• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Po ukonč. MD zaměstn. upírá právo na čerpání řádné dov.

31. října 2014 
@myska25 Pokud dobře počítám, tak dovolená za rok 2010 se ti bude krátit o 2/12, takže bys měla mít 21 dní (pokud počítám blbě, tak o 3/12, tj. 19 dní - je to přesně na hraně, tak se stačí netrefit o den). Za rok 2011 to budou 4 dny.
28. lis 2010 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i moc děkuji za informaci :wink: tak alespon vím na co se mám těšit :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
29. lis 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
29. lis 2010 ve 14:41 • bari1
Dobré poledne, omlouvám se, ale mohl by mi někdo poradit? Na rodičovskou dovolenou (příspěvek) bych měla mít nárok od 5.1. 2010. Na Sociálce v místě bydliště mi řekli ať si to začnu vyřizovat ke konci roku, ale já mám strach, že už to nemám šanci stihnout. Co se stane když donesu papíry opožděně, nemáte s tím někdo zkušenost? Jsme z Brna a podle zaměstnavatele mám ČSSZ v Ostravě, kde mi nikdo nebere telefon a já mám strach, že se na mně během svátků jednoduše vybodnou a nic mi nepřijde včas :frowning2:
Předem děkuji za pomoc
14. pro 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur O rodičovský příspěvek můžete zažádat klidně dva měsíce dopředu. Papíry bych odnesla hned, ale jinak mají povinnost Vám to doplatit 3 měsíce zpětně, tuším...
14. pro 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dlabinecka jste neskutečný poklad. Já musím počkat na to až mi dojdou doklady z Ostravy. Navíc teď z firmou řeším dovybrání dovolené a motám se v tom a motám a motám, protože neumím vyplnit ani složenku natož tyhle papíry. Nebo můžu donést na úřad doklady postupně? Dostala jsem tři - dva už mám nachystané, čekám na ten třetí.
14. pro 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur Počkat, na rodičák je je formulář -respektive dva. žádost a volba délky. A z Ostravy by vám mělo přijít výměra mateřské, ale to mělo už dávno!!! Nic Vám nepřišlo? S firmou není co řešit - stačí napsat žádost a o dovybrání veškeré dovolené na kterou máte nárok a netřeba diskutovat :wink:
14. pro 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dlabinecka No dostala jsem 1. Žádost o rodičovský příspěvek, 2. Žádost o rozhodnutí o volbě nároku na rodičovský příspěvek a 3. Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku.
Navíc v tom posledním jmenovaném je úžasná kolonka: "Zaměstnavatel potvrzuje, že výše uvedené ženě vznikl nárok na náhradu mzdy za dobu prvních 14 dnů dočasné pracovní neschopnosti v souvislosti s porodem podle § 192 ods. 2 a 3 zákoníku práce." to by měl vyplnit zaměstnavatel. Tzn, když jsem byla před mateřskou na neschopence, tak se mně to týká, že?
14. pro 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur ten třetí tiskopis ti vyplní na příslušné OSSZ odkud jsi pobírala mateřskou, to se přikládá k žádosti o rodičák, aby věděli, že jsi měla nárok na mateřskou a tudíž máš nárok i zvolit si roky pro pobírání rodičáku, pokud budeš mít na tom potvrzení částku mateřské na den vyšší než 380 můžeš si zvolit dvouleté čerpání.
14. pro 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur a z jakého důvodu jsi byla na PN? na rizikové těhu se to nevstahhuje...
14. pro 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur NevZtahuje :slight_smile: Jinak zbytek napsal vojtisek
14. pro 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dlabinecka @vojtisek2007 rizikové těhotenství to přímo nebylo, ale z gyndy ano, tak nevím
14. pro 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur To je jedno, tohle je dost specifické. Já byla také celé těhu na PN a nevztahovalo se to na mě.
14. pro 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dlabinecka takže jestli tomu dobře rozumím, nemusím to nechávat potvrdit v práci.
14. pro 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur já byla zrovna na UP včera (a to chci pobírat RP od 4.10. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), jdeš taky na "Mojmírák"? Jde o to žádat zpětně 3 měsíce, takže máš čas neboj, já taky bojovala se sociálkou dle sídla zaměstnavatele, nechtěli mi to potvrdit, že jsem pobírala MD, nakonec poslali jakési lejstro, které na UP při žádosti o rodičák stačilo, byla jsem tam asi 4x, nebo 5x a paní byly vždy hodně milé :wink: A taky jsem byla celé těhu na PN (ne rizikovka) a z práce po mě nic nechtěli :wink: Jen si nezapomeň sebou vzít OP manžela, já ho neměla, tak sjem tam šla v té kose zbytečně :sweat_smile:
14. pro 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur Ne, ta nemocenská se tě netýká, to by bylo jen v případě, že bys neměla nárok na PPM.
14. pro 2010 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem vám tu mooc děkuju, hrozně jste mně uklidnily :sweat_smile:
15. pro 2010 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur přesně tak, nemůžeš být zároven na nemocenské a MD. opravdu máš tři měsíce, takže neboj, oni Ti to dají :wink: spíš musíš stihnout zažádat u zaměstnavatele o tu dovču, jak to prošvihneš, tak máš smůlu...
15. pro 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i --oživuju téma :slight_smile: Jsem teď po třetí PPM, takže bych už všechno měla znát, ale až teď zjištuju spoustu novinek :wink: Trošku popíšu situaci -- v roce 2006 se mi narodilo první dítě, proběhla PPM, pak dovolená a pak RD. Na RD jsem byla i do nástupu na drouho PPM (28.3.2008). Po skončení téhle PPM jsem na sociálce pořádala o rodičovský příspvěvek a až poté o čerpání dovolené. Zaměstnavatel mi řekl, že na čerpání dovolené nemám nárok, protože jsem už na RD a že si dovolenou můžu vybrat po skončení RD. Ještě před skončením RD jsem ale nastoupila na další PPM (28.8.2010), která mi teď 11.3.2011 skončila. Ještě před skončením jsem požádala o čerpání dovolené, kterou jsem si spočítala za rok 2010 (krácení o dobu na RD) a za rok 2011 (nárok na celou dovolenou). Teď mi ale účetní řekl, že bych mohla mít ještě nárok za tu PPM v roce 2008. Prý mi ji ale bude muset krátit za celou dobu RD, tedy až do srpna 2010. Tím pádem samozřejmě žádnou dovolenou nedostanu, protože to krácení bude příliš veliké. Mně se to ale moc nezdá. To má opravdu právo mi krátit dovolenou za rok 2008 o RD i v dalších letech? Já si spíš myslím, že by ji měl krátit o RD před březnem 2008 a pak zase o RD od toho října, kdy PPM skončila. Doufám, že jsem to napsala srozumitelně. Moc díky!
16. bře 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helabella Dovolená za konkrétní rok se krátí jen za dny v daném roce, tj. je to přesně jak píšeš, krátí se za dny před a po PPM, ale jen za ty v roce 2008.
17. bře 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani prosím tě, tak mám zase prosbičku, ted mi volali z práce, že na proplacení dovči celé nemám nárok... S prvním synem jsem byla ještě na rodičáku, když jsem v létě začala čerpat mateřskou na dceru, která mi končila 6.2.letos, myslela jsem, že mám za rok 2010, jelikož jsem "odpracovala" 60dní, nárok na celou dovolenou, tedy 20dní, oni mi ale tvrdí, že mám nárok jen na část, dle nich na půlku, dle mého tatky se zase na 16dní, nebot se tam musí odečítat nějaké ty dny, když jsem vlastně až do červenece byla na rodičáku a ten se jako výkon práce nepočítá, tak jsem z toho jelen a jelikož oni vlastně nevědí, kolik dní mi mají proplatit, já nevím, kolik dní mám po nich žádat, prosím prosím porad:slight_smile:
21. bře 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirdisek Na celou dovolenou nárok nemáš, bude se krátit, ale přesné krácení záleží na tom, kdy si na mateřskou nastupovala, buď se ti to bude krátit o 2/12 nebo o 3/12, takže taťka bude mít pravdu :slight_smile:
21. bře 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju moc, tak jsem jim to poslala tak, jak to spočítal tatka, díky moc :slight_smile:
21. bře 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nevíte náhodou, jestli není nějaká změna zákoníku práce? kamarádce končila mateřská letos na konci ledna a do února má rodičovskou a neměla by mít tedy nárok na dovolenou za letošek, ale na personálním jí říkali, že má nárok na poměrnou část dovolené za leden.
9. dub 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alushka Pokud tou mateřskou odpracovala 21 dní, což je za leden reálné, tak má nárok na 1/12 roční dovolené. Jo a platilo to vždycky, žádná změna v tomhle ohledu není.
10. dub 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i aha, ja jsem myslela, ze se musi odpracovat aspon 60 dni za kalendarni rok, aby byl narok na dovolenou. Diky moc za opravu meho omylu.
10. dub 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alushka Těch 60 dní je pro nárok na celou dovolenou, takže to zas takový omyl není :wink:
10. dub 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i :slight_smile: díky za vysvětlení, jsi poklad:slight_smile:
10. dub 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i mám dotaz ohledně dovolené. Když sem se na to během mateřské ptala naší účetní, že jí po mateřské budu chtít určitě proplatit, tak mi řekla, že se nemusím o nic starat, že se vždy proplácí-čerpá automaticky po skončení MD, no a MD mi skončila 27.2. a dnes mi přišla proplacená dovolená, ale jen za 6dní staré dovolené za rok 2010, ale měla bych mít ještě nárok na poměrnou část za letošní rok 2011, když jsem byla na MD do 27.2. že jestli to chápu správně z toho co sem si tu pročetla. A když sem jí teda teď nečerpala hned po MD, tak se mi asi bude krátit, že :frowning2:

A ještě jeden dotaz, teď jsem doma na RD a plánuju druhé mimčo tak, aby se mi narodilo max. do 3let prvního, abych mohla zůstat doma v jednom kuse. A jedna mamina mi tvrdila, že pokud chci pak s druhým dítětem zase čerpat MD od zaměstnavatele, že se mi druhé dítko musí narodit do max. 1,5 nebo 2let staršího, jsem myslela, že to může být do těch 3let staršího, když jsem si zvolila rodičák na 3roky :confused: Snad sem to napsala srozumitelně a předem moc děkuju za odpověď :slight_smile:
12. dub 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aljuska Co to tak počítám, tak ti mateřská skončila úplně blbě, vychází mi to na 1/12 roční dovolené, takže buď 1,5 nebo 2 dny. Jinak abys mohla zůstat doma v kuse a měla nárok na mateřskou, tak stačí abys do 3 let věku nastoupila na další mateřskou, pokud by to bylo později, tak nárok na mateřskou stále máš, ale musela bych na to mezidobí nastoupit do práce nebo být na PN, pokud by pro ní byl důvod.
12. dub 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek