Ošetřovačka na dítě. Jak to v práci platí?

sylvar
8. lis 2010

Mám dotaz, jak je top s ošetřovačkou na dítě?doktorka mi říkala, že mám nárok na 9 dní.Jak to v práci platí?Platí to, že první tři dny neplatí nic nebo jak to je
díky

j.a.n.i
8. lis 2010

Platí to sociálka (nikoliv práce) a je placených prvních 9 kalendářních dní (osamělé matky 16 dní), ale doma můžeš být déle, jen je to pak neplacené.

ladybugie
8. lis 2010

ahoj, my to řešili letos v červenci. Ošetřovačku mi (jsem na mateřské a měla jsem těžkou mononukleozu) vypsal pro manžela můj ošetřující lékař. Manžel byl doma placeně 9 kalendářních dnů, přesně jak říká j.a.n.i Zbytek už je neplacený. Nebyl problém u lékaře ani u manžel v práci, všichni to chápali.

copinka
8. lis 2010

Já třeba vím že lidé v armádě mají nárok jen na 7 dní placeného volna.

baradisk
9. lis 2010

ja mela placenych u kluka 16 dni ale to sem snim byla sama ,jinak je placeno 9dnu a zbytek zadara 😠 😠

silerovav
10. lis 2010

Určitě je to jak tady všichni píšou...měli jsme to stejně. Holky a je možné OČR opakovat? Po jaké době a jak je to placené? Na stránkách ČSSZ jsem pochopila, že je to možné jen jednou, ale zdá si mi to divné....chápu, že to má zabránit zneužívání, ale přece pokud mám doloženou např. hospitalizaci, tak manžel musí mít nárok na ošetřovné našeho dítěte, ne? Díky...

hand
9. říj 2015

Chci se zeptat dcera mi marodi a osetrovatelku mam do stredy muzu byt s dcerou doma i po uplinuti tech deviti dni kdyz bere antibiotika dekuji moc

moudivlacek
9. říj 2015

akorat bacha,je to fakt 9 kalendarnich dni, tudiz vcetne vikendu, jinak to lze "opakovat", ale bud tak,ze si vezme novou OCR druhy rodic, nebo musite na den do prace a dalsi den na novou OCR 😉 otazka je, co na to zamestnavatel

ludva
9. říj 2015

@hand Můžeš, ale další dny nebudeš mít placené.

banitram
9. říj 2015

Je možné po 9 dnech OČR nastoupit alespoň na jeden den do práce a pak zase čerpat placenou OČR, ale musela by ta ošetřovačka být na jinou diagnózu nebo na jiného člena rodiny.