Otěhotnění ve výpovědní lhůtě, můžu být dál na PN?

zzanetsh
6. led 2017

Může mi někdo prosím poradit? V září jsem podala v práci výpověd, s dvoumesíční vypovědni lhůtou. Zjistila sem že jsem těhotná, tak jsem šla marodit 14 dni před koncem. Budou to už dva měsíce co budu marodit u firmy přitom tam už nedělám, nevím jestli mám pokračovat nebo jít na pracák. Bylo mi řečené že mám jen dvouměsíční ochranu, tak nevím jestli můžu marodit dal.

soyevita
6. led 2017

@zzanetsh Já bych v marodění pokračovala a pak nastoupila na mateřskou 8týdnů před porodem

xpila
6. led 2017

@zzanetsh Pokud jsi na PN, na pracák se hlásit nemůžeš. Pracovní poměr ti skončil uplynutím výpovědní lhůty, na PN ale zůstáváš dál. Nevím, kdo ti řekl o "dvouměsíční ochranně", ale nic takového není.

gustavo_woltmann
13. led 2017

také jsem nic neslyšela o té dvoumesíční lhůtě. Radší si to ověřte.

monika5678
2. čer 2017

mužu se zeptat jak to dopadlo? mám podobný problém. v práci nám dají vypoved s 2 měsícní vypovědní lhutou a ja zjistila že jsem těhotná, mužu jít marodit?kdo mě pak bude platit když už nebudu zaměstnaná?mužu marodit pak dám po skončení vypovědi?Mám narok na materškou když budu už nezamestnaná?

pataja
2. čer 2017

@monika5678
Rychle nahlas, že jsi těhotná, pak ti nemohou dát výpověď.

zmrz_lina
2. čer 2017

@monika5678 pokud jsi těhotná, tak ti nemůžou výpověď dát. Takže to nahlas zaměstnavateli a jsi "v suchu" 😉

monika5678
2. čer 2017

firma končí, dostanou vypoved všichni.

zmrz_lina
2. čer 2017

@monika5678 jsi těhotná, nemůžou ti dát výpověď tak či tak. To je jejich problém 😉 Hlavně jim to nepodepisuj, ať máš nárok na mateřskou.

monika5678
2. čer 2017

dostanem 5mesíční odstupné. mužu marodit ve vypovední lhutě?a jak skončí smlouva mužu dál marodit?

monika5678
2. čer 2017

firma v zaří končí a už tam nikdo nebude. dají nám vypoved s 5mesíčním odstupným. Nevím co dělat :/ ale potrebuji marodit.

pataja
2. čer 2017

Jo áha, tak to je trochu jiný případ.

mumik
2. čer 2017

Šla bych teď marodit, nemocenská vám poběží,i když firma skončí. Akorát nevím,jak to bude,když dostanete odstupné.. zeptejte se nějaké účetní,to bude nejlepší.

pataja
2. čer 2017

Tam to bude zapeklitý s nárokem na mateřskou. ☹

mumik
2. čer 2017

Ono totiž,kdyby jste pak měla přijít o to odstupné,tak by se vám to finančně určitě nevyplatilo... Bohužel s tim nemám zkušenost,co takhle znám případy z okolí,tak nikdo neměl nárok na odstupné...

pataja
2. čer 2017

Doporučuji obrátit se písemně na inspektorát práce 🙂

blahova_andrea
2. čer 2017

@monika5678 tak nastup co nejdřív na pn, pokud ti ji dr. napíše. aby jsi měla nárok na mateřskou, musíš na ni nastoupit nejpozději 180 dní od konce PP. pokud se nevejdeš do ochranné lhůty, tak budeš na pn do konce šestinedělí a poté začneš pobírat RP

xpila
2. čer 2017

@zmrz_lina Když se ruší celá firma, tak žádná ochrana těhotné není.

@monika5678 Klidně běž na PN, ta nemá s nárokem na odstupné absolutně nic společného. Měla bys stihnout i mateřskou, pokud už jsi těhotná a ještě ti neskončila smlouva,

@pataja Proč by se měla obracet na inspektorát? Tady přece není žádný spor.

monika5678
4. čer 2017

holky ja tu smouvu ještě nepodepsala bude se podepisovat za 14dní, ale bylo mi řečeno že ji mám podepsat abych dostala to odstupné a pak hned marodit, jak firma v zaří skončí tak mužu s neschopenkou snad dál pokračovat na pracáku, četla jsem že na materskou je ochraná lhuta 180dni a to já stihnu. tak doufám že vše vyjde 🙂

blahova_andrea
4. čer 2017

@monika5678 marodit nebudeš na pracáku. dokud ti poběží nemocenská, tak marodíš a nemáš na pracáku co dělat 😉 prostě nastoupíš mateřskou, pak bude pobírat rodičák a pak si třeba práci najdeš nebo bude další dítě. pracák může být otázkou až za x let, vůbec ho nemusíš řešit teď