Otěhotnění ve výpovědní lhůtě

tinkad29
8. únor 2019

Zdravím Vás, podala jsem výpověď a mám nastupovat do nové práce. Nevíte někdo jak to je, když otehotnim ve výpovědní době? Jsou nějaké ochranné lhůty? Máte někdo zkušenost?Děkuji

vaseli16
8. únor 2019

Na RD máš nárok za všech okolností. Na MD buď pokud na ni (6-8 týdnů před porodem) nastoupíš jako zaměstnaná žena nebo v ochranné době, tj. maximálně 180 dnů od ukončení pracovního poměru. Ovšem jak MD tak RD ti platí sociálka a s firmou už nemá nic společného, ač se teda výše MD odvíjí od tvého platu.

Takže pokud by se ti povedlo otěhotnět tak, aby mezi ukončením pracovního poměru a dnem 8 týdnů před lékaři stanoveným termínem porodu uplynulo méně než 180 dní, na MD by ti nárok vzniknul, pokud víc, tak ne.-nasla jsem na internetu

marketa1218
8. únor 2019

@tinkad29 Myslím, že tam je ochranná lhůta 180 dní od skončení pracovního poměru. Pokud nenastoupíš na MD v této ochranné lhůtě nemáš nárok na PPM.

tinkad29
autor
10. únor 2019

@vaseli16 zdravím, ahaa dobře děkuji, to mi bohužel nevyjde takže zvažuji asi živnost. Uvidíme. Jsem po zamlklem tehu, takže budu ráda hlavně když bude vše v pořádku, ačkoliv jsem to takhle úplně neplanovala☺️

tinkad29
autor
10. únor 2019

@marketa1218 děkuji, a nevíte jak to je kdybych šla na neschopenku? Platí pak ppm bývalý zaměstnavatel, nebo je to také jen těch 180dni? Děkuji☺️

konidana
13. únor 2019

@tinkad29 tal jestli nastoupis do nove práce., tak materskou dostanes podle toho. Ochranna lhuta je pak ovsem dlouha max jako delka prac.pomeru. myslím