,,Omluvenka " od doktora při neschopence

rendlik86
3. říj 2018

Zdravim, holky mám dotaz. Jsem těhotná a mám neschopenku. Chtěla bych ale jet třeba na 2 dny k rodičům a někde jsem slyšela, že se u lékaře dá předem nahlásit,,omluvenka " pro CSSZ...Máte s tím někdo zkusenost?

j.a.n.i
4. říj 2018

@magdalenax Myslela jsem to tak ze ti policajt rekne, ze cely zitrek muzes jezdit na cervenou... Ne kdyz zrovna nekde ridi dopravu.

j.a.n.i
4. říj 2018

@magdalenax No, stanovuje, ale smi ho stanovit pouze v mezich zakona, jo az ti diky nemu ossz pokrati nemocenskou, tak se s nim klidne muses soudit o nahradu skody, ale rozhodne to neznamena, ze by ti ossz rekla, aha, on vam to pan doktor povolil, no, tak to zakonem dany rozsah vychazek dodrzovat nemusite.

anetxd
4. říj 2018

@rendlik86 ahoj, já to řešila že jsem si dosla rovnou na sociálku kde nahlásis změnu adresy a na jak dlouho budeš na té adrese....(samozřejmě jsem informovala i lékaře) Pamatuju si že jsem měla vyplněny nějaký formulář, je to asi 2 roky co jsem to řešila . O nic nešlo....

ovecka14
4. říj 2018

No tak já jsem též na PN. V létě jsem měla změněnou adresu pobytu na víkend a nebyl žádný problém, doktorka to zapsala do karty, Toť vše. Pokud bych prý našla ve schránce lístek od kontroly, měla jsem ji to zavolat,ona by to vyřídila. Opravdu to na krátkodobý pobyt mimo domov stačí takhle.. Můj muž před dvěma lety, (má jinou lékařku) mohl měnit místo pobytu na víkend kolikrát chtěl. Prostě to normálně jde.

ruzicka06
4. říj 2018

@j.a.n.i Popravdě mě to už nebaví, stále furt dokola zde opakovat, že nepopisuji svoji situaci, ale zkušenosti mých známých, co SKUTEČNĚ zažili.....a nevím, proč by mi měly lhát, že bych jim neměla věřit, jednalo se o dobré známé. Je to zodpovědnost každého pacienta a každého doktora, jak se navzájem domluví a tím bych to uzavřela. Moralizovat zde to by uměl každej....

swetlusska
4. říj 2018

Ano, lze to. Dotaz zněl - jestli to jde, takže ano, pokud to lékař povolí, změní místo pobytu (to jak a kam to zadá do počítače nechte na lékaři, má na to snad svůj postup). Vycházky platí i na změněné adrese.

ruzicka06
4. říj 2018

@j.a.n.i To asi těžko je stejný, když to chceš srovnávat s nějaký ježděním na červenou - v takovém případě hrozí, že řidič způsobí nehodu, někoho zabije v tom nejhorším případě...a tady se furt někdo musí šťourat v tom, že se najdou doktoři, co ve vycházkách při nemocenský udělají vyjímku - tím jako někomu ublíží nějak nebo co? To je ublížení na zdraví či ztráta lidského života při příp. dopravní nehodě u jízdy na červenou stejně porovnatelná, jako v nějaké vyjímečné vycházce od doktora??? No to asi těžko teda..nebo nechápu, jak toto můžeš srovnávat.............

ruzicka06
4. říj 2018

@eviicka No právě že jsi v tom nepátrala, ale to je tady furt dokola...každý je zodpovědný sám za sebe....

j.a.n.i
4. říj 2018

@ruzicka06 Ale ty furt nechceš pochopit, to co tady píšu, že oni žádnou vyjímku udělit nemohou, jasně mohou tvrdit kolika lidem chtějí, že jim tu vyjímku udělují, ale pokud se stane, že přijde kontrola, tak ta na nějakou vyjímku kašle a bude to řešit jako porušení léčebného režimu.

j.a.n.i
4. říj 2018

@swetlusska Ano, souhlas, pokud lékař povolí změnu pobytu, tak není problém, stejně tak souhlas s tím, že vycházky je potřeba dodržovat i tam, ty lékař nemůže podle svého protáhnout nad zákonný limit.

j.a.n.i
4. říj 2018

@ruzicka06 Ježiš, tak když tě tak dráždí ten příklad s červenou, tak tedy jiný... servisní technik, který jinak pracuje na STK ti prohlédne auto a prohlásí, že je v perfektním stavu a tedy můžeš jezdit, i když máš propadlou technickou... myslíš že ti pak policajti nemohou dát pokutu? Tady to auto bez razítka nikoho neohrožuje, nikomu to neublíží, ale prostě to porušuje předpisy, stejně jako vycházky nad 6 hodin "schválené a povolené" nějakým doktorem.

ruzicka06
4. říj 2018

@j.a.n.i To je otázkou, jestli nemohou......co si budem povídat, nejsme doktoři, tak do toho nevidíme co jde a co ne. A to že si tady někdo naštuduje zákon a dělá chytrýho, to je sice hezký, ale praxe je někdy úplně jiná...a to platí všude a se vším.

ruzicka06
4. říj 2018

@j.a.n.i Nic ve zlém jako, ale Tvé příklady tady jsou docela zcestný....prostě bych to uzavřela tak, ať si každý dělá to, co uzná za vhodné. Když si někdo chce vzít něco takového na triko, je to jeho zodpovědnost. Já třeba neschopenku vždy dodržovala, teda jako ty vycházky. Ale nebudu moralizovat a odsuzovat to, když někdo ze známých má nějakou ,,zvláštní" vycházku, kterou já třeba nikdy neměla. Abych ho šla třeba někam udat k prošetření? To fakt ne. To je každýho věc.

j.a.n.i
4. říj 2018

@ruzicka06 Proč zcestný? Princip je úplně stejný, někdo povoluje něco, k čemu nemá oprávnění... A jinak já nikoho neodsuzuju, čti pořádně, já jen psala, že pokud přijde kontrola a ta může přijít i bez udání, tak ji nějaká "zvláštní" vycházka nebude zajímat.