Ošetřovné, nárok na dovolenou, zkušební doba.

saries
27. srp 2020

Dobrý den, prosím umí v tom někdo chodit ? Potřebuji poradit nastoupila jsem do práce 21.1.2020 od 16.3. 2020 jsem byla do 30.6 na osetrovnem. Prosím jak se v tomto případě počítá dovolená ? Mám na ni vůbec nárok ? A druhá věc prodluzuje se mi automaticky zkušební doba kterou jsem měla 3, měsíce ? Jde mi o to že chci zkončit jelikož výplaty se tu platí jak je zrovna v kase někdy vybírám i 3 týdny 😃. Tak abych věděla na co se mám z její strany připravit jelikož jsem čerpala dovolenou dohromady 10 dní .

pospis
27. srp 2020

Ahoj, já jsem nastoupila do práce 2.3 a od 16.3.2020 jsem byla na HO do poloviny května. Témeř celou zkušební dobu jsem byla doma a popravdě toho moc nedělala. Zkušební doba se mi neprodlužovala. A dovolena by se ti měla počítat podle hoto kdy podepíše výpověd. Ja začínala v tom březnu a měla poměrnou část dovolené 20dní.

cikitkapb
27. srp 2020

O jakoukoliv nemoc či očr se zkušebka běžně prodlužuje. Jak to ale je/není u těch covid očr, to nevím. Nicméně si myslím, že to bude stejné. Co se týče dovolené to nevím. 🤷🏻‍♀️

j.a.n.i
27. srp 2020

@saries Zkušebka se ti prodlužuje, ale i tak mi to vychází, že už je po jejím konci a na odpověď ohledně dovolené by bylo potřeba vědět věk dítěte, na které si čerpala OČR.

saries
autor
27. srp 2020

@j.a.n.i Děkuji za odpověď . Malé je 8 let.

j.a.n.i
27. srp 2020

@saries Pak se ti doba na OČR pro dovolenou počítá jako odpracovaná.

saries
autor
28. srp 2020

@j.a.n.i moc děkuji za odpověď 😊