Vydržely jste chodit celé těhotenství poctivě do práce?

karlajasmine
28. kvě 2015

Ptám se, protože jsem z práce čím dál více unavená a přemýšlím,jak to tam budu zvládat ve třetím trimestru až bude venku teplo a já budu otekla..nehledě na to,že už teď jsem daleko méně produktivní,než jsem bývala. Pracuju v kanceláři,takže to není tak náročné,ale celý den sedět,poslouchat dotazy klientů a kolegů..už mě to ubiji trochu. Šéfova mi dala najevo ze se mnou přes léto hodně počítá ale trochu se bojím ze ona nechápe ze můžu kdykoli lehnout s komplikacema. Co vy,chodila jste některá bez neschopenky a bez dovolene až do mateřské do práce?

barborka09
28. kvě 2015

@karlajasmine dokonce jsem občas docházela i když jsem už měla mateřskou. Ale poslední měsíc už byl záhul. to už jsem si brala práci domů a třeba dvě hodinky jsem něco dělala a pak odpočívala. Ale to už stejně budeš doma. Mě přišlo že po tom dvacátém týdnu se mi pracovalo líp nž do dvacátého týdne. Sice tahat břicho bylo náročnější, ale tak nějak si to tělo na vše zvyko a bylo to v pohodě.

nikaak
28. kvě 2015

Pracovala jsem jako vrchni sestra v domove duchodcu... ke konci jsem delala spise uz jen kancelarskou praci, ale vydrzela jsem az do konce. Pak jsem si praci nesla jeste domu 😀

betelgeuzz
28. kvě 2015

@karlajasmine jo, vydržela, starší je v říjnu, takže veder jsem si užila do sytosti 🙂 ještě jsem dojížděla přes hodinu do práce.

baraz
28. kvě 2015

ano az do konce.do cca 25 tydne jsem delala dvanactky a úotom klasika 8hodin. Prace s lidmi prevazne vestoje. A pak az do porodu a krom 2 tydnu po nem a v druhem tehu taky az do konce krom pobytu v porodce podnikani..to jsem vubec neprerusovala...

gnusnow19
28. kvě 2015

Ahoj, já chodím celé těhu do práce a na MD nastupuji 6 týdnů před termínem porodu, což už bude skoro za 2 týdny 🙂 Mám podobnou práci a zvládla jsem to docela v poho. Je pravda, že jsem neměla žádné komplikace a taky vstřícného šéfa. Pro něj bylo lepší mě občas pustit dřív domů, než abych odpadla úplně.

pouzarovaj
28. kvě 2015

Chodila jsem až do mateřské (8 týdnů před porodem - no, nakonec z toho byly jen 4🙂, dcerka se narodila dřív). Ale měla jsem vlastní kancelář, takže to bylo v pohodě - když bylo potřeba, podložila jsem si nohy, aby byly výše a abych tolik neotékala atd..

yildiz
28. kvě 2015

zalezi jaka prace to je zda narocna, rizikova atd - ja mela praci v kancelari klasila 8.5h a jelikoz me v tehu nikdy nic neni 🙂 tak bych pracovala az do porodu..ale sla jsem klasika 6tydnu pred porodem...a tesila se na to...🙂

jamia
28. kvě 2015

Ještě jsem týden přesluhovala, holt bylo třeba uzavřít kvartál 🙂 rodila jsem v létě.

pejsanek
28. kvě 2015

Já chodila až do mateřské (6 týdnů před porodem do práce). Vstávala v pět, chodila na sedmou, ale seděla v kanceláři a to šlo. Měla jsem bezproblémové těhotenství, takže pohoda. Kdyby to bylo na mně, chodím až do porodu pracovat 😀

pisisvori
28. kvě 2015

Ano obe tehotenstvi do 36tt.

hance09
28. kvě 2015

Já jsem chodila do kanclu celé těhotenství včetně s prominutím problitého prvního trimestu,kdy mě teda šéf párkrát poslal domů dřív...měla jsem snad týden dovolenou a týden neschopenku kvůli nachlazení...na MD jsem nastoupila 6 týdnů před TP a po týdnu porodila...

pisisvori
28. kvě 2015

Pardon do 34tt, 6tt pred porodem.

pajula123
28. kvě 2015

Já jsem si myslela, že budu chodit až do konce (učím), ale jsem doma na nemocenské už od 6tt, už víc jak měsíc. Poslední týden v práci jsem byla tak vyřízená, že jsem únavou měla problém dojít domů. Pak o víkendu přišlo krvácení, v pondělí u doktorky diagnóza hematom a bylo rozhodnuto. Je to jinak než jsem plánovala, ale hlavní je, že je mimi v pořádku a zlepšuje se to.

petrasipkova1
28. kvě 2015

Já chodila do práce až do 6.týdne před porodem, prostě do toho nejzazšího dne co to jde, teď jsem první týden doma. Jako je to fajn, těšila jsem se až nebudu muset ráno v půl páté vstávat, ale i tak bych to ještě teď zvládla, doma gruntuju celý den, zatím je mi fajn 😉 , ale taky byly v těhu období, že jsem to v práci přetrpěla, a doma lehla, protože jsem k tomu do 4.měsíce zvracela, ale doma bych nezůstala, už kvuli penězům a kvůli tomu, že bych se ukousala nudou, mít omezené vycházky není nic pro mě 😀 Miminku se vedlo dobře, únava pro mě není důvod zůstat doma, pokud bych měla nějaké komplikace tak jsem doma hned, ale takhle jsem ráda, že jsem to zvládla. 🙂 A otoky a jiné komplikace mít nemusíš, myslím, že se ti teď udělá i trochu líp. Jinak taky jsem dělala v kanclu, naštěstí bez klientů, taže pohodička, seděla jsem na míči, a dělala si pohodlíčko s nohama nahoře. 😉 Jo a dovolenou jsem od ledna vyčerpala jen převedenou starou 5 dní v únoru když jsme jeli na hory, jinak ne, chtěla jsem jí mít potom čerpanou po mateřské aby byly penízky navíc 🙂 Tak hodně štěstí ať to jde co nejlíp.

ninive211
28. kvě 2015

Taky mám kancelářskou práci a plánovala jsem pracovat až do mateřské (do porodu teda ne, to by mě ani nenapadlo, proč bych to dělala) s tím, že před nástupem na MD si vyčerpám pár dní dovči + přesčasů. No nakonec v 28.tt jsem byla ze dne na den poslána na PN s přísným klidovým režimem kvůli zkrácenému čípku a můžu říct, že jsem nakonec ještě byla moc ráda! Pořádně jsem si odpočinula, navíc nás zrovna čekalo stěhování, takže po týdnu a půl přísného klidu jsem zase začala "lítat" a ve vycházkách jezdila s manželem po obchodech a sháněla nábytek a tak. Takže volno se hodně hodilo. No a posledních 6 týdnů už bylo v "novém", takže taky bylo furt co dělat, nějaké ty detailu upravovat, zvelebovat... Hlavně jsem si uvědomila, jak mě ta práce (byť sedavá...nebo právě proto?) už unavovala a nebavila, v práci jsem stejně měla myšlenky někde jinde. Po pěti letech v kuse v pracovním procesu už jsem se na tu mateřskou "dovolenou" těšila jak prase na drbání .-D

evcann
28. kvě 2015

@karlajasmine jsem ted ve stejne situaci, vydrzela jsem do nastupu na materskou, ale uz ted ten posledni tyden citim, ze je to tak akorat, taky hodne zalezi na tom kolik ti je a jak se citis, s prvnim ve 27 letech bych to v pohode zvladla, ale ted mi je 35 a je to znat, otekam, mam cukrovku, spadla jsem a mam vyron kotniku, takze sotva chodim a i kdyz mam jen kancelarskou praci jsem unavena. Takze ted jsem rada, ze jsem to zvladla, ale vim, ze kdykoliv muze neco prijit a budes muset zustat doma a jit pres silu v tehotenstvi se nevyplaci.

apacheee
AMBASADORKA
28. kvě 2015

Ano, já jsem chodila do práce až do konce, na MD jsem nastupovala na začátku 37. týdne a ve 39. tt jsem už rodila. Pracovala jsem ve školce s tříletými dětmi a ke konci to bylo už docela vysilující, ale zvládla jsem to a jsem za to moc ráda🙂

janapavlik
28. kvě 2015

Já, když jsem čekala druhou dceru. Byla jsem šťastná mezi lidmi, aspoň jsem nemyslela na blbosti, co by se mohlo stát apod.... Na MD jsem nastoupila 8 týdnů před porodem z důvodu už dost tvrdnoucího břicha, dr. mi to doporučila, měla strach, abych neporodila dřív.

mon_88017
28. kvě 2015

@karlajasmine já to odchodila poctivě i v době dovolený před nástupem na MD (měla jsem nevybranejch asi 25 dní a musela jsem je do konce roku vypotřebovat a 1.1. jsem nastupovala na MD), protože by mi doma hráblo. Fyzicky náročnou práci-výjezdy do terénu na polní pokus mi šéfová odpustila, ale jinak jsem to zvládala i ve vysokým stupni těhotenství a to třeba péče o skleníky nebo o chovy hmyzu taky není úplný leháro. Unavená jsem někdy byla, takže jsem měla dovoleno hodit si třeba na dvacet minut nohy na stůl a odpočívat, moje šéfová v tomhle byla hodně tolerantní.

janesafari
28. kvě 2015

U prvního těhu ano-ještě v práci i týden přenášela a s práce sem i jela do porodnice...
U druhého těhu už sem měla po těch letech jinou práci a od 9 tt sem byla na neschopence-v práci by mě stejně nenechali dělat 12-ctky denní a noční...Tak sem měla tak částečně na starost stavbu našeho domu...
A ted jak se podaří třetí,tak budu ještě na MD,ale i přesto mám práci o víkendech,tak s tím určitě skončit nechci 😅

pusolamy
28. kvě 2015

@apacheee : to jsem rada ze je tu i někdo kdo dela neci jiného nez kancelářskou praci 😉 ja sla na neschopenku ve 20tt ale pak jsem ještě tri tydny chodila vypomáhat, pracuju v restauraci a trpěla jsem na zada pak se to zlepsilo

olcab
28. kvě 2015

pracovala jsem v lekárně a normálně jsem chodila až dokonce,tp. jsem měla koncem srpna,takže jsem chodila nějak do začátku července

mysonek
28. kvě 2015

@karlajasmine chodila jsem do práce, jen před nástupem na MD jsem si vzala týden dovolenou, takže jsem končila 7 týdnů před termínem porodu. Nakonec to teda bylo necelých 6 🙂 Termín jsem měla na začátku října, takže vedra jsem si užila. Pracuji jako doktorka v nemocnici, takže žádná lehká práce. Ale ani na chvíli mě nenapadlo, že bych šla na neschopenku.

klarisek29
28. kvě 2015

já mám také kancelářskou práci a jsem rozhodnutá vydržet až do konce, tedy těch 6 - 8 týdnů před porodem 🙂 Nedovedu si představit být jen zavřená doma a mít jen vycházky... jo kdyby to bylo jako dovolená tak pohoda, člověk si leccos zařídí a čas mu docela ubíhá, ale na nemocenskou bych jít nechtěla (pokud to samozřejmě nebude vyžadovat situace a miminko). Každopádně poslední dobou mám docela problém se vstáváním a s únavou celkově.... a čas od času si říkám jak by to bylo fajn nemuset ráno vstávat a jen se zavrtat do postele a spát 😀 Nemuset komunikovat se zákazníky atd 😀 a musím říct, že mě představa, že bych nevstávala tak šíleně láká 😀 hrozné 😀

p3tulkaa
28. kvě 2015

ano, já chodila celou dobu do práce 🙂

mysonek
28. kvě 2015

@nikaak tak to jsi snad jediná zdravotní sestra co pracovala v těhotenství. U nás končí už když zjistí pozitivní test. A přitom by mohly dělat hlavně papíry. I by mohly dělat jen 8 hodin, skoro každý den tam máme jednu sestru jen na 8 hodin, takže by mohla ta těhotná.

luciebx
28. kvě 2015

ja rodila prvni tyden v cervenci a do prace sem chodila myslim do konce kvetna.. takze se to da... delala sem v obchode. cely den na nohou.. ono se to fakt da...

katress
28. kvě 2015

Chodila jsem v obou těhotenstvích až do těch šesti týdnů před porodem. Sedím v kanceláři, ale dojíždím 50 km tam a 50 km zase domů. Nedovedu si představit, co bych dělala doma...

ninanela
28. kvě 2015

pracovala jsme ve zdravotnictví, zdrav. sestra. Vydržela jsem dlouho, odcházela jsem 6 tt před porodem. A to se okolí divilo, protože jsem těhotenství dlouho tajila a pak šla rovnou na MD. Dcera se narodila dřív, takže jsem doma sama dlouho nebyla. A bylo to těhotenství po IVF, po dlouhých letech snažení, nárok na PN jsem měla, no nechtěla jsem.

hanahana
28. kvě 2015

Taky jsem vydržela celé těhotenství. Pracovala jsem v kanceláři, takže jsem nastoupila na MD 6 týdnu před termínem a ještě jsem tam 2x týdně docházela na konzultace 🙂 Protože jsem přenášela, byla jsem v práci i v tom přenášejícím týdnu. Pak už jsem šla na vyvolání a veškerá práce šla stranou. A bylo to bezva, takové zpestření 🙂 Když není problém, tak proč nechodit.