Práce v Německu (pendler) a těhotenství + rodičovská

petula720
8. srp 2018

Ahoj, najde se tu někdo, kdo pracuje v Německu, bydlí v ČR a má už nějaké zkušenosti týkající se těhotenství, rodičovské dovolené a vyřizování veškerého papírování kolem toho?
Potřebovala bych nějak zjistit, jak je to s rizikovým těhotenstvím (Arbeitsverbot), pokud chodím k lékaři v ČR. Podařilo se mi vygooglit pouze základní informace, ale nikde nemůžu najít, jak je to s pendlery. ☹

katka900
26. črc 2022

@blondnightmare zdravím, je v Drážďanech práce dost?

berynka
27. črc 2022

@zuzaaaaa diky.A nevis prosím,jestli si zaměstnanec muže vybrat,jestli chce vyčerpat (během výpovědní lhůty),nebo proplatit?

maca7724
3. bře 2023

@blondnightmare Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak jste vše nakonec vyřešila ohledně te mateřské v De neboť nám podobnou situaci a byla bych rada kdyby jste mi mohla poradit
Dekuju MJ

terates
30. srp 2023

Ahoj všem, prosím potřebovala bych poradit a prostě pokecat s někým, kdo by s tím měl zkušenosti.

V březnu mi končí smlouva v DE na dobu určitou.
Snažíme se o miminko (postupujeme umělé).
Chci se zeptat, pokud se to povede. Jak to vlastně bude s prací a úřady? Smlouvu mi asi neprodlouží, nebudou mít důvod, pokud budu na mateřské. Takže budu pobírat do března plat z DE a poté budu nezaměstnaná. Bydlíme v ČR. Pojištění mám německé, ovšem plnou péči i v ČR ( jak je to u pendleru zvykem). Nemáte někdo zkušenosti s takovou situací? Těhotenství, smlouva na dobu určitou v DE, pobyt v ČR?

Děkuji za odpověď