Pokakané děti...

25. dub 2023

Dobrý den, maminky,

sama děti ještě nemám a zatím neplánuji, ale pracuji v MŠ a trápí mě jedna věc. Vůbec nezvládám vylučovací procesy dětí. Čurání a splachování po dětech už jsem si zvykla a nemám s tím problém. Ale problém nastává, pokud některé z dětí jde kakat, nedejbože se pokaká. Zatím jsem utírala zadečky jen těm starším (máme smíšenou skupinu od 1,5-5let) a vždycky se mi u toho navalilo. To utírání jako takové asi ještě zvládám, zadržím dech a nekoukám na to. Ale když TO vidím plaval v záchodě, tak se mi okamžitě navalí. Já se vyzvracím a jsem v pohodě. Druhá věc- nezvládám vyhodit pokakaný nočník (jak se to pak vůbec umývá? Eňo vyklopím do záchodu předpokládám :D)-stejná situace, budu zvracet...Bohužel o prázdninách hrozí, že tam budu s menší skupinou sama a já se naprosto děsím toho, že se mi tam nějaké dítě pokaká, nebo se vykaká do nočníku. Já absolutně nedávám ten zápach a ani prostě ten exkrement jako takovej. A přece nejde, abych u každého umývání zadku, nebo splachování zvracela...A třetí věc...co když se mi tam dítě pokaká (pravidelně jeden čtyřleťák kaká do gatí). To Eňo ze slipů nějak taky vyklopit do záchodu? Jasný, dítě vysléct, umýt...ale co s tímšpinavým oblečením? přece nemůžu poslat v igelitu domů i to eňo? Na plenách tam pravděpodobně nebude nikdo, pokud nepřijde někdo nový....

Já mám pocit, že to mám psychicky. Kolegyně třeba o "hovnech" jen mluví a mně už se navaluje. Stejně tak jako kamrádka vykládala, jak vyšlápla hovno a že to hrozně smrdělo a já se držela, ať nezvracím jen z té představy. Jakoby když o tom začne mluvit někdo jinej, tak je to mnohem horší, než když o tom začnu mluvit sama. Trošku doufám, že když by na to došlo, vezmu rukavice a bylo by to snad o něco lepší....

sorboni30
27. dub 2023

Asi bych si namazala pod nos nějakou mast s kafrem a dala si ustenku. Stolice nedávám ani já a to mám tři děti. Když se pokadi malá, natahuje mě to.. Prostě mi to vadí. Každý je jinak citlivy. Každopádně pokud se dítě pokadi, trenýrky nebo kalhotky, ty samozřejmě hovínko vyhodis..ale ty pokadene věci dáš do sáčku a rodičům. Ty nejsi od toho abys jim prala oblečení. To buď v klidu. Takhle to prostě je a to si řeší už pak rodice. Ve skříňce by měli mít náhradní spodní prádlo děti kdyby se stala příhoda .Jinak 4 leté dítě jestli se pokadi pravidelně, bych asi řešila s rodiči zda se to stává i doma?