Pracující máma dvouletého dítěte

laurinka2016
5. led 2018

Zdravím vas , chci se zeptat a snad se i ujistit ze nejsem jedina ktera to tak ma. Jelikoz mi za 7 mesicu konci materska tak jsem se rozhodla ze nebudu cekat na posledni chvíli s hledáním prace a ze to zkusim hned , prace k memu kupodivu klapla a ja nastoupila vzhledem k platu a zkusenosti, cekala jsem ze to budu zvladat dobre ale pripada mi ze jsem se nejak precenila . Prace je dost narocna na uceni skrz skoleni daleko od domu na dva tri dny v tydnu a ve me se misi ruzne pocity. Dcera ma ted dva roky a měsíc a chodi do jeslicek plus hlidani babicka tatinek teta, neplace je velice sikovna ,ale jak nekomu říkám kolik ji je a ze pracuji tak se chytaji za hlavu ze jsem blazen že je to špatně... tak se ptam ma to.nejak stejne zlepsi se to?

stuplakova
5. led 2018

@laurinka2016 Tak hodinově by mi to asi moc nevyhovovalo jak to máš, protože to máš skoro celý den zabitý. Já jsem dělala od 5-13/14 jak kdy, ale celý zbytek dne jsem měl volný, takové dlouhé směny a ten pozdní konec by mě trápil docela.

luckamarcu
5. led 2018

Buď v klidu,keci chytraku neřeší,oni me nezivi..delam od malýho 6měsíců...v zahraničí úplně normální..

jitka0a
5. led 2018

Já osobně bych takto brzy znovu pracovat nešla. Šla jsem dělat když bylo malému málo přes dva roky a moc mi chyběl i já jemu a u dcerky už jsem to neudělala. Lépe jsem si to rozvrhla, ale pokud to malá zvládá a ty taky, tak záleží jen na vás 🙂

laurinka2016
autor
6. led 2018

Děkuju za dalsi vyjádření co se tyce tech vasich příspěvků tak teda musim rict ze predstava nejit do prace me nenapadla ,jsem zvykla porad něco jineho a byt doma uplne jako doposavad mi lezlo na mozek a vlastně uz jen kvuli tomu ze aspon u me nepripada v uvahu nechat vsechny zavazky jen na partnerovi a vlastne by jsme to ani tak financne nezvládli. Co se tyce toho ze.ma hodne zážitků s tetama a ostatními mi nejak vubec nevadi protoze vidim.jak se diky novým vjemum vyvíjí . Ta pracovni doba.me taky.stve ale proste s tim nic.neudelam nemuzu si dovolit pracovat od 5-6 neni kdo by byl s malou... uvedomuji si ze tu praci nebudu moct delat az bude mala ve škole ,ale za tu praxi a moje nastartování to snad stojí musim se vyporadat jen sama se sebou

zuzineckah
6. led 2018

@laurinka2016 s nikým to neřeš. Já mám svoji firmu, takže s 3.ditkem mateřská prakticky nebyla. Pracovala jsem v 6N z domu, pak dle potřeby zajela do kanceláře. Šlo a jde to docela dobře skloubit, manžel pomáhá a mame chůvu, která 2x týdně hlídá(babičky daleko). Nepravidelně. Mala má 17 měsíců, někdy je toho víc, prakticky pořád něco řeším,ale jsem spokojená. Neměla jsem moc na výběr,ale nelituji. Když člověk dělá na sebe a ještě má zodpovědnost za své zaměstnance, pak nemá čas ohlížet se na to, že by to vlastně mohlo být jinak🖒Reakce jsou různé, někteří obdivují, jiní koukají přes prsty, ale upřímně, je mi to jedno.

ilonne
6. led 2018

@laurinka2016 Jak uz tu padlo, to je jakysi syndrom Cechu, respektive spise zen, ze ktera neni doma minimalne 3'roky je spatna matka a nemela si deti nikdy porizovat.

petrasipkova1
6. led 2018

@laurinka2016 myslím z toho jak píšeš,tak je to jen ó ten zacatek, než se zaběhnete a bude to fajn,držím palce. Jinak jak jsem psala,neplánuji jít do práce nikdy,to ani nejde,,ale do ty doby dokud si samy nedojedou do školy, tak určitě na poloviční úvazek, protože bysme to organizačně ani nezvládli, muz pracuje nepravidelně,takže jako rodina bysme byli spolu třeba jednou měsíčně,protože já mám práci jen v tydnu a on i ó víkendech,to je pro mě nepřijatelné,každá rodina je individuální, nemáme ani jednu babičku. Jo a mateřská,vidíš,my to máme úplně jinak,není snad den abysme byli doma,pořád někde trajdame,užíváme si teď různá představení,výstavy, cestovani, sporty,dětské kroužky,návštěvy, je to prostě moc fajn 😊 myslím,že nejlepší je prožít život tak,aby se člověk ohlížel jen na sebe a nejbližší, protože nikdy se samozřejmě nemůžeš zavděčit všem. Tak ať brzy přijde ten správný rytmus a budete všichni spokojeni.

ivuska1986
6. led 2018

Ahojky, myslim, ze jde o zvyk, je to nový režim pro všechny, myslím, že si to sedne. K otazce nástupu dvouletého drobecka do zařízení, my taky uz ve dvou supajdili do skolky, a to jsme museli ještě jezdit busem, a rozhodně nám to neublizilo. Navic kdyz se podivas po Evropě, tak jsme jediny, kdo je s detmi doma tak dlouho, nejdelší materska je sest mesicu, pak jsme my se tremi lety. Pakliže je malicka šikovná, nebala bych se toho, ono si to sedne, je to pro vas nový období

alice_s
6. led 2018

Kdyz to mala zvlada, tak proc ne😊 ja jsem ucetni a mam malou rok a sedm mesicu, celou dobu mam 3 mensi klienty na zivnost a ted jsem na 1/4 uvazek nastoupila do ucetni kancelare - je to teda jen jedno dopoledne ve firme a zbytek home office, ale jsem zvedava, jak dlluho to vydrzim delat, jen kdyz mala spi😊 ale vlastne si nedovedu predstavit, ze bych jako nedelala vubec nic, to je na hlavu. Tri roky resit jen plinky, mrkvicku a sislani 😂

radka8888
6. led 2018

Ahoj, já jsem začala pracovat v roce a půl dcery, mám sratsi jsou obě ve školce. Mám 70 procent úvazek, který kompenzuju pár volnými dny měsíčně. Mám pracovní dobu 7-17. S manželem se různé střídame, jak kdo může, občas přijede babička, práce mě neskutečně baví, když jsem doma tak jsem 100procentne s holkáma a jsem ráda, že pracuju. Mám skvělého manžela, který zvládá domácnost jako já a dvoje hlídací rodiče, byť 160km daleko.

petrasipkova1
6. led 2018

@alice_s a to je asi stejný blud jako když někdo řekne,že kdo jde dřív do práce,klidně v šestinedělí,že je krkavčí matka,že ? 😂

alice_s
6. led 2018

Jedno dopoledne tydne teda...

alice_s
6. led 2018

@petrasipkova1 sestinedeli je brutal, podle me, jako teda plnej uvazek, ale kazdej sam musi vedet, co je pro jeho dite nejlepsi. Ja jsem rada, ze ten system tady doboluje byt dlouho doma. Proto muzu pracovat jen na pidi uvazek 😊 ja musim rict, ze mi to vyhovuje, ale nedelat nic, tak zcoknu 😂 a jak psaly holky nahore, alespon si udrzuju trosku slovni zasobu 😂

alice_s
6. led 2018

@petrasipkova1 a ja nevim no, je krkavci matka ta, ktera chce vydelat penize? A co si budem povidat, na sminky to neni 😆

alkuska
6. led 2018

Popravdě jak čtu tu vaši pracovní dobu, já bych to tak nechtěla, pokud bych nemusela z finančních důvodů. Mám ten názor, že ty roky s malými dětmi utečou strašně rychle a nikdy se už nevrátí a celý život se pak na to jen vzpomíná. Já si chci děti užít a se hned vracet do práce. Ale taky chápu, že někdo to má jinak a doma ho to až tak nebaví (mě teda často taky ne, co si budem povídat, jsou situace na palici, ale prostě dceru miluju a zatím se do práce vracet opravdu nechci), nebo na něj tlačí fin. okolnosti ži riziko ztráty zaměstnání.
Jak to tak čtu co píšete, mám z toho pocit, že by vám prospěl zkrácený úvazek, nešlo by to domluvit? Pokud to nestíháte, honíte se jako pes a máte z toho špatný pocit, asi to není uplně OK. Ale zařídila bych se opravdu podle sebe a svých pocitů, ne podle řečí okolí. Vy se jednou budete za svým životem ohlížet a bilancovat, nikdo jiný. Takže já se chovám podle svého svědomí, abych si jednou řekla, že jsem ten život prožila a využila dobře.

laurinka2016
autor
6. led 2018

@alkuska nenastupovala jsem do stareho zamestnaniale uplne noveho jineho oboru takze jsem nemohla zadat zkraceny uvazek to bych nemela sanci takhle jsem si rekla ze mam smlouvu na rok pak se dava na neurcito a nebo se resi co a jak a tak nejak to mam v planu ze az za ten rok se to bude resit tak bud zazadam o zkraceny uvazek a nebo se poohlidnu po jine praci s.jinou pracovni dobou , ale uz budu mit tu potrebnou praxi v zivotopise tudíž vetsi moznost se nekde chytit za lepsi peníze, nejsme ted momentalne na tom finančně nejak ale neni to na vylety rekonstrukce atd takze proto ta prace aby jsme si.mohli dovolit vice aktivit... zatim na to nejspis pohlizim tak ze dcera je prave ,,mala " a ty zazitky si moc pamatovat nebude ale za rok dva uz si urcite bude vzpominat co a jak a o tom to je. Partner je hodne v praci tlačí přesčasy je unaveny a celkove za tu dobu co.jsem doma dost vyšťavený potrebuju aby i on zvolnil a odpocinul si a necitil tu tíhu zodpovědnosti za finance a aby jsme se meli lepe. Kdybych citila ze to ubližuje viditelne dceři ze pláče nespolupracuje ze je smutná tak bych se na to vykaslala ale ona se.chova uplne normálně az na ty večery s tátou, samazrejme ze je nejdůležitější aby byla mala spokojená a šťastná a ten zbytek jsou.maličkosti... peru se spis se sebou se svymi pocity

alice_s
6. led 2018

Myslis, ze mala strada?

Z jakeho do jakeho oboru se vrhas?

laurinka2016
autor
6. led 2018

Každopádně bych chtela opet podekovat za vsechny.vase komentare a postřehy, omlouvam ze za chyby v komentářích pisu z telefonu ktery je novy tak se učím. Včera když vznikl tento příspěvek jsem byla po celem dni mimo a tak nejak na me padla depka jestli to je správné jestli je to jen momentalni stav jestli se to spraví a bude dobře ,jestli si to některá z vas taky prožila ... přečetla jsem kazdy příspěvek a ujistila se ze jsou me pocity normalni a ze bude dobře ze je treba vydržet ,takze zatnu zuby a budu se snazit dal a uvidime ...

laurinka2016
autor
6. led 2018

@alice_s Ne nemyslim ze by trpěla ona je velice společenská a vesela holčička ktera hrozně miluje deti a lidi je rada středem pozornosti spis prostě vcera na me vsichni na školení koukali jak na blazna ze s tak malym dítětem jsem sla do prace ... tak toho bylo hodně... a co se tyce te prace tak mam vystudovanou ekologii a ochranu krajiny ne proto ze bych to chtela ale protoze jsem hledala maturitni obor ze zbytku škol po prvich prijmackach, pracovala jsem v obchode jako prodavačka byli to chovatelske potreby takze jsem byla šťastná ze jsem mezi zvířaty protoze je miluju ale prace v obchodním centru byla opravdu psycho svatky vikendy dvanactky proste masakr misto motivace za prodej tak pokuty za maly prodej chodila jsem domu se zakladem tehdy 8300,9500 a ted me vzali do banky kde je plat jinde ktery je fixní spoustu benefitu atd. ..

alkuska
6. led 2018

@laurinka2016 Právě, já jsem to nijak nekritizovala, ale píšu o těch pocitech. Když je máte negativní, asi to chce nějakou úpravu. Ale pokud tu práci potřebujete, nedá se nic dělat, na řeči okolí se vybodněte když to jinak nejde, on váš život nežijí. Moje mamka vzpomíná, že musela nastoupit do práce když měla moje sestra 2 roky a 3 měsíce a taky to na ní žádné stopy nezanechalo, prostě to tak muselo být. Sestra tehdy šla do školky, zvykla si a bylo to. Nepíšete jak dlouho už tu práci máte, já myslím že to asi je dost čerstvé a si to časem nějak sedne a když by to fakt nešlo, po tom roce to nějak změníte. Držím palce.

laurinka2016
autor
6. led 2018

@alkuska nebrala jsem to ani v nejmenším jako kritiku snazila jsem se jen vysvetlit proc to nejde. Jsem tam opravdu chvilinku takze me ty pocity dostali a tak nejak jsem se potrebovala vykecat a uklidnit... dekuju moc

dizi
6. led 2018

@laurinka2016
Moje mamka musela do práce, když mi byly dva roky. Prý jsem strašně brečela, vychovatelky prý tenkrát hrozný, chytla jsem každou nemoc. No pro mamku šílený. A já - vůbec si nic nepamatuju, kdyby mi to mamka nevyprávěla, tak o tom nevím. A nepociťuju na sobě nějaké následky. Spíš to byl stres pro mamku. Čtvrt roku před třetíma narozkama jsem nastoupila do školky, kam chodil brácha, sestřenka a bratránek a tam už jsem byla vysmátá, učitelky úžasný. Takže pokud je malá v pohodě, tak bych se toho nebála. Dejte si teďka čas a uvidíte za čtvrt nebo půl roku, myslím, že si to všechno sedne. A třeba se zapracujete tak, že bude možné domluvit třeba trochu kratší úvazek, aby se to dalo stíhat lépe.

alice_s
6. led 2018

@laurinka2016 tak to si myslim, skvele polepsis. Jsem toho nazoru, ze nikdo nedokaze dat diteti vic, nez jeho vlastni mama, ale aby mama mohla davat, musi byt sama spokojena. Takze jestli Te prace uspokojuje a pak si s malou ten cas vic uzivas... A je to neco pro lepsi budoucnost a hlavne: MALA JE UPLNE V POHODE. Neni co resit 😊

sromulenka
6. led 2018

Já na rodičovsé taky nevydržela do konce, takže obě mé děti byli od 2, a 2,5 ,v jesličkách a moc se jim tam líbilo. Všichni jsme byli spokojeni. A ostatní? To nám bylo jedno