Poberanie rodičovského príspevku na dieťa v jasliach

susik77
29. led 2008

Ahojte, chcem nastupit do prace ked bude mat mala 2 roky a chcela by som ju tak od 1.5 roku dat do sukromnych jasiel na 2x tyzdenne 4 hodiny, aby si zvykla. Dala by som radsrj na 1 doobedie tyzdenne, ale 2x tyzdenne maju minimum.Myslite, ze budem moct poberat rodic.prispevok?tam neco bolo, ze moze chodit max.1x tyzdne...Ale neviem, ci to suvisi, ked ju davam do sukronm.jasli a nie do statnych...

kacka.va
29. led 2008

podle mně je jedno, jestli jsou státní nebo soukromé, i ze soukromých musí být podle mně to potvrzení, že tam malá nezůstává víc, jak povolený počet hodin

susik77
autor
29. led 2008

ja som nekde na nete citala, ze len v statnych-lebo su dotovane...
pretoze inak je tusim dovol. neobmedzeny prijem, ak zabezpecim starostlivost o dieta...to mi potom pride logicke, ze je jedno, ci si zaplatim opatr., al. dam dieta do jasli, kt. si rovnako zaplatim 😕 ale jasle mi pridu lepsie...bala by som sa zverit malu uplne cudzej pani...

susik77
autor
29. led 2008

hm, tak je to tak ☹ nevadi, ci su jasle dotovane al. nedotovane, moze tam byt max.5 dni v mesiaci ☹
to zase vyyslel niekto mudry 😒
nechapem, co im na tom vadi, ked stat nic neprispieva...

zuzik03
29. led 2008

susik, to je jednoduché, rodičovský příspěvek dostáváš za to, že se staráš o dítě, když ho dáš do školky nebo jeslí, tak nemá stát důvod ti za to platit.

susik77
autor
29. led 2008

zuzik:ale stat dovoluje, ze si ho mozes nechat hlidat agenture, al. sukrom osobe, a mozes mat neobmedz.prijem, preto sa mi zda nelogicke, preco nedovoli, aby som ju dala do sukrom, jasiel, ktr. si cele platim ale mozem si zaplatit sukrom.hlidani na cely den... 😕

kacka.va
29. led 2008

susiku, jasné... příjem máš neomezený, ale dítě můžeš dát do školky jen na určenou dobu, jinak musí hlídat chůva, nebo třeba někdo z rodiny. Podle mně je to ale docela logický, protože pořád je tu kladený určitý nárok na to, aby se přece jen dítěti někdo věnoval, to pak bys mohla chodit normálně do práce a stát by ti platil peníze, i když se de facto dítěti nevěnuješ.

susik77
autor
29. led 2008

ja de facto ten polrok nechcem chodit do prace...len chcem, aby si za toho polroka mala zvykla na jasle, aby to potom od 2 rokov nebol pre nu sok ☹
ja by som sa ju bala dat nekomu cudziemu z nej. agentury, ked stale pocujem a vidim v telke a pod., o tyrani deti...a navyse-agentury si moc tych ludi nepreveruju...co som citala na nete referencie od ludi...
a nasi su dost daleko, takze z rodiny nepripada nikto do uvahy ☹

susik77
autor
29. led 2008

ja by som ju chcela dat len na 2 doobedia v tyzdni-neviem, preco to beru ako 2 dni a nebere sa do uvahy, ze je to len polden...

kacka.va
29. led 2008

no možná proto, že většinou děti nezůstávají v jeslích celý den, ale třeba právě jen do oběda a pak si pro ně někdo z rodiny chodí 😉

susik77
autor
29. led 2008

hm, pride mi to aj tak skor proti detom 😒 to asi chcu aby sme ich tam supli az ked zac.chodit do prace hned na 3 cele dni bez pripravy...myslim, ze je to horsie...

kacka.va
29. led 2008

no já pak půjdu na částečný úvazek

susik77
autor
29. led 2008

aj ja, chcem sa vratit ked bude mat mala 2 roky na 0.6 uvazku.kludne by som isla aj na mensi uvazok, ale u nas vo firme to nejde...

kacka.va
29. led 2008

🙂 já můžu pracovat případně i z domova, takže uvidíme, jak to budem zvládat. ale znám hodně málo mamin, které chtějí do práce 😉

susik77
autor
29. led 2008

aj ja budem moct prac.z domu sem-tam.ked bude mala chora a pod.budem prac.3 dni v tyzdni a 4 dni budem s malou.ja ani nie kvoli kariere, ale skoro chcem mat 2.mimi a bojim sa potiahnut 2 materske, ze po 4-5 rokov budem uplne mimo...a zabudnem anglicky ☹ takl chcem medzitym prac. aspon rok-prip. v tom roku otehotniet 😀 😎

kacka.va
29. led 2008

nápodobně 😉 já si to zatím maluju tak, že až bude prvnímu 4, tak druhé mimčo, což by vycházelo že budu pracovat mezi nima 2 roky, což mi přijde akorát 😉

kacka.va
29. led 2008

já se vrátit po dvou mateřských do práce, tak už můžu rovnou zůstat doma, protože bych byla úplně mimo.

dckami
29. led 2008

ahoj holky,
ohledně dotazů na dávky státní sociání podpory, PPM a podobně vám doporučuji tuto adresu, kde si sami vše najdete: http://portal.mpsv.cz/soc, je zde i zelená linka zdarma, kde zodpoví veškeré dotazy.
🙂

susik77
autor
29. led 2008

uhm...ja by som chcela 2 kratsie po sebe, pretoze zaten rok sa v ptraci dalej nedostanem 😎
a ked budu mat uz okolo 6 rokov, by som mohla prac.z domu a byt viac s nimi-a na to potreb.najprv postupit 😔
prac. z domu mozem az na vyss.pozicii...