplodněného vajíčka. V případě těhotenství je vajíčko oplodněno, takže už z toho důvodu se nemůže jednat o MS. Vy si tomu samozřejmě říkejte, jak chcete.