Práce z domova / s dítětem. Máte zkušenost?

garfa4
16. dub 2023

Holky, prosím, nemáte některá zkušenost s nějakou praci z domova, případně takovou, která se dá dělat za asistence malého prcka? Nic podvodného, ale reálný privydelek? Napadlo me roznaseni letáků, ale s ohledem na to, co se děje v České poště, je to asi utopie. A pak možná úklid? Netusite o nějaké firmě v Brně, která by mohla maminku s dítětem zaměstnat? Moc předem děkuji za případné rady.

takyjedna
16. dub 2023

@garfa4 Inzeráty na roznos letáků a novin běžně vídám, to asi nemá s koncem pošty nic společného. Ale neporadím nic konkrétního, nejsem zrovna z Brna. A jinak záleží, co umíš. Solidní práce z domova se obvykle nabízí v oborech IT/marketingu/copy/překladatelství/účetnictví/call centra/správy sítí a e-shopu. Ale předpokládám, že nic z toho neumíš, jinak by ses tady neptala. Já jsem třeba doma na rodičáku šila pomocné práce na šicím stroji. Firma mi poslala poštou materiál a já jsem to různě podle návodu sešívala k sobě a pak posílala zpátky. A to nejsem vůbec žádná švadlena, stačilo mít jenom stroj. Nebo jsem uklízela schody v paneláku.

garfa4
autor
16. dub 2023

@takyjedna diky moc za tipy, ono to není pro mě, ale všechno té mamince předám, aby se podívala takto konkrétně ve svém okolí. Díky moc, jsi hodná 🙂

elaine1
16. dub 2023

Dcera roznáší letáky, není to přes poštu, jsou to distribuční firmy. U nás pořád shánějí brigádníky, berou všechny, ale je to bídně placené.

kamino
16. dub 2023

Kamarádka žehlí - úklidová firma jí prádlo vozí a ona žehlí. Zkus se zeptat, jestli by něco takového nebylo i u vás?

garfa4
autor
16. dub 2023

@elaine1
@kamino Holky, supr, moc děkuji za inspiraci, paní taky předám, aby se u nich podívala. A díky za opravu s těmi letáky, jak to neznám, chybně jsem myslela, že to jde za Českou poštou.

kakba
16. dub 2023

Mysteryshopping muzes delat podle casu a i s deckem kdyz by si chodila na prodejny. Kdyz je clovek dobrej, vydela si dobre penize.

kometkak
16. dub 2023

Reálný přivýdělěk.. Přibrat další dítě/děti za úplatek na hlídání. Nebo třeba hodně rodičů chce vyrazt třeba na ples, oslavu jednorázově.. tak třeba přes noc nebo víkend pohlídat. Když někdo jede na dovolenou/nemocnice/lázně.. venčení a nakrmení psa - chodit k někomu domů. Úklidy v bytovkách či domácnostech. Zákaznický servis nějakým firmám z domu - poptat se po známých. Vyřizování emailů, poptávek, stížností, reklamací, plateb, komunikace na facebooku, v diskuzích. Jazyky - překlady, čeština - korektury článků, diplomek atd. Založit si eshop - buď něco přeprodávat, nebo vyrábět a prodávat. Jít někam do lesní školky na výpomoc či do hlídacího koutku i s vlastním dítětem.

garfa4
autor
17. dub 2023

@kakba
@kometkak holky, to je skvělý, taktéž moc děkuji za tyto tipy a paní je předám 🙂

muhehehe
17. dub 2023

Je to taková rada-nerada, ale primárně bych se odpíchla od toho, co paní umí nebo by v ideálním případě chtěla dělat. Možnosti jsou.. a podle mě se hledá docela dobře, když si člověk trochu utřídí myšlenky a ví, co vlastně hledá. Kdežto naopak (nulová představa a doufání, že se něco sympatického najde) to moc nefunguje.

garfa4
autor
18. dub 2023

@muhehehe rozumím kam miris. Paní vždy pracovala v administrativě, dejme tomu jako podpora týmu či konkrétní osoby ve firmě. Takže má znalosti takových těch základních věci na PC a dejme tomu, že si umí skvěle zorganizovat práci. Ale vlastně to není nic konkrétního, co by mohla nabídnout. Je v hodně zoufalé situaci, kdy od příštího měsíce nebude mít peníze na živobytí (je sama s dvěma detmi), takže nepohrdne ničím, co by ji vytáhlo z finančního průšvihu. Ale prošla si řekneme nějakým typem šoku, kdy prostě neměla sílu se nad tím zamyslet, kudy se vydat. Tak snad ji rady od holek pomuzou, aby se rozkoukala u nich v okoli, jakou firmu oslovit či kam se dívat. (A přiznám se, že mě taky spousta nápadů vůbec nenapadla).

ada22
18. dub 2023

Copy pro nějaký e-shop. Platí se to různě. Záleží na co naraziš, ale jde spíše o přivýdělek. Nejde to dělat osm hodin denně.

muhehehe
18. dub 2023

@garfa4 Ještě mě napadlo- řekla bych, že vcelku slušně fungují dotazy na různých lokálních facebookových skupinách (takového toho typu ,,pelhřimováci sobě"). Bydlím na menším městě a co tak pozoruju, tak když někdo ve skupině hodí dotaz ohledně brigády, vždycky se někdo ozve, kdo o něčem ví. A když se paní v otázce rovnou i trochu ,,prodá", tím lépe, může to zaujmout přímo i nějakého potencionálního zaměstnavatele. Hodně štěstí..

anna393
26. lis 2023

@garfa4 ahoj ak mas zaujem pracovat z domu nechaj mi správu rada ti poradím 😊